Kartepe Belediyesi E-İmar Durumu ve Planı Sorgulama

Kocaeli Kartepe Belediyesi İmar Sorgulama programı ile Kartepe Belediyesi E-İmar Durumu, uygulama planı sorgulama ve arsa yapı izin durumu görüntüleyebilirsiniz.

Kartepe Belediyesi E-İmar programı ile harita üzerinden Acısu Mahallesi, Arslanbey Mahallesi, Ataevler Mahallesi, Ataşehir Mahallesi, Balaban Mahallesi, Çepni Mahallesi, Derbent Mahallesi, Dumlupınar Mahallesi, Emekevler Mahallesi, Ertuğrul Gazi Mahallesi, Eşme Mahallesi, Eşmeahmediye Mahallesi, Fatih Sultan Mehmet Mahallesi, Havluburun Mahallesi, İbrikdere Mahallesi, İstasyon Mahallesi, Karatepe Mahallesi, Ketenciler Mahallesi, Köseköy Mahallesi, Maşukiye Mahallesi, Nusretiye Mahallesi, Pazarçayırı Mahallesi, Rahmiye Mahallesi, Sarımeşe Mahallesi, Serinlik Mahallesi, Suadiye Mahallesi, Sultaniye Mahallesi, Şevkatiye Mahallesi, Şirinsulhiye Mahallesi, Uzunbey Mahallesi, Uzunçiftlik Mahallesi, Uzuntarla Mahallesi ada ve parsel sorgulama, imar durumu, imar planı sorgulaması yaparak arsanızın konumunu ve bilgilerini görebilirsiniz.

Kocaeli Kartepe Belediyesi E-İmar Durumu Sorgulama

Kartepe belediyesi E-imar durumu uygulaması ile Kartepe mahalleleri ve köyleri için 1/1000 uygulama imar planına sahip olup olmadığı, ada/parsel sorgulama, imar izni olup olmadığını öğrenme, aradığınız alanın tarla, arsa, orman vb. gibi niteliklere sahip olup olmadığını, bilgisine erişebilirsiniz.

Belediyeler harita/konum üzerinden imar durumu görüntüleyebilmeniz için genellikle Netcad keos (kent otomasyon sistemi) ya da cbs (coğrafi bilgi sistemi) programları kullanmaktadır.

Kartepe Belediyesi E-İmar Durumu

Kocaeli Kartepe İmar planı sorguladığınızda gerekli detaylar hakkında bilgi edinebilmek için mutlaka plan notları bölümünü incelemelisiniz.

Sorguladığınız arazi 1/1000′ ölçeklik Kartepe imar uygulama planında yer alıyorsa neler yapılabileceğini, kaç kata kadar müsaade edildiğini, otopark durumunu, yan bahçe, arka bahçe mesafelerini öğrenebilirsiniz.

Kartepe İmar Planı Nasıl Sorgulanır?

Herhangi bir inşaat faaliyetine girmeden önce mutlaka elinizde Kartepe Belediyesinden alınmış arazinize ait imar durum belgesi olması gerekiyor.

Kartepe Belediyesi E-İmar Durumu sorgulamanıza göre sorguladığınız arazinin 1/1000 imar planına sahip olup olmadığı, tarım alanı, orman alanı, sosyal tesis alanı, konut alanı, kadastro bilgileri veya herhangi bir imar planına sahip olmayan imar dışı alan olup olmadığını görebileceksiniz.

İki şekilde Kartepe Belediyesi E-İmar Durumu sorgulaması yapabilirsiniz.

Kartepe İmar Planı

1 – Sorgulamak için Kartepe Belediyesinin e-imar uygulamasına girerek sizden istenecek Mahalle, Sokak, Kapı No bilgilerini girip karşınıza çıkan Parsel ve Ada numaraları seçeneklerden size ait olan Parsel/Ada No seçimi yaparak imar durumunu sorgulayabilirsiniz.

2 – Tapunuz yanınızdaysa veya Ada ve Parsel numarası bilgisine sahipseniz doğrudan adres girmenize gerek kalmadan sadece ada ve parsel numarası ile de sorgulama yapabilirsiniz.

Kocaeli Kartepe ilçesi KÖYÜ İmar Durumunu Sorgulamak/Öğrenmek İçin Tıklayın

Ada numarası ve Parsel numarası bilmiyorsanız buradan Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Parsel Sorgulama Uygulaması TKGM tapu ada/parsel numarası sorgulama yapabilirsiniz.

NOT : Eğer belediye e-imar yani harita üzerinden imar durumu görüntüleme uygulamasına sahip değilse veya sistem geçici olarak devre dışıysa “imar durum dilekçesi” yazarak Kartepe Belediyesinin imar işlerine tapu fotokopiniz ile birlikte vermeniz gerekiyor.

Kartepe Belediyesi En son, En Yeni İmar Planları ve Değişiklikleri

Kocaeli Kartepe Güncel İmar Durumu ve imar planlarındaki son değişiklikleri, askıya çıkan imar planlarını belediyenin web sayfası üzerindeki duyurular bölümünden takip etmelisiniz. En yeni imar planları, askıya çıkan imar planları mutlaka duyurular bölümünde gösterilecektir.

Kocaeli iline ait diğer ilçeler ve bağlı mahalle ve köyler için sorgulama yapmak istiyorsanız bütün Kocaeli Geneli İmar Planı sorgulama sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Rate this post

Sende Yorum Bırak

Yorum Yapmak İçin Tıkla