Kocaeli Belediyeleri Emlak Vergisi Ödeme 2024

Kocaeli Belediyeleri Emlak Vergisi borcu sorgulama ve online ödeme işlemleri belediyeye gitmeye gerek kalmadan uzaktan kolaylıkla yapılabilmektedir.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve İlçe Belediyeleri Başiskele, Çayırova, Darıca, Derince, Dilovası, Gebze, Gölcük, İzmit, Kandıra, Karamürsel, Kartepe, KörfezBelediyeleri Emlak vergisi her yıl 2 eşit taksitte ödenir. Kocaeli geneli Emlak vergisi ödeme tablosu aşağıdaki gibidir:

Kocaeli Emlak Vergisi DönemiSon Ödeme Tarihi
1.Taksit Ödeme Günü Başlangıcı 1 Mart 202431 Mart 2024
2.Taksit Ödeme Günü Başlangıcı 1 Kasım 202430 Kasım 2024

Kocaeli Belediyeleri Emlak Vergisi Borç Sorgulama ve Ödeme

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi sınırları ( Başiskele, Çayırova, Darıca, Derince, Dilovası, Gebze, Gölcük, İzmit, Kandıra, Karamürsel, Kartepe, Körfez) içerisindeki ödeme noktaları veya Kocaeli Belediyeleri hizmet binasında bulunan vezneden ödeme yapmaya ek olarak Kocaeli Belediyeleri E-Belediye hizmetleri aracılığıyla da gerçekleştirilebilir.

Kocaeli Belediyeleri Emlak Vergisi Ödeme
  • Kocaeli Belediyeleri E-Belediye Menüsü: T.C Kimlik Numarası doğrulama işlemi ardından tüm emlak vergisi borçları görüntülenebilir ve kredi kartı yada banka kartı ile online ödeme yapılabilir. İlgili sayfada Kocaeli Belediyeleri Online İşlemler sayfasına gitmek için tıklayın.
  • E-Devlet Üzerinden Kocaeli Emlak Vergisi İşlemleri:Kocaeli Belediyeleri Emlak Vergisi işlemleri için E-Devlet entegrasyonu ile Beyan Bilgileri Sorgulama, Sicil Bilgileri Sorgulama, Tahakkuk İşlemleri ve Tahsilat Bilgileri Sorgulama işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. https://www.turkiye.gov.tr/kocaeli-belediyeleri linkine tıklayarak istediğiniz Kocaeli Belediyesini seçtikten sonra işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Kocaeli Emlak Vergisi Muafiyeti

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi sınırları içerisindeki konut brüt 200 metrekareyi geçmiyorsa ve sadece bir adet konuta sahip olunduğu durumlarda emlak vergisinden muaf olunmaktadır. Emekli, dul, yetim, ölüm ya da maluliyet aylığı alanlar ve işsizlik nedeniyle herhangi bir gelire sahip olmayanlar da gelir durumunu gösterir belge ile emlak vergisinden muaf olabilirler.

İlgili Kocaeli Belediyelerine başvuru yapılarak “vergi muafiyet formu” doldurulması ile birlikte muafiyet başvuru yapılabilir ve geçmişte ödenen emlak vergileri için iade talebi oluşturulabilmektedir.

5/5 - (1 vote)
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Tunceli Ovacık Belediyesi Emlak Vergisi Ödeme 2024

Yorum yapın