Gölcük Belediyesi E-İmar Durumu ve Planı Sorgulama

Kocaeli Gölcük Belediyesi İmar Sorgulama programı ile Gölcük Belediyesi E-İmar Durumu, uygulama planı sorgulama ve arsa yapı izin durumu görüntüleyebilirsiniz.

Gölcük Belediyesi E-İmar programı ile harita üzerinden Atatürk Mahallesi, Ayvazpınarı Mahallesi, Cumhuriyet Mahallesi, Çiftlik Mahallesi, Değirmendere Merkez Mahallesi, Değirmendere Yalı Mahallesi, Deniz Evler Mahallesi, Donanma Mahallesi, Dumlupınar Mahallesi, Düzağaç Mahallesi, Eskiferhadiye Mahallesi, Ferhadiye Mahallesi, Halıdere Yalı Mahallesi, Halıdere Yeni Mahallesi, Hamidiye Mahallesi, Hasaneyn Mahallesi, Hisareyn Merkez Mahallesi, İcadiye Mahallesi, İhsaniye Merkez Mahallesi, İpek Yolu Mahallesi, İrşadiye Mahallesi, Karaköprü Mahallesi, Kavaklı Mahallesi, Körfez Mahallesi, Lütfiye Mahallesi, Mamuriye Mahallesi, Merkez Mahallesi, Mesruriye Mahallesi, Nimetiye Mahallesi, Nüzhetiye Mahallesi, Örcün Mahallesi, Panayır Mahallesi, Piyalepaşa Mahallesi, Saraylı Mahallesi, Selimiye Mahallesi, Siyretiye Mahallesi, Sofular Mahallesi, Şehitler Mahallesi, Şevketiye Mahallesi, Şirinköy Mahallesi, Topçular Mahallesi, Ulaşlı Yalı Mahallesi, Ulaşlı Yavuz Sultan Selim Mahallesi, Ümmiye Mahallesi, Yazlık Merkez Mahallesi, Yazlık Yeni Mahallesi, Yeni Mahallesi, Yukarı Mahallesi, Yunus Emre Mahallesi, Yüzbaşılar Mahallesi ada ve parsel sorgulama, imar durumu, imar planı sorgulaması yaparak arsanızın konumunu ve bilgilerini görebilirsiniz.

Kocaeli Gölcük Belediyesi E-İmar Durumu Sorgulama

Gölcük belediyesi E-imar durumu uygulaması ile Gölcük mahalleleri ve köyleri için 1/1000 uygulama imar planına sahip olup olmadığı, ada/parsel sorgulama, imar izni olup olmadığını öğrenme, aradığınız alanın tarla, arsa, orman vb. gibi niteliklere sahip olup olmadığını, bilgisine erişebilirsiniz.

Belediyeler harita/konum üzerinden imar durumu görüntüleyebilmeniz için genellikle Netcad keos (kent otomasyon sistemi) ya da cbs (coğrafi bilgi sistemi) programları kullanmaktadır.

Gölcük Belediyesi E-İmar Durumu

Kocaeli Gölcük İmar planı sorguladığınızda gerekli detaylar hakkında bilgi edinebilmek için mutlaka plan notları bölümünü incelemelisiniz.

Sorguladığınız arazi 1/1000′ ölçeklik Gölcük imar uygulama planında yer alıyorsa neler yapılabileceğini, kaç kata kadar müsaade edildiğini, otopark durumunu, yan bahçe, arka bahçe mesafelerini öğrenebilirsiniz.

Gölcük İmar Planı Nasıl Sorgulanır?

Herhangi bir inşaat faaliyetine girmeden önce mutlaka elinizde Gölcük Belediyesinden alınmış arazinize ait imar durum belgesi olması gerekiyor.

Gölcük Belediyesi E-İmar Durumu sorgulamanıza göre sorguladığınız arazinin 1/1000 imar planına sahip olup olmadığı, tarım alanı, orman alanı, sosyal tesis alanı, konut alanı, kadastro bilgileri veya herhangi bir imar planına sahip olmayan imar dışı alan olup olmadığını görebileceksiniz.

İki şekilde Gölcük Belediyesi E-İmar Durumu sorgulaması yapabilirsiniz.

Gölcük İmar Planı

1 – Sorgulamak için Gölcük Belediyesinin e-imar uygulamasına girerek sizden istenecek Mahalle, Sokak, Kapı No bilgilerini girip karşınıza çıkan Parsel ve Ada numaraları seçeneklerden size ait olan Parsel/Ada No seçimi yaparak imar durumunu sorgulayabilirsiniz.

2 – Tapunuz yanınızdaysa veya Ada ve Parsel numarası bilgisine sahipseniz doğrudan adres girmenize gerek kalmadan sadece ada ve parsel numarası ile de sorgulama yapabilirsiniz.

Kocaeli Gölcük ilçesi KÖYÜ İmar Durumunu Sorgulamak/Öğrenmek İçin Tıklayın

Ada numarası ve Parsel numarası bilmiyorsanız buradan Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Parsel Sorgulama Uygulaması TKGM tapu ada/parsel numarası sorgulama yapabilirsiniz.

NOT : Eğer belediye e-imar yani harita üzerinden imar durumu görüntüleme uygulamasına sahip değilse veya sistem geçici olarak devre dışıysa “imar durum dilekçesi” yazarak Gölcük Belediyesinin imar işlerine tapu fotokopiniz ile birlikte vermeniz gerekiyor.

Gölcük Belediyesi En son, En Yeni İmar Planları ve Değişiklikleri

Kocaeli Gölcük Güncel İmar Durumu ve imar planlarındaki son değişiklikleri, askıya çıkan imar planlarını belediyenin web sayfası üzerindeki duyurular bölümünden takip etmelisiniz. En yeni imar planları, askıya çıkan imar planları mutlaka duyurular bölümünde gösterilecektir.

Kocaeli iline ait diğer ilçeler ve bağlı mahalle ve köyler için sorgulama yapmak istiyorsanız bütün Kocaeli Geneli İmar Planı sorgulama sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Rate this post

Sende Yorum Bırak

Yorum Yapmak İçin Tıkla