Hatay Büyükşehir E-Belediye Uygulaması kullanılarak E-İmar görüntüleme ve imar durumu/planı sorgulaması yapılabilmektedir. Hatay ve ilçelerine ait güncel imar planları, yeni imara giren ve imara açılacak yerleri, ada ve parsel bilgisi sorgulama ve Hatay genelinde inşaat/yapı izin durumları görüntülenebilir.

  İmar uygulaması ile Hatay Büyükşehir Belediyesine bağlı olarak Altınözü, Antakya, Arsuz, Belen, Defne, Dörtyol, Erzin, Hassa, İskenderun, Kırıkhan, Kumlu, Payas, Reyhanlı, Samandağ, Yayladağı Belediyelerine ait. Bu köy ve mahallelerdeki imar durum değişiklikleri ve imar izinleri görüntülenebilir.

  Hatay Büyükşehir Belediyesi E-İmar Planları

  Hatay Büyükşehir Belediyesi E-imar uygulaması ile Hatay ilçeleri ve o ilçelerin mahallelerinin 1/1000 uygulama imar planına sahip olup olmadığı, plan notlarını, kaç kata kadar inşaat izni olduğunu, otopark durumunu, yan bahçe, arka bahçe mesafelerini öğrenebilirsiniz. Ayrıca imar planını aradığınız alanın tarla, arsa, orman vb. gibi niteliklere sahip olup olmadığı bilgisine ulaşabileceksiniz.

  hatay büyükşehir belediyesi e-imar
  hatay büyükşehir belediyesi e-imar

  Hatay En Son İmar Plan Değişiklikleri ve Yeni Askıya Çıkan Planlar

  Hatay Büyükşehir Belediyesinin düzenlemiş olduğu her ilçe için geçerli olan en güncel Hatay İmar Planı değişiklikleri, Askıya çıkan imar planları ve Parselasyon planlarını görüntülemek için Tıklayın.

  Hatay İlçeleri E-İmar Durumu Sorgulama

  Hatay İlçesiE-İmar Programı Sayfası
  Altınözü Belediyesi E-İmarSORGULA
  Antakya Belediyesi E-İmarSORGULA
  Arsuz Belediyesi E-İmarSORGULA
  Belen Belediyesi E-İmarSORGULA
  Defne Belediyesi E-İmarSORGULA
  Dörtyol Belediyesi E-İmarSORGULA
  Erzin Belediyesi E-İmarSORGULA
  Hassa Belediyesi E-İmarSORGULA
  İskenderun Belediyesi E-İmarSORGULA
  Kırıkhan Belediyesi E-İmarSORGULA
  Kumlu Belediyesi E-İmarSORGULA
  Payas Belediyesi E-İmarSORGULA
  Reyhanlı Belediyesi E-İmarSORGULA
  Samandağ Belediyesi E-İmarSORGULA
  Yayladağı Belediyesi E-İmarSORGULA

  Hatay ilçe belediyeleri genellikle harita/konum üzerinden imar durumu sorgulama seçeneğini Netcad keos (kent otomasyon sistemi) ya da cbs (coğrafi bilgi sistemi) üzerinden sunmaktadır.

  Hatay Büyükşehir Belediyesi E-İmar sistemi ile İlçe belediyelerinin internet sayfası üzerinden tapu işlemlerinizi sorgulayabilir,  Hatay’da Arsanızın bulunduğu yer veya bölgedeki imar durumunu internet üzerinden kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Hatay Büyükşehir Belediyesi e-imar sorgulama sistemi ile imar durumunu harita üzerinde görebiliyor ve imar belgesini alabiliyorsunuz. 

  Paylaş.