Hatay Büyükşehir Belediyesi E-İmar Durumu 2023

Hatay Büyükşehir Belediyesi E-İmar durumu sorgulaması ile Hatay ve ilçelerine ait güncel imar planları, yeni imara giren ve imara açılacak yerleri, ada ve parsel bilgisi sorgulama ve Hatay genelinde inşaat/yapı izin durumları görüntülenebilir.

İmar uygulaması ile Hatay Büyükşehir Belediyesine bağlı olarak Altınözü, Antakya, Arsuz, Belen, Defne, Dörtyol, Erzin, Hassa, İskenderun, Kırıkhan, Kumlu, Payas, Reyhanlı, Samandağ, Yayladağı Belediyelerine ait güncel imar durumları ve imara açılacak yerler görüntülenebilir.

Hatay Büyükşehir Belediyesi E-İmar Planları

Hatay Büyükşehir Belediyesi E-imar uygulaması ile Hatay ilçeleri ve o ilçelerin mahallelerinin 1/1000 uygulama imar planına sahip olup olmadığı, plan notlarını, kaç kata kadar inşaat izni olduğunu, otopark durumunu, yan bahçe, arka bahçe mesafelerini öğrenebilirsiniz. Ayrıca imar planını aradığınız alanın tarla, arsa, orman vb. gibi niteliklere sahip olup olmadığı bilgisine ulaşabileceksiniz.

hatay büyükşehir belediyesi e-imar
hatay büyükşehir belediyesi e-imar

Hatay En Son İmar Plan Değişiklikleri ve Yeni Askıya Çıkan Planlar

Hatay Büyükşehir Belediyesinin düzenlemiş olduğu her ilçe için geçerli olan en güncel Hatay İmar Planı değişiklikleri, Askıya çıkan imar planları ve Parselasyon planlarını görüntülemek için Tıklayın.

Hatay İlçeleri E-İmar Durumu Sorgulama

Hatay İlçesiE-İmar Programı Sayfası
Altınözü Belediyesi E-İmarSORGULA
Antakya Belediyesi E-İmarSORGULA
Arsuz Belediyesi E-İmarSORGULA
Belen Belediyesi E-İmarSORGULA
Defne Belediyesi E-İmarSORGULA
Dörtyol Belediyesi E-İmarSORGULA
Erzin Belediyesi E-İmarSORGULA
Hassa Belediyesi E-İmarSORGULA
İskenderun Belediyesi E-İmarSORGULA
Kırıkhan Belediyesi E-İmarSORGULA
Kumlu Belediyesi E-İmarSORGULA
Payas Belediyesi E-İmarSORGULA
Reyhanlı Belediyesi E-İmarSORGULA
Samandağ Belediyesi E-İmarSORGULA
Yayladağı Belediyesi E-İmarSORGULA

Hatay ilçe belediyeleri genellikle harita/konum üzerinden imar durumu sorgulama seçeneğini Netcad keos (kent otomasyon sistemi) ya da cbs (coğrafi bilgi sistemi) üzerinden sunmaktadır.

Hatay Büyükşehir Belediyesi E-İmar sistemi ile İlçe belediyelerinin internet sayfası üzerinden tapu işlemlerinizi sorgulayabilir,  Hatay’da Arsanızın bulunduğu yer veya bölgedeki imar durumunu internet üzerinden kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Hatay Büyükşehir Belediyesi e-imar sorgulama sistemi ile imar durumunu harita üzerinde görebiliyor ve imar belgesini alabiliyorsunuz. 

Rate this post
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Biga Belediyesi E-İmar Durumu Sorgulama

Yorum yapın