GÜNCEL Hatay Büyükşehir Belediyesi E-İmar Durumu 2022

2022 Hatay Büyükşehir Belediyesi E-İmar programı ile Hatay ve ilçelerine ait E-İmar durumunu ve imar planlarını sorgulayabilir, detayları görüntüleyebilir ve Hatay genelinde askıya çıkan planlar, imar planı değişiklikleri, uygulama planı, arsa yapı izin durumunu harita üzerinden seçerek görüntüleyebilirsiniz.

Ayrıca Hatay Büyükşehir Belediyesine bağlı olarak Altınözü, Antakya, Arsuz, Belen, Defne, Dörtyol, Erzin, Hassa, İskenderun, Kırıkhan, Kumlu, Payas, Reyhanlı, Samandağ, Yayladağı Belediyelerine ait ada ve parsel sorgulama, imar durumu, imar planı sorgulaması yaparak arsanızın konumunu ve bilgilerini görebilirsiniz.

Hatay Büyükşehir Belediyesi E-İmar Planları

Hatay Büyükşehir Belediyesi E-imar uygulaması ile Hatay ilçeleri ve o ilçelerin mahalle ve köyleri (köyler büyükşehirlerde artık mahalle oldu) 1/1000 uygulama imar planına sahip olup olmadığı, plan notlarını, kaç kata kadar inşaat izni olduğunu, otopark durumunu, yan bahçe, arka bahçe mesafelerini öğrenebilirsiniz. Ayrıca imar planını aradığınız alanın tarla, arsa, orman vb. gibi niteliklere sahip olup olmadığı bilgisine ulaşabileceksiniz.

hatay büyükşehir belediyesi e-imar
hatay büyükşehir belediyesi e-imar

Hatay En Son İmar Plan Değişiklikleri ve Yeni Askıya Çıkan Planlar

Hatay Büyükşehir Belediyesinin düzenlemiş olduğu her ilçe için geçerli olan en güncel Hatay İmar Planı değişiklikleri, Askıya çıkan imar planları ve Parselasyon planlarını görüntülemek için Tıklayın.

Hatay İlçeleri E-İmar Durumu Sorgulama

Herhangi bir inşaat faaliyetine girmeden önce mutlaka elinizde Hatay Büyükşehir Belediyesinin ilgili ilçe belediyesine ait imar durum belgesi olması gerekiyor. Aşağıdan sorgulama yapmak istediğiniz belediyeyi seçebilirsiniz.

Hatay İlçesiE-İmar Programı Sayfası
Altınözü Belediyesi E-İmarSORGULA
Antakya Belediyesi E-İmarSORGULA
Arsuz Belediyesi E-İmarSORGULA
Belen Belediyesi E-İmarSORGULA
Defne Belediyesi E-İmarSORGULA
Dörtyol Belediyesi E-İmarSORGULA
Erzin Belediyesi E-İmarSORGULA
Hassa Belediyesi E-İmarSORGULA
İskenderun Belediyesi E-İmarSORGULA
Kırıkhan Belediyesi E-İmarSORGULA
Kumlu Belediyesi E-İmarSORGULA
Payas Belediyesi E-İmarSORGULA
Reyhanlı Belediyesi E-İmarSORGULA
Samandağ Belediyesi E-İmarSORGULA
Yayladağı Belediyesi E-İmarSORGULA

Hatay ilçe belediyeleri genellikle harita/konum üzerinden imar durumu sorgulama seçeneğini Netcad keos (kent otomasyon sistemi) ya da cbs (coğrafi bilgi sistemi) üzerinden sunmaktadır.

Hatay Büyükşehir Belediyesi E-İmar sistemi ile İlçe belediyelerinin internet sayfası üzerinden tapu işlemlerinizi sorgulayabilir,  Hatay’da Arsanızın bulunduğu yer veya bölgedeki imar durumunu internet üzerinden kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Hatay Büyükşehir Belediyesi e-imar sorgulama sistemi ile imar durumunu harita üzerinde görebiliyor ve imar belgesini alabiliyorsunuz. 

Rate this post

Sende Yorum Bırak

Yorum Yapmak İçin Tıkla