Kırıkhan Belediyesi E-İmar Durumu ve Planı Sorgulama

Hatay Kırıkhan Belediyesi İmar Sorgulama programı ile Kırıkhan Belediyesi E-İmar Durumu, uygulama planı sorgulama ve arsa yapı izin durumu görüntüleyebilirsiniz.

Kırıkhan Belediyesi E-İmar programı ile harita üzerinden 408 Evler Mahallesi, Abalaklı Mahallesi, Adalar Mahallesi, Alaybeyli Mahallesi, Alibeyçağıllı Mahallesi, Alparslan Mahallesi, Alsancak Mahallesi, Arkıtça Mahallesi, Attutan Mahallesi, Aydınlı Mahallesi, Aygırgölü Mahallesi, Bahçelievler Mahallesi, Balarmudu Mahallesi, Baldıran Mahallesi, Barbaros Mahallesi, Başpınar Mahallesi, Bektaşlı Mahallesi, Camuzkışlası Mahallesi, Ceylanlı Mahallesi, Cumhuriyet Mahallesi, Çamsarı Mahallesi, Çamseki Mahallesi, Çankaya Mahallesi, Çataltepe Mahallesi, Çiloğlanhüyüğü Mahallesi, Danaahmetli Mahallesi, Dedeçınar Mahallesi, Delibekirli Mahallesi, Demirkonak Mahallesi, Fatih Mahallesi, Gazi Mahallesi, Gölbaşı Mahallesi, Gültepe Mahallesi, Gündüz Mahallesi, Güventaşı Mahallesi, Güzelce Mahallesi, Ilıkpınar Mahallesi, İçada Mahallesi, İncirli Mahallesi, Kaletepe Mahallesi, Kamberlikaya Mahallesi, Kamışlar Mahallesi, Kangallar Mahallesi, Karaçağıl Mahallesi, Karadurmuşlu Mahallesi, Karaelmaslı Mahallesi, Karamağara Mahallesi, Karamankaşı Mahallesi, Karataş Mahallesi, Kazkeli Mahallesi, Kızılkaya Mahallesi, Kodallı Mahallesi, Kurtlusarımazı Mahallesi, Kurtlusoğuksu Mahallesi, Kurtuluş Mahallesi, Mahmutlu Mahallesi, Menderes Mahallesi, Mimar Sinan Mahallesi, Muratpaşa Mahallesi, Narlıhopur Mahallesi, Özkızılkaya Mahallesi, Özsoğuksu Mahallesi, Özyörük Mahallesi, Reşatlı Mahallesi, Saylak Mahallesi, Söğütlüöz Mahallesi, Sucuköy Mahallesi, Taşoluk Mahallesi, Topboğazı Mahallesi, Torun Mahallesi, Yalangoz Mahallesi, Yeni Mahallesi, Yılanlı Mahallesi ada ve parsel sorgulama, imar durumu, imar planı sorgulaması yaparak arsanızın konumunu ve bilgilerini görebilirsiniz.

Hatay Kırıkhan Belediyesi E-İmar Durumu Sorgulama

Kırıkhan belediyesi E-imar durumu uygulaması ile Kırıkhan mahalleleri ve köyleri için 1/1000 uygulama imar planına sahip olup olmadığı, ada/parsel sorgulama, imar izni olup olmadığını öğrenme, aradığınız alanın tarla, arsa, orman vb. gibi niteliklere sahip olup olmadığını, bilgisine erişebilirsiniz.

Belediyeler harita/konum üzerinden imar durumu görüntüleyebilmeniz için genellikle Netcad keos (kent otomasyon sistemi) ya da cbs (coğrafi bilgi sistemi) programları kullanmaktadır.

Kırıkhan Belediyesi E-İmar Durumu

Hatay Kırıkhan İmar planı sorguladığınızda gerekli detaylar hakkında bilgi edinebilmek için mutlaka plan notları bölümünü incelemelisiniz.

Sorguladığınız arazi 1/1000′ ölçeklik Kırıkhan imar uygulama planında yer alıyorsa neler yapılabileceğini, kaç kata kadar müsaade edildiğini, otopark durumunu, yan bahçe, arka bahçe mesafelerini öğrenebilirsiniz.

Kırıkhan İmar Planı Nasıl Sorgulanır?

Herhangi bir inşaat faaliyetine girmeden önce mutlaka elinizde Kırıkhan Belediyesinden alınmış arazinize ait imar durum belgesi olması gerekiyor.

Kırıkhan Belediyesi E-İmar Durumu sorgulamanıza göre sorguladığınız arazinin 1/1000 imar planına sahip olup olmadığı, tarım alanı, orman alanı, sosyal tesis alanı, konut alanı, kadastro bilgileri veya herhangi bir imar planına sahip olmayan imar dışı alan olup olmadığını görebileceksiniz.

İki şekilde Kırıkhan Belediyesi E-İmar Durumu sorgulaması yapabilirsiniz.

Kırıkhan İmar Planı

1 – Sorgulamak için Kırıkhan Belediyesinin e-imar uygulamasına girerek sizden istenecek Mahalle, Sokak, Kapı No bilgilerini girip karşınıza çıkan Parsel ve Ada numaraları seçeneklerden size ait olan Parsel/Ada No seçimi yaparak imar durumunu sorgulayabilirsiniz.

2 – Tapunuz yanınızdaysa veya Ada ve Parsel numarası bilgisine sahipseniz doğrudan adres girmenize gerek kalmadan sadece ada ve parsel numarası ile de sorgulama yapabilirsiniz.

Hatay Kırıkhan ilçesi KÖYÜ İmar Durumunu Sorgulamak/Öğrenmek İçin Tıklayın

Ada numarası ve Parsel numarası bilmiyorsanız buradan Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Parsel Sorgulama Uygulaması TKGM tapu ada/parsel numarası sorgulama yapabilirsiniz.

NOT : Eğer belediye e-imar yani harita üzerinden imar durumu görüntüleme uygulamasına sahip değilse veya sistem geçici olarak devre dışıysa “imar durum dilekçesi” yazarak Kırıkhan Belediyesinin imar işlerine tapu fotokopiniz ile birlikte vermeniz gerekiyor.

Kırıkhan Belediyesi En son, En Yeni İmar Planları ve Değişiklikleri

Hatay Kırıkhan Güncel İmar Durumu ve imar planlarındaki son değişiklikleri, askıya çıkan imar planlarını belediyenin web sayfası üzerindeki duyurular bölümünden takip etmelisiniz. En yeni imar planları, askıya çıkan imar planları mutlaka duyurular bölümünde gösterilecektir.

Hatay iline ait diğer ilçeler ve bağlı mahalle ve köyler için sorgulama yapmak istiyorsanız bütün Hatay Geneli İmar Planı sorgulama sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Rate this post

Sende Yorum Bırak

Yorum Yapmak İçin Tıkla