Yayladağı Belediyesi E-İmar Durumu ve Planı Sorgulama

Hatay Yayladağı Belediyesi İmar Sorgulama programı ile Yayladağı Belediyesi E-İmar Durumu, uygulama planı sorgulama ve arsa yapı izin durumu görüntüleyebilirsiniz.

Yayladağı Belediyesi E-İmar programı ile harita üzerinden Arslanyazı Mahallesi, Aşağıpulluyazı Mahallesi, Aydınbahçe Mahallesi, Ayışığı Mahallesi, Bezge Mahallesi, Bozlu Mahallesi, Çabala Mahallesi, Çakı Mahallesi, Çaksına Mahallesi, Çamaltı Mahallesi, Çandır Mahallesi, Çatbaşı Mahallesi, Çayır Mahallesi, Denizgören Mahallesi, Dusduru Mahallesi, Eğerci Mahallesi, Görentaş Mahallesi, Gözlüce Mahallesi, Gürışık Mahallesi, Güveççi Mahallesi, Güzelyurt Mahallesi, Hisarcık Mahallesi, Karacurun Mahallesi, Karaköse Mahallesi, Kışlak Mahallesi, Kızılçat Mahallesi, Kösrelik Mahallesi, Kulaç Mahallesi, Kurtuluş Mahallesi, Leylekli Mahallesi, Olgunlar Mahallesi, Sebenoba Mahallesi, Sungur Mahallesi, Sürütme Mahallesi, Şakşak Mahallesi, Şenköy Mahallesi, Turfanda Mahallesi, Tutlubahçe Mahallesi, Uluyol Mahallesi, Üçırmak Mahallesi, Yalaz Mahallesi, Yayıkdamlar Mahallesi, Yenice Mahallesi, Yeşiltepe Mahallesi, Yoncakaya Mahallesi, Yukarıokçular Mahallesi, Yukarıpulluyazı Mahallesi ada ve parsel sorgulama, imar durumu, imar planı sorgulaması yaparak arsanızın konumunu ve bilgilerini görebilirsiniz.

Hatay Yayladağı Belediyesi E-İmar Durumu Sorgulama

Yayladağı belediyesi E-imar durumu uygulaması ile Yayladağı mahalleleri ve köyleri için 1/1000 uygulama imar planına sahip olup olmadığı, ada/parsel sorgulama, imar izni olup olmadığını öğrenme, aradığınız alanın tarla, arsa, orman vb. gibi niteliklere sahip olup olmadığını, bilgisine erişebilirsiniz.

Belediyeler harita/konum üzerinden imar durumu görüntüleyebilmeniz için genellikle Netcad keos (kent otomasyon sistemi) ya da cbs (coğrafi bilgi sistemi) programları kullanmaktadır.

Yayladağı Belediyesi E-İmar Durumu

Hatay Yayladağı İmar planı sorguladığınızda gerekli detaylar hakkında bilgi edinebilmek için mutlaka plan notları bölümünü incelemelisiniz.

Sorguladığınız arazi 1/1000′ ölçeklik Yayladağı imar uygulama planında yer alıyorsa neler yapılabileceğini, kaç kata kadar müsaade edildiğini, otopark durumunu, yan bahçe, arka bahçe mesafelerini öğrenebilirsiniz.

Yayladağı İmar Planı Nasıl Sorgulanır?

Herhangi bir inşaat faaliyetine girmeden önce mutlaka elinizde Yayladağı Belediyesinden alınmış arazinize ait imar durum belgesi olması gerekiyor.

Yayladağı Belediyesi E-İmar Durumu sorgulamanıza göre sorguladığınız arazinin 1/1000 imar planına sahip olup olmadığı, tarım alanı, orman alanı, sosyal tesis alanı, konut alanı, kadastro bilgileri veya herhangi bir imar planına sahip olmayan imar dışı alan olup olmadığını görebileceksiniz.

İki şekilde Yayladağı Belediyesi E-İmar Durumu sorgulaması yapabilirsiniz.

Yayladağı İmar Planı

1 – Sorgulamak için Yayladağı Belediyesinin e-imar uygulamasına girerek sizden istenecek Mahalle, Sokak, Kapı No bilgilerini girip karşınıza çıkan Parsel ve Ada numaraları seçeneklerden size ait olan Parsel/Ada No seçimi yaparak imar durumunu sorgulayabilirsiniz.

2 – Tapunuz yanınızdaysa veya Ada ve Parsel numarası bilgisine sahipseniz doğrudan adres girmenize gerek kalmadan sadece ada ve parsel numarası ile de sorgulama yapabilirsiniz.

Hatay Yayladağı ilçesi KÖYÜ İmar Durumunu Sorgulamak/Öğrenmek İçin Tıklayın

Ada numarası ve Parsel numarası bilmiyorsanız buradan Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Parsel Sorgulama Uygulaması TKGM tapu ada/parsel numarası sorgulama yapabilirsiniz.

NOT : Eğer belediye e-imar yani harita üzerinden imar durumu görüntüleme uygulamasına sahip değilse veya sistem geçici olarak devre dışıysa “imar durum dilekçesi” yazarak Yayladağı Belediyesinin imar işlerine tapu fotokopiniz ile birlikte vermeniz gerekiyor.

Yayladağı Belediyesi En son, En Yeni İmar Planları ve Değişiklikleri

Hatay Yayladağı Güncel İmar Durumu ve imar planlarındaki son değişiklikleri, askıya çıkan imar planlarını belediyenin web sayfası üzerindeki duyurular bölümünden takip etmelisiniz. En yeni imar planları, askıya çıkan imar planları mutlaka duyurular bölümünde gösterilecektir.

Hatay iline ait diğer ilçeler ve bağlı mahalle ve köyler için sorgulama yapmak istiyorsanız bütün Hatay Geneli İmar Planı sorgulama sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Rate this post

Sende Yorum Bırak

Yorum Yapmak İçin Tıkla