Reyhanlı Belediyesi E-İmar Durumu ve Planı Sorgulama

Hatay Reyhanlı Belediyesi İmar Sorgulama programı ile Reyhanlı Belediyesi E-İmar Durumu, uygulama planı sorgulama ve arsa yapı izin durumu görüntüleyebilirsiniz.

Reyhanlı Belediyesi E-İmar programı ile harita üzerinden Adabucak Mahallesi, Ahmetbeyli Mahallesi, Akyayla Mahallesi, Alakuzu Mahallesi, Bağlar Mahallesi, Bahçelievler Mahallesi, Bayır Mahallesi, Beşaslan Mahallesi, Bükülmez Mahallesi, Cilvegözü Mahallesi, Cumhuriyet Mahallesi, Cüdeyde Mahallesi, Çakıryiğit Mahallesi, Davutpaşa Mahallesi, Değirmenkaşı Mahallesi, Esentepe Mahallesi, Fevzipaşa Mahallesi, Fidanlık Mahallesi, Gazimürseltepesi Mahallesi, Göktepe Mahallesi, Gültepe Mahallesi, Harran Mahallesi, Karacanlık Mahallesi, Karahüyük Mahallesi, Karasüleymanlı Mahallesi, Konuk Mahallesi, Kuletepe Mahallesi, Kumtepe Mahallesi, Kurtuluş Mahallesi, Kuşaklı Mahallesi, Mehmetbeyli Mahallesi, Mustafa Kemal Mahallesi, Nergizli Mahallesi, Oğulpınar Mahallesi, Öz Kurtuluş Mahallesi, Paşahüyük Mahallesi, Paşaköy Mahallesi, Pınarbaşı Mahallesi, Suluköy Mahallesi, Tayfursökmen Mahallesi, Terzihüyük Mahallesi, Uzunkavak Mahallesi, Üçtepe Mahallesi, Varışlı Mahallesi, Yeni Mahallesi, Yenişehir Mahallesi, Yeşilova Mahallesi ada ve parsel sorgulama, imar durumu, imar planı sorgulaması yaparak arsanızın konumunu ve bilgilerini görebilirsiniz.

Hatay Reyhanlı Belediyesi E-İmar Durumu Sorgulama

Reyhanlı belediyesi E-imar durumu uygulaması ile Reyhanlı mahalleleri ve köyleri için 1/1000 uygulama imar planına sahip olup olmadığı, ada/parsel sorgulama, imar izni olup olmadığını öğrenme, aradığınız alanın tarla, arsa, orman vb. gibi niteliklere sahip olup olmadığını, bilgisine erişebilirsiniz.

Belediyeler harita/konum üzerinden imar durumu görüntüleyebilmeniz için genellikle Netcad keos (kent otomasyon sistemi) ya da cbs (coğrafi bilgi sistemi) programları kullanmaktadır.

Reyhanlı Belediyesi E-İmar Durumu

Hatay Reyhanlı İmar planı sorguladığınızda gerekli detaylar hakkında bilgi edinebilmek için mutlaka plan notları bölümünü incelemelisiniz.

Sorguladığınız arazi 1/1000′ ölçeklik Reyhanlı imar uygulama planında yer alıyorsa neler yapılabileceğini, kaç kata kadar müsaade edildiğini, otopark durumunu, yan bahçe, arka bahçe mesafelerini öğrenebilirsiniz.

Reyhanlı İmar Planı Nasıl Sorgulanır?

Herhangi bir inşaat faaliyetine girmeden önce mutlaka elinizde Reyhanlı Belediyesinden alınmış arazinize ait imar durum belgesi olması gerekiyor.

Reyhanlı Belediyesi E-İmar Durumu sorgulamanıza göre sorguladığınız arazinin 1/1000 imar planına sahip olup olmadığı, tarım alanı, orman alanı, sosyal tesis alanı, konut alanı, kadastro bilgileri veya herhangi bir imar planına sahip olmayan imar dışı alan olup olmadığını görebileceksiniz.

İki şekilde Reyhanlı Belediyesi E-İmar Durumu sorgulaması yapabilirsiniz.

Reyhanlı İmar Planı

1 – Sorgulamak için Reyhanlı Belediyesinin e-imar uygulamasına girerek sizden istenecek Mahalle, Sokak, Kapı No bilgilerini girip karşınıza çıkan Parsel ve Ada numaraları seçeneklerden size ait olan Parsel/Ada No seçimi yaparak imar durumunu sorgulayabilirsiniz.

2 – Tapunuz yanınızdaysa veya Ada ve Parsel numarası bilgisine sahipseniz doğrudan adres girmenize gerek kalmadan sadece ada ve parsel numarası ile de sorgulama yapabilirsiniz.

Hatay Reyhanlı ilçesi KÖYÜ İmar Durumunu Sorgulamak/Öğrenmek İçin Tıklayın

Ada numarası ve Parsel numarası bilmiyorsanız buradan Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Parsel Sorgulama Uygulaması TKGM tapu ada/parsel numarası sorgulama yapabilirsiniz.

NOT : Eğer belediye e-imar yani harita üzerinden imar durumu görüntüleme uygulamasına sahip değilse veya sistem geçici olarak devre dışıysa “imar durum dilekçesi” yazarak Reyhanlı Belediyesinin imar işlerine tapu fotokopiniz ile birlikte vermeniz gerekiyor.

Reyhanlı Belediyesi En son, En Yeni İmar Planları ve Değişiklikleri

Hatay Reyhanlı Güncel İmar Durumu ve imar planlarındaki son değişiklikleri, askıya çıkan imar planlarını belediyenin web sayfası üzerindeki duyurular bölümünden takip etmelisiniz. En yeni imar planları, askıya çıkan imar planları mutlaka duyurular bölümünde gösterilecektir.

Hatay iline ait diğer ilçeler ve bağlı mahalle ve köyler için sorgulama yapmak istiyorsanız bütün Hatay Geneli İmar Planı sorgulama sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Rate this post

Sende Yorum Bırak

Yorum Yapmak İçin Tıkla