İskenderun Belediyesi E-İmar Durumu ve Planı Sorgulama

Hatay İskenderun Belediyesi İmar Sorgulama programı ile İskenderun Belediyesi E-İmar Durumu, uygulama planı sorgulama ve arsa yapı izin durumu görüntüleyebilirsiniz.

İskenderun Belediyesi E-İmar programı ile harita üzerinden Akarca, Akçay, Aşkarbeyli, Azganlık, Barbaros, Barıştepe, Bekbele, Bitişik, Buluttepe, Büyükdere, Cırtıman, Cumhuriyet, Çay, Çınarlı, Denizciler, Dumlupınar, Düğünyurdu, Esentepe, Fatih Sultan Mehmet, Gültepe, Gürsel, Güzelçay, Hürriyet, İsmet İnönü, Kaledibi, Karayılan, Kavaklıoluk, Kocatepe, Kurtuluş, Meydan, Modernevler, Muradiye, Mustafa Kemal, Numune, Orhangazi, Pınarbaşı, Pirireis, Sakarya, Sarıseki, Savaş, Suçıkağı, Süleymaniye, Yenişehir, Yıldırımtepe, Yunus Emre Mahallesi ada ve parsel sorgulama, imar durumu, imar planı sorgulaması yaparak arsanızın konumunu ve bilgilerini görebilirsiniz.

Hatay İskenderun Belediyesi E-İmar Durumu Sorgulama

İskenderun belediyesi E-imar durumu uygulaması ile İskenderun mahalleleri ve köyleri için 1/1000 uygulama imar planına sahip olup olmadığı, ada/parsel sorgulama, imar izni olup olmadığını öğrenme, aradığınız alanın tarla, arsa, orman vb. gibi niteliklere sahip olup olmadığını, bilgisine erişebilirsiniz.

Belediyeler harita/konum üzerinden imar durumu görüntüleyebilmeniz için genellikle Netcad keos (kent otomasyon sistemi) ya da cbs (coğrafi bilgi sistemi) programları kullanmaktadır.

İskenderun Belediyesi E-İmar Durumu

Hatay İskenderun İmar planı sorguladığınızda gerekli detaylar hakkında bilgi edinebilmek için mutlaka plan notları bölümünü incelemelisiniz.

Sorguladığınız arazi 1/1000′ ölçeklik İskenderun imar uygulama planında yer alıyorsa neler yapılabileceğini, kaç kata kadar müsaade edildiğini, otopark durumunu, yan bahçe, arka bahçe mesafelerini öğrenebilirsiniz.

İskenderun İmar Planı Nasıl Sorgulanır?

Herhangi bir inşaat faaliyetine girmeden önce mutlaka elinizde İskenderun Belediyesinden alınmış arazinize ait imar durum belgesi olması gerekiyor.

İskenderun Belediyesi E-İmar Durumu sorgulamanıza göre sorguladığınız arazinin 1/1000 imar planına sahip olup olmadığı, tarım alanı, orman alanı, sosyal tesis alanı, konut alanı, kadastro bilgileri veya herhangi bir imar planına sahip olmayan imar dışı alan olup olmadığını görebileceksiniz.

İki şekilde İskenderun Belediyesi E-İmar Durumu sorgulaması yapabilirsiniz.

İskenderun İmar Planı

1 – Sorgulamak için İskenderun Belediyesinin e-imar uygulamasına girerek sizden istenecek Mahalle, Sokak, Kapı No bilgilerini girip karşınıza çıkan Parsel ve Ada numaraları seçeneklerden size ait olan Parsel/Ada No seçimi yaparak imar durumunu sorgulayabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Anamur‎ Belediyesi E-İmar Durumu ve Planı Sorgulama

2 – Tapunuz yanınızdaysa veya Ada ve Parsel numarası bilgisine sahipseniz doğrudan adres girmenize gerek kalmadan sadece ada ve parsel numarası ile de sorgulama yapabilirsiniz.

Hatay İskenderun ilçesi İmar Durumunu Sorgulamak/Öğrenmek İçin Tıklayın

Ada numarası ve Parsel numarası bilmiyorsanız buradan Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Parsel Sorgulama Uygulaması TKGM tapu ada/parsel numarası sorgulama yapabilirsiniz.

NOT : Eğer belediye e-imar yani harita üzerinden imar durumu görüntüleme uygulamasına sahip değilse veya sistem geçici olarak devre dışıysa “imar durum dilekçesi” yazarak İskenderun Belediyesinin imar işlerine tapu fotokopiniz ile birlikte vermeniz gerekiyor.

İskenderun Belediyesi En son, En Yeni İmar Planları ve Değişiklikleri

Hatay İskenderun Güncel İmar Durumu ve imar planlarındaki son değişiklikleri, askıya çıkan imar planlarını belediyenin web sayfası üzerindeki duyurular bölümünden takip etmelisiniz. En yeni imar planları, askıya çıkan imar planlarını T.C. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Coğrafi Bilgi Sistemleri üzerinden de Askıdaki İmar Planları ve Yürürlükteki İmar Planlarını inceleyebilirsiniz.

Hatay iline ait diğer ilçeler ve bağlı mahalle ve köyler için sorgulama yapmak istiyorsanız bütün Hatay Geneli İmar Planı sorgulama sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Rate this post

Sende Yorum Bırak

Yorum Yapmak İçin Tıkla