GÜNCEL Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi E-İmar Durumu 2022

2022 Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi E-İmar programı ile Diyarbakır ve ilçelerine ait E-İmar durumunu ve imar planlarını sorgulayabilir, detayları görüntüleyebilir ve Diyarbakır genelinde askıya çıkan planlar, imar planı değişiklikleri, uygulama planı, arsa yapı izin durumunu harita üzerinden seçerek görüntüleyebilirsiniz.

Ayrıca Diyarbakır Büyükşehir Belediyesine bağlı olarak Bağlar, Bismil, Çermik, Çınar, Çüngüş, Dicle, Eğil, Ergani, Hani, Hazro, Kayapınar, Kocaköy, Kulp, Lice, Silvan, Sur, Yenişehir Belediyelerine ait ada ve parsel sorgulama, imar durumu, imar planı sorgulaması yaparak arsanızın konumunu ve bilgilerini görebilirsiniz.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi E-İmar Planları

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi E-imar uygulaması ile Diyarbakır ilçeleri ve o ilçelerin mahalle ve köyleri (köyler büyükşehirlerde artık mahalle oldu) 1/1000 uygulama imar planına sahip olup olmadığı, plan notlarını, kaç kata kadar inşaat izni olduğunu, otopark durumunu, yan bahçe, arka bahçe mesafelerini öğrenebilirsiniz. Ayrıca imar planını aradığınız alanın tarla, arsa, orman vb. gibi niteliklere sahip olup olmadığı bilgisine ulaşabileceksiniz.

diyarbakır büyükşehir belediyesi e-imar
diyarbakır büyükşehir belediyesi e-imar

Diyarbakır En Son İmar Plan Değişiklikleri ve Yeni Askıya Çıkan Planlar

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesinin düzenlemiş olduğu her ilçe için geçerli olan en güncel Diyarbakır İmar Planı değişiklikleri, Askıya çıkan imar planları ve Parselasyon planlarını görüntülemek için Tıklayın.

Diyarbakır İlçeleri E-İmar Durumu Sorgulama

Herhangi bir inşaat faaliyetine girmeden önce mutlaka elinizde Diyarbakır Büyükşehir Belediyesinin ilgili ilçe belediyesine ait imar durum belgesi olması gerekiyor. Aşağıdan sorgulama yapmak istediğiniz belediyeyi seçebilirsiniz.

Diyarbakır İlçesiE-İmar Programı Sayfası
Bağlar Belediyesi E-İmarSORGULA
Bismil Belediyesi E-İmarSORGULA
Çermik Belediyesi E-İmarSORGULA
Çınar Belediyesi E-İmarSORGULA
Çüngüş Belediyesi E-İmarSORGULA
Dicle Belediyesi E-İmarSORGULA
Eğil Belediyesi E-İmarSORGULA
Ergani Belediyesi E-İmarSORGULA
Hani Belediyesi E-İmarSORGULA
Hazro Belediyesi E-İmarSORGULA
Kayapınar Belediyesi E-İmarSORGULA
Kocaköy Belediyesi E-İmarSORGULA
Kulp Belediyesi E-İmarSORGULA
Lice Belediyesi E-İmarSORGULA
Silvan Belediyesi E-İmarSORGULA
Sur Belediyesi E-İmarSORGULA
Yenişehir Belediyesi E-İmarSORGULA

Diyarbakır ilçe belediyeleri genellikle harita/konum üzerinden imar durumu sorgulama seçeneğini Netcad keos (kent otomasyon sistemi) ya da cbs (coğrafi bilgi sistemi) üzerinden sunmaktadır.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi E-İmar sistemi ile İlçe belediyelerinin internet sayfası üzerinden tapu işlemlerinizi sorgulayabilir,  Diyarbakır’da Arsanızın bulunduğu yer veya bölgedeki imar durumunu internet üzerinden kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi e-imar sorgulama sistemi ile imar durumunu harita üzerinde görebiliyor ve imar belgesini alabiliyorsunuz. 

Rate this post

Sende Yorum Bırak

Yorum Yapmak İçin Tıkla