Diyarbakır Büyükşehir E-Belediye Uygulaması kullanılarak E-İmar görüntüleme ve imar durumu/planı sorgulaması yapılabilmektedir. Diyarbakır ve ilçelerine ait güncel imar planları, yeni imara giren ve imara açılacak yerleri, ada ve parsel bilgisi sorgulama ve Diyarbakır genelinde inşaat/yapı izin durumları görüntülenebilir.

  İmar uygulaması ile Diyarbakır Büyükşehir Belediyesine bağlı olarak Bağlar, Bismil, Çermik, Çınar, Çüngüş, Dicle, Eğil, Ergani, Hani, Hazro, Kayapınar, Kocaköy, Kulp, Lice, Silvan, Sur, Yenişehir Belediyelerine ait. Bu köy ve mahallelerdeki imar durum değişiklikleri ve imar izinleri görüntülenebilir.

  Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi E-İmar Planları

  Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi E-imar uygulaması ile Diyarbakır ilçeleri ve o ilçelerin mahallelerinin 1/1000 uygulama imar planına sahip olup olmadığı, plan notlarını, kaç kata kadar inşaat izni olduğunu, otopark durumunu, yan bahçe, arka bahçe mesafelerini öğrenebilirsiniz. Ayrıca imar planını aradığınız alanın tarla, arsa, orman vb. gibi niteliklere sahip olup olmadığı bilgisine ulaşabileceksiniz.

  diyarbakır büyükşehir belediyesi e-imar
  diyarbakır büyükşehir belediyesi e-imar

  Diyarbakır En Son İmar Plan Değişiklikleri ve Yeni Askıya Çıkan Planlar

  Diyarbakır Büyükşehir Belediyesinin düzenlemiş olduğu her ilçe için geçerli olan en güncel Diyarbakır İmar Planı değişiklikleri, Askıya çıkan imar planları ve Parselasyon planlarını görüntülemek için Tıklayın.

  Diyarbakır İlçeleri E-İmar Durumu Sorgulama

  Diyarbakır İlçesiE-İmar Programı Sayfası
  Bağlar Belediyesi E-İmarSORGULA
  Bismil Belediyesi E-İmarSORGULA
  Çermik Belediyesi E-İmarSORGULA
  Çınar Belediyesi E-İmarSORGULA
  Çüngüş Belediyesi E-İmarSORGULA
  Dicle Belediyesi E-İmarSORGULA
  Eğil Belediyesi E-İmarSORGULA
  Ergani Belediyesi E-İmarSORGULA
  Hani Belediyesi E-İmarSORGULA
  Hazro Belediyesi E-İmarSORGULA
  Kayapınar Belediyesi E-İmarSORGULA
  Kocaköy Belediyesi E-İmarSORGULA
  Kulp Belediyesi E-İmarSORGULA
  Lice Belediyesi E-İmarSORGULA
  Silvan Belediyesi E-İmarSORGULA
  Sur Belediyesi E-İmarSORGULA
  Yenişehir Belediyesi E-İmarSORGULA

  Diyarbakır ilçe belediyeleri genellikle harita/konum üzerinden imar durumu sorgulama seçeneğini Netcad keos (kent otomasyon sistemi) ya da cbs (coğrafi bilgi sistemi) üzerinden sunmaktadır.

  Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi E-İmar sistemi ile İlçe belediyelerinin internet sayfası üzerinden tapu işlemlerinizi sorgulayabilir,  Diyarbakır’da Arsanızın bulunduğu yer veya bölgedeki imar durumunu internet üzerinden kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi e-imar sorgulama sistemi ile imar durumunu harita üzerinde görebiliyor ve imar belgesini alabiliyorsunuz. 

  Paylaş.