Bismil Belediyesi E-İmar Durumu Sorgulama

Diyarbakır Bismil Belediyesi E-İmar durumu sorgulaması ile Bismil güncel imar planları, yeni imara giren ve imara açılacak yerleri, ada ve parsel bilgisi sorgulama ve inşaat/yapı izin durumları görüntülenebilir.

Bismil Belediyesine bağlı köy ve mahallelerin; Ağılköy, Ağıllı, Ahmetli, Akbaş, Akçay, Akköy, Akpınar, Alıncak, Alibey, Altıok, Aluç, Ambar, Aralık, Arıkgöl, Aslanoğlu, Aşağıdolay, Aşağıoba, Ataköy, Aygeçti, Babahaki, Bademli, Baharlı, Bahçe, Bakacak, Balcılar, Başhan, Başköy, Başören, Bayındır, Belli, Boyacı, Bozçalı, Bölümlü, Çakallı, Çakıllı, Çatalköy, Çavuşlu, Çeltikli, Çorapa, Çölağan, Çöltepe, Derbent, Dicle, Doruk, Dumlupınar, Eliaçık, Erler, Esentepe, Fatih, Fırat, Gedikbaşı, Göksu, Güngeçti, Güroluk, Güzelköy, Harmanlı, Hasanpınar, Işıklar, İsalı, İsapınar, Kağıtlı, Kamberli, Kamışlı, Karabörk, Karacık, Karaçölya, Karagöz, Karapınar, Karatepe, Karayiğit, Kavuşak, Kayıköy, Kazancı, Keberli, Kılavuztepe, Koğuk, Kopmaz, Kopuzlu, Korukçu, Koyunlu, Köprüköy, Köseli, Kumrulu, Kurtuluş, Kurudeğirmen, Kurudere, Merdan, Meydanlık, Mirzabey, Obalı, Ofköy, Oğuzlar, Pınarbaşı, Sanayi, Sarıköy, Sarıtoprak, Sazlı, Seki, Serçeler, Seyrantepe, Sinanköy, Şahintepe, Şentepe, Tatlıçayır, Tekel, Tepe, Tepecik, Tilkilik, Topraklı, Türkmenhacı, Uğrak, Uğurlu, Ulutürk, Uyanık, Üçtepe, Yağmurköy, Yamaçköy, Yasince, Yenice, Yukarıdolay, Yukarıharım, Yukarısalat Mahallesi güncel imar durumları ve imara açılacak yerler görüntülenebilir.

Diyarbakır Bismil Belediyesi E-İmar Planı Sorgulama

Bismil Belediyesi E-İmar Durumu

Bismil imar durumu sorgulama sonuçlarındaki imar plan notları bölümü dikkatle incelenmelidir. Bismil Belediyesi İmar durum belgesine göre 1/1000 ölçeklik imar planındaki arazinin sınıfı (tarla, orman arazisi, sosyal tesis alanı, konut alanı) ve imara açık olup olmadığı sonucuna göre inşaat kat müsaadesi, yan, ön ve arka bahçe mesafeleri, otopark koşulları gibi bilgiler kontrol edilmelidir.

Bismil Belediyesi E-İmar sorgulaması için mahalle, sokak, kapı numarası bilgilerine veya tapu bilgilerine (parsel ve ada numarası) ihtiyaç bulunmaktadır. Ada numarası ve Parsel numarası bilinmiyorsa Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü uygulaması üzerinden TKGM tapu ada/parsel numarası sorgulaması yapabilirsiniz.

Diyarbakır Bismil ilçesi İmar Durumunu Sorgulamak/Öğrenmek İçin Tıklayın

NOT : Belediye E-imar uygulamasına (KEOS, Netcad, CBS) sahip değilse veya sistem geçici olarak devre dışıysa “imar durum dilekçesi” hazırlanarak Bismil Belediyesi imar işleri dairesine tapu fotokopisi ile birlikte başvurulması gerekmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Ağın Belediyesi E-İmar Durumu Sorgulama

Bismil Belediyesi Yeni İmara Açılacak Yerler, Değişiklikler

Diyarbakır Bismil güncel imar planları, imara açılacak yeni yerleri (tarım arazisi, orman arazisi, sit alanı vb.) ve imar alanlarındaki değişiklikler belediyenin resmi internet sitesindeki duyurular bölümünden takip edilmelidir. Yeni imar planları ve askıya çıkan imar planlarını T.C. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Coğrafi Bilgi Sistemleri üzerinden de Askıdaki İmar Planları ve Yürürlükteki İmar Planlarını inceleyebilirsiniz.

Diyarbakır iline ait diğer ilçeler ve bağlı mahalle ve köyler için sorgulama yapmak istiyorsanız bütün Diyarbakır Geneli İmar Planı sorgulama sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

5/5 - (2 votes)

Yorum yapın