Silvan Belediyesi E-İmar Durumu ve Planı Sorgulama

Diyarbakır Silvan Belediyesi İmar Sorgulama programı ile Silvan Belediyesi E-İmar Durumu, uygulama planı sorgulama ve arsa yapı izin durumu görüntüleyebilirsiniz.

Silvan Belediyesi E-İmar programı ile harita üzerinden Akçayır Mahallesi, Akçeltik Mahallesi, Akdere Mahallesi, Akyol Mahallesi, Alibey Mahallesi, Altınkum Mahallesi, Arı Mahallesi, Aşağıkaya Mahallesi, Aşağıveysi Mahallesi, Babakaya Mahallesi, Bağdere Mahallesi, Bağlar Mahallesi, Bahçe Mahallesi, Bahçelievler Mahallesi, Başdeğirmen Mahallesi, Başıbüyük Mahallesi, Bayrambaşı Mahallesi, Bellibahçe Mahallesi, Bereketli Mahallesi, Beypınar Mahallesi, Boyunlu Mahallesi, Camii Mahallesi, Çakıltaşı Mahallesi, Çaldere Mahallesi, Çardak Mahallesi, Çevriksu Mahallesi, Çiğdemli Mahallesi, Çiğil Mahallesi, Çobantepe Mahallesi, Dağcılar Mahallesi, Darköprü Mahallesi, Demirkuyu Mahallesi, Dolapdere Mahallesi, Doluçanak Mahallesi, Duru Mahallesi, Düzalan Mahallesi, Erikyazı Mahallesi, Eskiköy Mahallesi, Eskiocak Mahallesi, Eşme Mahallesi, Feridun Mahallesi, Gökçetevek Mahallesi, Görentepe Mahallesi, Görmez Mahallesi, Güçlü Mahallesi, Gündüz Mahallesi, Gürpınar Mahallesi, Güzderesi Mahallesi, Heybelikonak Mahallesi, İncesu Mahallesi, Kale Mahallesi, Karacalar Mahallesi, Karahacı Mahallesi, Karamus Mahallesi, Kasımlı Mahallesi, Kayadere Mahallesi, Kazandağı Mahallesi, Keklikdere Mahallesi, Kıraçtepe Mahallesi, Kızlal Mahallesi, Konak Mahallesi, Kumgölü Mahallesi, Kumluk Mahallesi, Kutlualan Mahallesi, Malabadi Mahallesi, Mescit Mahallesi, Nohuttepe Mahallesi, Onbaşılar Mahallesi, Ormandışı Mahallesi, Otluk Mahallesi, Sağlık Mahallesi, Sarıbuğday Mahallesi, Selahattin Mahallesi, Sulak Mahallesi, Sulubağ Mahallesi, Susuz Mahallesi, Şanlı Mahallesi, Taşpınar Mahallesi, Tekel Mahallesi, Tokluca Mahallesi, Umur Mahallesi, Üçbasamak Mahallesi, Yenidoğan Mahallesi, Yeniköy Mahallesi, Yenişehir Mahallesi, Yeşerdi Mahallesi, Yeşilbahçe Mahallesi, Yeşilköy Mahallesi, Yolaç Mahallesi, Yolarası Mahallesi, Yukarıveysi Mahallesi, Yuva Mahallesi, Yüksek Mahallesi ada ve parsel sorgulama, imar durumu, imar planı sorgulaması yaparak arsanızın konumunu ve bilgilerini görebilirsiniz.

Diyarbakır Silvan Belediyesi E-İmar Durumu Sorgulama

Silvan belediyesi E-imar durumu uygulaması ile Silvan mahalleleri ve köyleri için 1/1000 uygulama imar planına sahip olup olmadığı, ada/parsel sorgulama, imar izni olup olmadığını öğrenme, aradığınız alanın tarla, arsa, orman vb. gibi niteliklere sahip olup olmadığını, bilgisine erişebilirsiniz.

Belediyeler harita/konum üzerinden imar durumu görüntüleyebilmeniz için genellikle Netcad keos (kent otomasyon sistemi) ya da cbs (coğrafi bilgi sistemi) programları kullanmaktadır.

Silvan Belediyesi E-İmar Durumu

Diyarbakır Silvan İmar planı sorguladığınızda gerekli detaylar hakkında bilgi edinebilmek için mutlaka plan notları bölümünü incelemelisiniz.

Sorguladığınız arazi 1/1000′ ölçeklik Silvan imar uygulama planında yer alıyorsa neler yapılabileceğini, kaç kata kadar müsaade edildiğini, otopark durumunu, yan bahçe, arka bahçe mesafelerini öğrenebilirsiniz.

Silvan İmar Planı Nasıl Sorgulanır?

Herhangi bir inşaat faaliyetine girmeden önce mutlaka elinizde Silvan Belediyesinden alınmış arazinize ait imar durum belgesi olması gerekiyor.

Silvan Belediyesi E-İmar Durumu sorgulamanıza göre sorguladığınız arazinin 1/1000 imar planına sahip olup olmadığı, tarım alanı, orman alanı, sosyal tesis alanı, konut alanı, kadastro bilgileri veya herhangi bir imar planına sahip olmayan imar dışı alan olup olmadığını görebileceksiniz.

İki şekilde Silvan Belediyesi E-İmar Durumu sorgulaması yapabilirsiniz.

Silvan İmar Planı

1 – Sorgulamak için Silvan Belediyesinin e-imar uygulamasına girerek sizden istenecek Mahalle, Sokak, Kapı No bilgilerini girip karşınıza çıkan Parsel ve Ada numaraları seçeneklerden size ait olan Parsel/Ada No seçimi yaparak imar durumunu sorgulayabilirsiniz.

2 – Tapunuz yanınızdaysa veya Ada ve Parsel numarası bilgisine sahipseniz doğrudan adres girmenize gerek kalmadan sadece ada ve parsel numarası ile de sorgulama yapabilirsiniz.

Diyarbakır Silvan ilçesi KÖYÜ İmar Durumunu Sorgulamak/Öğrenmek İçin Tıklayın

Ada numarası ve Parsel numarası bilmiyorsanız buradan Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Parsel Sorgulama Uygulaması TKGM tapu ada/parsel numarası sorgulama yapabilirsiniz.

NOT : Eğer belediye e-imar yani harita üzerinden imar durumu görüntüleme uygulamasına sahip değilse veya sistem geçici olarak devre dışıysa “imar durum dilekçesi” yazarak Silvan Belediyesinin imar işlerine tapu fotokopiniz ile birlikte vermeniz gerekiyor.

Silvan Belediyesi En son, En Yeni İmar Planları ve Değişiklikleri

Diyarbakır Silvan Güncel İmar Durumu ve imar planlarındaki son değişiklikleri, askıya çıkan imar planlarını belediyenin web sayfası üzerindeki duyurular bölümünden takip etmelisiniz. En yeni imar planları, askıya çıkan imar planları mutlaka duyurular bölümünde gösterilecektir.

Diyarbakır iline ait diğer ilçeler ve bağlı mahalle ve köyler için sorgulama yapmak istiyorsanız bütün Diyarbakır Geneli İmar Planı sorgulama sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Rate this post

Sende Yorum Bırak

Yorum Yapmak İçin Tıkla