Sur Belediyesi E-İmar Durumu ve Planı Sorgulama

Diyarbakır Sur Belediyesi İmar Sorgulama programı ile Sur Belediyesi E-İmar Durumu, uygulama planı sorgulama ve arsa yapı izin durumu görüntüleyebilirsiniz.

Sur Belediyesi E-İmar programı ile harita üzerinden Abdaldede Mahallesi, Ağaçlıdere Mahallesi, Alabal Mahallesi, Alcık Mahallesi, Ali Paşa Mahallesi, Alibardak Mahallesi, Arpaderesi Mahallesi, Bağpınar Mahallesi, Bahçecik Mahallesi, Baroğlu Mahallesi, Beybulak Mahallesi, Bostanpınar Mahallesi, Bozdemir Mahallesi, Büyükakören Mahallesi, Büyükkadı Mahallesi, Cami Kebir Mahallesi, Cami Nebi Mahallesi, Cemal Yılmaz Mahallesi, Cevat Paşa Mahallesi, Çataksu Mahallesi, Çelikli Mahallesi, Çubuklu Mahallesi, Dabanoğlu Mahallesi, Dervişhasan Mahallesi, Dicle Mahallesi, Doğanlı Mahallesi, Doğu Çanakçı Mahallesi, Dumrul Mahallesi, Erimli Mahallesi, Eryolu Mahallesi, Esenbağ Mahallesi, Fatihpaşa Mahallesi, Fidanlar Mahallesi, Gencan Mahallesi, Gölpınar Mahallesi, Gültepe Mahallesi, Hacıosman Mahallesi, Harmanlar Mahallesi, Hasırlı Mahallesi, Havacılar Mahallesi, Hızır İlyas Mahallesi, İskenderpaşa Mahallesi, Kabasakal Mahallesi, Kapaklıpınar Mahallesi, Karabaş Mahallesi, Karacaören Mahallesi, Karaçalı Mahallesi, Karaçimen Mahallesi, Kardeşler Mahallesi, Karpuzlu Mahallesi, Karpuztepe Mahallesi, Kartaltepe Mahallesi, Kavaklıbağ Mahallesi, Kayayolu Mahallesi, Kengerli Mahallesi, Kervanpınar Mahallesi, Kırmasırt Mahallesi, Kıtılbıl Mahallesi, Konacık Mahallesi, Koyungüden Mahallesi, Kozan Mahallesi, Köprübaşı Mahallesi, Köşk Mahallesi, Kumluçat Mahallesi, Kumrucak Mahallesi, Kuşburnu Mahallesi, Kuşlukbağı Mahallesi, Küçükakören Mahallesi, Küçükkadı Mahallesi, Lalebey Mahallesi, Melikahmet Mahallesi, Mermer Mahallesi, Mermeri Mahallesi, Nefirtaş Mahallesi, Özekli Mahallesi, Pınardüzü Mahallesi, Sağdıçlı Mahallesi, Sapanca Mahallesi, Sarıkamış Mahallesi, Sarılar Mahallesi, Sarıyazma Mahallesi, Sati Mahallesi, Savaş Mahallesi, Sayarlar Mahallesi, Soğanlı Mahallesi, Süleyman Nazif Mahallesi, Süngüler Mahallesi, Tanoğlu Mahallesi, Tezgeçer Mahallesi, Yarımca Mahallesi, Yenice Mahallesi, Yenidoğan Mahallesi, Yenievler Mahallesi, Yeşilköy Mahallesi, Yeşilli Mahallesi, Yeşilvadi Mahallesi, Yiğitçavuş Mahallesi, Yukarıkılıçtaşı Mahallesi, Ziya Gökalp Mahallesi, Ziyaret Mahallesi ada ve parsel sorgulama, imar durumu, imar planı sorgulaması yaparak arsanızın konumunu ve bilgilerini görebilirsiniz.

Diyarbakır Sur Belediyesi E-İmar Durumu Sorgulama

Sur belediyesi E-imar durumu uygulaması ile Sur mahalleleri ve köyleri için 1/1000 uygulama imar planına sahip olup olmadığı, ada/parsel sorgulama, imar izni olup olmadığını öğrenme, aradığınız alanın tarla, arsa, orman vb. gibi niteliklere sahip olup olmadığını, bilgisine erişebilirsiniz.

Belediyeler harita/konum üzerinden imar durumu görüntüleyebilmeniz için genellikle Netcad keos (kent otomasyon sistemi) ya da cbs (coğrafi bilgi sistemi) programları kullanmaktadır.

Sur Belediyesi E-İmar Durumu

Diyarbakır Sur İmar planı sorguladığınızda gerekli detaylar hakkında bilgi edinebilmek için mutlaka plan notları bölümünü incelemelisiniz.

Sorguladığınız arazi 1/1000′ ölçeklik Sur imar uygulama planında yer alıyorsa neler yapılabileceğini, kaç kata kadar müsaade edildiğini, otopark durumunu, yan bahçe, arka bahçe mesafelerini öğrenebilirsiniz.

Sur İmar Planı Nasıl Sorgulanır?

Herhangi bir inşaat faaliyetine girmeden önce mutlaka elinizde Sur Belediyesinden alınmış arazinize ait imar durum belgesi olması gerekiyor.

Sur Belediyesi E-İmar Durumu sorgulamanıza göre sorguladığınız arazinin 1/1000 imar planına sahip olup olmadığı, tarım alanı, orman alanı, sosyal tesis alanı, konut alanı, kadastro bilgileri veya herhangi bir imar planına sahip olmayan imar dışı alan olup olmadığını görebileceksiniz.

İki şekilde Sur Belediyesi E-İmar Durumu sorgulaması yapabilirsiniz.

Sur İmar Planı

1 – Sorgulamak için Sur Belediyesinin e-imar uygulamasına girerek sizden istenecek Mahalle, Sokak, Kapı No bilgilerini girip karşınıza çıkan Parsel ve Ada numaraları seçeneklerden size ait olan Parsel/Ada No seçimi yaparak imar durumunu sorgulayabilirsiniz.

2 – Tapunuz yanınızdaysa veya Ada ve Parsel numarası bilgisine sahipseniz doğrudan adres girmenize gerek kalmadan sadece ada ve parsel numarası ile de sorgulama yapabilirsiniz.

Diyarbakır Sur ilçesi KÖYÜ İmar Durumunu Sorgulamak/Öğrenmek İçin Tıklayın

Ada numarası ve Parsel numarası bilmiyorsanız buradan Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Parsel Sorgulama Uygulaması TKGM tapu ada/parsel numarası sorgulama yapabilirsiniz.

NOT : Eğer belediye e-imar yani harita üzerinden imar durumu görüntüleme uygulamasına sahip değilse veya sistem geçici olarak devre dışıysa “imar durum dilekçesi” yazarak Sur Belediyesinin imar işlerine tapu fotokopiniz ile birlikte vermeniz gerekiyor.

Sur Belediyesi En son, En Yeni İmar Planları ve Değişiklikleri

Diyarbakır Sur Güncel İmar Durumu ve imar planlarındaki son değişiklikleri, askıya çıkan imar planlarını belediyenin web sayfası üzerindeki duyurular bölümünden takip etmelisiniz. En yeni imar planları, askıya çıkan imar planları mutlaka duyurular bölümünde gösterilecektir.

Diyarbakır iline ait diğer ilçeler ve bağlı mahalle ve köyler için sorgulama yapmak istiyorsanız bütün Diyarbakır Geneli İmar Planı sorgulama sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Rate this post

Sende Yorum Bırak

Yorum Yapmak İçin Tıkla