Malatya Büyükşehir Belediyesi E-İmar Durumu 2024

Malatya Büyükşehir Belediyesi E-İmar durumu sorgulaması ile Malatya ve ilçelerine ait güncel imar planları, yeni imara giren ve imara açılacak yerleri, ada ve parsel bilgisi sorgulama ve Malatya genelinde inşaat/yapı izin durumları görüntülenebilir.

İmar uygulaması ile Malatya Büyükşehir Belediyesine bağlı olarak Akçadağ, Arapgir, Arguvan, Battalgazi, Darende, Doğanşehir, Doğanyol, Hekimhan, Kale, Kuluncak, Pütürge, Yazıhan, Yeşilyurt Belediyelerine ait güncel imar durumları ve imara açılacak yerler görüntülenebilir.

Malatya Büyükşehir Belediyesi E-İmar Planları

Malatya Büyükşehir Belediyesi E-imar uygulaması ile Malatya ilçeleri ve o ilçelerin mahallelerinin 1/1000 uygulama imar planına sahip olup olmadığı, plan notlarını, kaç kata kadar inşaat izni olduğunu, otopark durumunu, yan bahçe, arka bahçe mesafelerini öğrenebilirsiniz. Ayrıca imar planını aradığınız alanın tarla, arsa, orman vb. gibi niteliklere sahip olup olmadığı bilgisine ulaşabileceksiniz.

malatya büyükşehir belediyesi e-imar
malatya büyükşehir belediyesi e-imar

Malatya En Son İmar Plan Değişiklikleri ve Yeni Askıya Çıkan Planlar

Malatya Büyükşehir Belediyesinin düzenlemiş olduğu her ilçe için geçerli olan en güncel Malatya İmar Planı değişiklikleri, Askıya çıkan imar planları ve Parselasyon planlarını görüntülemek için Tıklayın.

Malatya İlçeleri E-İmar Durumu Sorgulama

Malatya İlçesiE-İmar Programı Sayfası
Akçadağ Belediyesi E-İmarSORGULA
Arapgir Belediyesi E-İmarSORGULA
Arguvan Belediyesi E-İmarSORGULA
Battalgazi Belediyesi E-İmarSORGULA
Darende Belediyesi E-İmarSORGULA
Doğanşehir Belediyesi E-İmarSORGULA
Doğanyol Belediyesi E-İmarSORGULA
Hekimhan Belediyesi E-İmarSORGULA
Kale Belediyesi E-İmarSORGULA
Kuluncak Belediyesi E-İmarSORGULA
Pütürge Belediyesi E-İmarSORGULA
Yazıhan Belediyesi E-İmarSORGULA
Yeşilyurt Belediyesi E-İmarSORGULA

Malatya ilçe belediyeleri genellikle harita/konum üzerinden imar durumu sorgulama seçeneğini Netcad keos (kent otomasyon sistemi) ya da cbs (coğrafi bilgi sistemi) üzerinden sunmaktadır.

Malatya Büyükşehir Belediyesi E-İmar sistemi ile İlçe belediyelerinin internet sayfası üzerinden tapu işlemlerinizi sorgulayabilir,  Malatya’da Arsanızın bulunduğu yer veya bölgedeki imar durumunu internet üzerinden kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Malatya Büyükşehir Belediyesi e-imar sorgulama sistemi ile imar durumunu harita üzerinde görebiliyor ve imar belgesini alabiliyorsunuz. 

5/5 - (1 vote)
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Adilcevaz Belediyesi E-İmar Durumu Sorgulama

Yorum yapın