Battalgazi Belediyesi E-İmar Durumu Sorgulama

Malatya Battalgazi Belediyesi E-İmar durumu sorgulaması ile Battalgazi güncel imar planları, yeni imara giren ve imara açılacak yerleri, ada ve parsel bilgisi sorgulama ve inşaat/yapı izin durumları görüntülenebilir.

Battalgazi Belediyesine bağlı köy ve mahallelerin; Adagören, Ağılyazı, Akpınar, Alacakapı, Alhanuşağı, Alişar, Aslanbey, Ataköy, B.Hüseyinbey, B.Mustafa Paşa, Bağtepe, Bahçelievler, Bahri, Başharık, Battalgazi, Beydağı, Beylerbaşı, Boran, Bulgurlu, Bulutlu, Cevherizade, Cirikpınar, Çamurlu, Çolaklı, Çolakoğlu, Çöşnük, Dabakhane, Dolamantepe, Düzyol, Ferhadiye, Fırat, Fırıncı, Göller, Göztepe, Gülümuşağı, Hacı Abdi, Hacıhaliloğluçiftliği, Hacıyusuflar, Halfettin, Hamidiye, Hanımınçiftliği, Hasan Varol, Hasırcılar, Hatunsuyu, Hidayet, Hisartepe, İskender, İsmetiye, İstiklal, İzzetiye, K.Hüseyinbey, K.Mustafa Paşa, Kadıçayırı, Kamıştaş, Kapıkaya, Karabağlar, Karagöz, Karahan, Karakaşçiftliğiköyü, Karaköy, Karatepe, Kavaklıbağ, Kemerköprü, Kernek, Kırçuval, Kuluşağı, Merdivenler, Merkez Beydağı, Meydanbaşı, Meydancık, Niyazi, Nuriye, Orduzu, Paşaköşkü, Pelitli, Sancaktar, Saray, Sarıcıoğlu, Selçuklu, Serintepe, Sevildağ, Şehitfevzi, Şıkşık, Şifa, Şişman, Tandoğan, Tanışık, Taştepe, Tokluca, Toptaş, Toygar, Uluköy, Üçbağlar, Üniversite, Üzümlü, Yamaç, Yarımcahan, Yaygın, Yenice, Yenihamam, Yeniköy, Yıldıztepe, Zafer Mahallesi güncel imar durumları ve imara açılacak yerler görüntülenebilir.

Malatya Battalgazi Belediyesi E-İmar Planı Sorgulama

Battalgazi Belediyesi E-İmar Durumu

Battalgazi imar durumu sorgulama sonuçlarındaki imar plan notları bölümü dikkatle incelenmelidir. Battalgazi Belediyesi İmar durum belgesine göre 1/1000 ölçeklik imar planındaki arazinin sınıfı (tarla, orman arazisi, sosyal tesis alanı, konut alanı) ve imara açık olup olmadığı sonucuna göre inşaat kat müsaadesi, yan, ön ve arka bahçe mesafeleri, otopark koşulları gibi bilgiler kontrol edilmelidir.

Battalgazi Belediyesi E-İmar sorgulaması için mahalle, sokak, kapı numarası bilgilerine veya tapu bilgilerine (parsel ve ada numarası) ihtiyaç bulunmaktadır. Ada numarası ve Parsel numarası bilinmiyorsa Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü uygulaması üzerinden TKGM tapu ada/parsel numarası sorgulaması yapabilirsiniz.

Malatya Battalgazi ilçesi İmar Durumunu Sorgulamak/Öğrenmek İçin Tıklayın

NOT : Belediye E-imar uygulamasına (KEOS, Netcad, CBS) sahip değilse veya sistem geçici olarak devre dışıysa “imar durum dilekçesi” hazırlanarak Battalgazi Belediyesi imar işleri dairesine tapu fotokopisi ile birlikte başvurulması gerekmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Tefenni Belediyesi E-İmar Durumu Sorgulama

Battalgazi Belediyesi Yeni İmara Açılacak Yerler, Değişiklikler

Malatya Battalgazi güncel imar planları, imara açılacak yeni yerleri (tarım arazisi, orman arazisi, sit alanı vb.) ve imar alanlarındaki değişiklikler belediyenin resmi internet sitesindeki duyurular bölümünden takip edilmelidir. Yeni imar planları ve askıya çıkan imar planlarını T.C. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Coğrafi Bilgi Sistemleri üzerinden de Askıdaki İmar Planları ve Yürürlükteki İmar Planlarını inceleyebilirsiniz.

Malatya iline ait diğer ilçeler ve bağlı mahalle ve köyler için sorgulama yapmak istiyorsanız bütün Malatya Geneli İmar Planı sorgulama sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Rate this post

Yorum yapın