Battalgazi Belediyesi E-İmar Durumu ve Planı Sorgulama

Malatya Battalgazi Belediyesi İmar Sorgulama programı ile Battalgazi Belediyesi E-İmar Durumu, uygulama planı sorgulama ve arsa yapı izin durumu görüntüleyebilirsiniz.

Battalgazi Belediyesi E-İmar programı ile harita üzerinden Adagören Mahallesi, Ağılyazı Mahallesi, Akpınar Mahallesi, Alacakapı Mahallesi, Alhanuşağı Mahallesi, Alişar Mahallesi, Aslanbey Mahallesi, Ataköy Mahallesi, B.Hüseyinbey Mahallesi, B.Mustafa Paşa Mahallesi, Bağtepe Mahallesi, Bahçelievler Mahallesi, Bahri Mahallesi, Başharık Mahallesi, Battalgazi Mahallesi, Beydağı Mahallesi, Beylerbaşı Mahallesi, Boran Mahallesi, Bulgurlu Mahallesi, Bulutlu Mahallesi, Cevherizade Mahallesi, Cirikpınar Mahallesi, Çamurlu Mahallesi, Çolaklı Mahallesi, Çolakoğlu Mahallesi, Çöşnük Mahallesi, Dabakhane Mahallesi, Dolamantepe Mahallesi, Düzyol Mahallesi, Ferhadiye Mahallesi, Fırat Mahallesi, Fırıncı Mahallesi, Göller Mahallesi, Göztepe Mahallesi, Gülümuşağı Mahallesi, Hacı Abdi Mahallesi, Hacıhaliloğluçiftliği Mahallesi, Hacıyusuflar Mahallesi, Halfettin Mahallesi, Hamidiye Mahallesi, Hanımınçiftliği Mahallesi, Hasan Varol Mahallesi, Hasırcılar Mahallesi, Hatunsuyu Mahallesi, Hidayet Mahallesi, Hisartepe Mahallesi, İskender Mahallesi, İsmetiye Mahallesi, İstiklal Mahallesi, İzzetiye Mahallesi, K.Hüseyinbey Mahallesi, K.Mustafa Paşa Mahallesi, Kadıçayırı Mahallesi, Kamıştaş Mahallesi, Kapıkaya Mahallesi, Karabağlar Mahallesi, Karagöz Mahallesi, Karahan Mahallesi, Karakaşçiftliğiköyü Mahallesi, Karaköy Mahallesi, Karatepe Mahallesi, Kavaklıbağ Mahallesi, Kemerköprü Mahallesi, Kernek Mahallesi, Kırçuval Mahallesi, Kuluşağı Mahallesi, Merdivenler Mahallesi, Merkez Beydağı Mahallesi, Meydanbaşı Mahallesi, Meydancık Mahallesi, Niyazi Mahallesi, Nuriye Mahallesi, Orduzu Mahallesi, Paşaköşkü Mahallesi, Pelitli Mahallesi, Sancaktar Mahallesi, Saray Mahallesi, Sarıcıoğlu Mahallesi, Selçuklu Mahallesi, Serintepe Mahallesi, Sevildağ Mahallesi, Şehitfevzi Mahallesi, Şıkşık Mahallesi, Şifa Mahallesi, Şişman Mahallesi, Tandoğan Mahallesi, Tanışık Mahallesi, Taştepe Mahallesi, Tokluca Mahallesi, Toptaş Mahallesi, Toygar Mahallesi, Uluköy Mahallesi, Üçbağlar Mahallesi, Üniversite Mahallesi, Üzümlü Mahallesi, Yamaç Mahallesi, Yarımcahan Mahallesi, Yaygın Mahallesi, Yenice Mahallesi, Yenihamam Mahallesi, Yeniköy Mahallesi, Yıldıztepe Mahallesi, Zafer Mahallesi ada ve parsel sorgulama, imar durumu, imar planı sorgulaması yaparak arsanızın konumunu ve bilgilerini görebilirsiniz.

Malatya Battalgazi Belediyesi E-İmar Durumu Sorgulama

Battalgazi belediyesi E-imar durumu uygulaması ile Battalgazi mahalleleri ve köyleri için 1/1000 uygulama imar planına sahip olup olmadığı, ada/parsel sorgulama, imar izni olup olmadığını öğrenme, aradığınız alanın tarla, arsa, orman vb. gibi niteliklere sahip olup olmadığını, bilgisine erişebilirsiniz.

Belediyeler harita/konum üzerinden imar durumu görüntüleyebilmeniz için genellikle Netcad keos (kent otomasyon sistemi) ya da cbs (coğrafi bilgi sistemi) programları kullanmaktadır.

Battalgazi Belediyesi E-İmar Durumu

Malatya Battalgazi İmar planı sorguladığınızda gerekli detaylar hakkında bilgi edinebilmek için mutlaka plan notları bölümünü incelemelisiniz.

Sorguladığınız arazi 1/1000′ ölçeklik Battalgazi imar uygulama planında yer alıyorsa neler yapılabileceğini, kaç kata kadar müsaade edildiğini, otopark durumunu, yan bahçe, arka bahçe mesafelerini öğrenebilirsiniz.

Battalgazi İmar Planı Nasıl Sorgulanır?

Herhangi bir inşaat faaliyetine girmeden önce mutlaka elinizde Battalgazi Belediyesinden alınmış arazinize ait imar durum belgesi olması gerekiyor.

Battalgazi Belediyesi E-İmar Durumu sorgulamanıza göre sorguladığınız arazinin 1/1000 imar planına sahip olup olmadığı, tarım alanı, orman alanı, sosyal tesis alanı, konut alanı, kadastro bilgileri veya herhangi bir imar planına sahip olmayan imar dışı alan olup olmadığını görebileceksiniz.

İki şekilde Battalgazi Belediyesi E-İmar Durumu sorgulaması yapabilirsiniz.

Battalgazi İmar Planı

1 – Sorgulamak için Battalgazi Belediyesinin e-imar uygulamasına girerek sizden istenecek Mahalle, Sokak, Kapı No bilgilerini girip karşınıza çıkan Parsel ve Ada numaraları seçeneklerden size ait olan Parsel/Ada No seçimi yaparak imar durumunu sorgulayabilirsiniz.

2 – Tapunuz yanınızdaysa veya Ada ve Parsel numarası bilgisine sahipseniz doğrudan adres girmenize gerek kalmadan sadece ada ve parsel numarası ile de sorgulama yapabilirsiniz.

Malatya Battalgazi ilçesi İmar Durumunu Sorgulamak/Öğrenmek İçin Tıklayın

Ada numarası ve Parsel numarası bilmiyorsanız buradan Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Parsel Sorgulama Uygulaması TKGM tapu ada/parsel numarası sorgulama yapabilirsiniz.

NOT : Eğer belediye e-imar yani harita üzerinden imar durumu görüntüleme uygulamasına sahip değilse veya sistem geçici olarak devre dışıysa “imar durum dilekçesi” yazarak Battalgazi Belediyesinin imar işlerine tapu fotokopiniz ile birlikte vermeniz gerekiyor.

Battalgazi Belediyesi En son, En Yeni İmar Planları ve Değişiklikleri

Malatya Battalgazi Güncel İmar Durumu ve imar planlarındaki son değişiklikleri, askıya çıkan imar planlarını belediyenin web sayfası üzerindeki duyurular bölümünden takip etmelisiniz. En yeni imar planları, askıya çıkan imar planları mutlaka duyurular bölümünde gösterilecektir.

Malatya iline ait diğer ilçeler ve bağlı mahalle ve köyler için sorgulama yapmak istiyorsanız bütün Malatya Geneli İmar Planı sorgulama sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Rate this post

Sende Yorum Bırak

Yorum Yapmak İçin Tıkla