Yeşilyurt Belediyesi E-İmar Durumu ve Planı Sorgulama

Malatya Yeşilyurt Belediyesi İmar Sorgulama programı ile Yeşilyurt Belediyesi E-İmar Durumu, uygulama planı sorgulama ve arsa yapı izin durumu görüntüleyebilirsiniz.

Yeşilyurt Belediyesi E-İmar programı ile harita üzerinden Abdulgaffar Mahallesi, Aşağı Bağlar Mahallesi, Aşağıköy Mahallesi, Atalar Mahallesi, Atatürk Mahallesi, Bahçebaşı Mahallesi, Bentbaşı Mahallesi, Bindal Mahallesi, Bostanbaşı Mahallesi, Cemalgürsel Mahallesi, Cevatpaşa Mahallesi, Cumhuriyet Mahallesi, Cumhuriyet (Yeşilyurt) Mahallesi, Çarmuzu Mahallesi, Çavuşoğlu Mahallesi, Çayırköy Mahallesi, Çilesiz Mahallesi, Çukurdere Mahallesi, Dilek Mahallesi, Duranlar Mahallesi, Duruldu Mahallesi, Fatih Mahallesi, Gazi Mahallesi, Gedik Mahallesi, Göktarla Mahallesi, Görgü Mahallesi, Gözene Mahallesi, Gündüzbey Mahallesi, Hamidiye Mahallesi, Hıroğlu Mahallesi, Hoca Ahmet Yesevi Mahallesi, Işıklı Mahallesi, İkizce Mahallesi, İlyas Mahallesi, İnönü Mahallesi, Kadiruşağı Mahallesi, Karahan Mahallesi, Karakavak Mahallesi, Kaynarca Mahallesi, Kendirli Mahallesi, Kırkpınar Mahallesi, Kırlangıç Mahallesi, Kiltepe Mahallesi, Koşu Mahallesi, Koyunoğlu Mahallesi, Kozluk Mahallesi, Kuşdoğan Mahallesi, Kuyulu Mahallesi, Mahmutlu Mahallesi, Melekbaba Mahallesi, Merkez Fatih Mahallesi, Mullakasım Mahallesi, Oluklu Mahallesi, Ortaköy Mahallesi, Öncü Mahallesi, Özal Mahallesi, Özalper Mahallesi, Salkonak Mahallesi, Salköprü Mahallesi, Samanköy Mahallesi, Samanlı Mahallesi, Seyituşağı Mahallesi, Seyran Mahallesi, Su Mahallesi, Suluköy Mahallesi, Sütlüce Mahallesi, Şahnahan Mahallesi, Şeyh Bayram Mahallesi, Tecde Mahallesi, Tepeköy Mahallesi, Tohma Mahallesi, Topraktepe Mahallesi, Topsöğüt Mahallesi, Turgut Özal Mahallesi, Üçgöze Mahallesi, Yaka Mahallesi, Yakınca Mahallesi, Yalınkaya Mahallesi, Yavuz Selim Mahallesi, Yeni Mahallesi, Yeşilkaynak Mahallesi, Zaviye Mahallesi ada ve parsel sorgulama, imar durumu, imar planı sorgulaması yaparak arsanızın konumunu ve bilgilerini görebilirsiniz.

Malatya Yeşilyurt Belediyesi E-İmar Durumu Sorgulama

Yeşilyurt belediyesi E-imar durumu uygulaması ile Yeşilyurt mahalleleri ve köyleri için 1/1000 uygulama imar planına sahip olup olmadığı, ada/parsel sorgulama, imar izni olup olmadığını öğrenme, aradığınız alanın tarla, arsa, orman vb. gibi niteliklere sahip olup olmadığını, bilgisine erişebilirsiniz.

Belediyeler harita/konum üzerinden imar durumu görüntüleyebilmeniz için genellikle Netcad keos (kent otomasyon sistemi) ya da cbs (coğrafi bilgi sistemi) programları kullanmaktadır.

Yeşilyurt Belediyesi E-İmar Durumu

Malatya Yeşilyurt İmar planı sorguladığınızda gerekli detaylar hakkında bilgi edinebilmek için mutlaka plan notları bölümünü incelemelisiniz.

Sorguladığınız arazi 1/1000′ ölçeklik Yeşilyurt imar uygulama planında yer alıyorsa neler yapılabileceğini, kaç kata kadar müsaade edildiğini, otopark durumunu, yan bahçe, arka bahçe mesafelerini öğrenebilirsiniz.

Yeşilyurt İmar Planı Nasıl Sorgulanır?

Herhangi bir inşaat faaliyetine girmeden önce mutlaka elinizde Yeşilyurt Belediyesinden alınmış arazinize ait imar durum belgesi olması gerekiyor.

Yeşilyurt Belediyesi E-İmar Durumu sorgulamanıza göre sorguladığınız arazinin 1/1000 imar planına sahip olup olmadığı, tarım alanı, orman alanı, sosyal tesis alanı, konut alanı, kadastro bilgileri veya herhangi bir imar planına sahip olmayan imar dışı alan olup olmadığını görebileceksiniz.

İki şekilde Yeşilyurt Belediyesi E-İmar Durumu sorgulaması yapabilirsiniz.

Yeşilyurt İmar Planı

1 – Sorgulamak için Yeşilyurt Belediyesinin e-imar uygulamasına girerek sizden istenecek Mahalle, Sokak, Kapı No bilgilerini girip karşınıza çıkan Parsel ve Ada numaraları seçeneklerden size ait olan Parsel/Ada No seçimi yaparak imar durumunu sorgulayabilirsiniz.

2 – Tapunuz yanınızdaysa veya Ada ve Parsel numarası bilgisine sahipseniz doğrudan adres girmenize gerek kalmadan sadece ada ve parsel numarası ile de sorgulama yapabilirsiniz.

Malatya Yeşilyurt ilçesi İmar Durumunu Sorgulamak/Öğrenmek İçin Tıklayın

Ada numarası ve Parsel numarası bilmiyorsanız buradan Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Parsel Sorgulama Uygulaması TKGM tapu ada/parsel numarası sorgulama yapabilirsiniz.

NOT : Eğer belediye e-imar yani harita üzerinden imar durumu görüntüleme uygulamasına sahip değilse veya sistem geçici olarak devre dışıysa “imar durum dilekçesi” yazarak Yeşilyurt Belediyesinin imar işlerine tapu fotokopiniz ile birlikte vermeniz gerekiyor.

Yeşilyurt Belediyesi En son, En Yeni İmar Planları ve Değişiklikleri

Malatya Yeşilyurt Güncel İmar Durumu ve imar planlarındaki son değişiklikleri, askıya çıkan imar planlarını belediyenin web sayfası üzerindeki duyurular bölümünden takip etmelisiniz. En yeni imar planları, askıya çıkan imar planları mutlaka duyurular bölümünde gösterilecektir.

Malatya iline ait diğer ilçeler ve bağlı mahalle ve köyler için sorgulama yapmak istiyorsanız bütün Malatya Geneli İmar Planı sorgulama sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Rate this post

Sende Yorum Bırak

Yorum Yapmak İçin Tıkla