Akçadağ Belediyesi E-İmar Durumu ve Planı Sorgulama

Malatya Akçadağ Belediyesi İmar Sorgulama programı ile Akçadağ Belediyesi E-İmar Durumu, uygulama planı sorgulama ve arsa yapı izin durumu görüntüleyebilirsiniz.

Akçadağ Belediyesi E-İmar programı ile harita üzerinden Aksaray Mahallesi, Aksüt Mahallesi, Aktepe Mahallesi, Aliçeri Mahallesi, Altunlu Mahallesi, Ancar Mahallesi, Aşağıörükçü Mahallesi, Aydınlar Mahallesi, Bağköy Mahallesi, Bahri Mahallesi, Başpınar Mahallesi, Bayramuşağı Mahallesi, Bekiruşağı Mahallesi, Bölüklü Mahallesi, Büyükçimiş Mahallesi, Büyükköy Mahallesi, Çakıllıpınar Mahallesi, Çatalbahçe Mahallesi, Çevirme Mahallesi, Çobanuşağı Mahallesi, Darıca Mahallesi, Dedeköy Mahallesi, Demirciler Mahallesi, Develi Mahallesi, Doğanlar Mahallesi, Doğantepe Mahallesi, Doğu Mahallesi, Durulova Mahallesi, Dutlu Mahallesi, Dümüklü Mahallesi, Eğin Mahallesi, Esenbey Mahallesi, Esenli Mahallesi, Fatih Mahallesi, Gölpınar Mahallesi, Güneşli Mahallesi, Gürkaynak Mahallesi, Hançerli Mahallesi, Hartut Mahallesi, Harunuşağı Mahallesi, Ilıcak Mahallesi, İkinciler Mahallesi, Kadıibrahim Mahallesi, Kahyalı Mahallesi, Karamağara Mahallesi, Karapınar Mahallesi, Kasımuşağı Mahallesi, Kayadibi Mahallesi, Keklikpınarı Mahallesi, Keller Mahallesi, Kepez Mahallesi, Kolköy Mahallesi, Kotangölü Mahallesi, Kozluca Mahallesi, Kömekavak Mahallesi, Kurtuşağı Mahallesi, Küçükkürne Mahallesi, Kültür Mahallesi, Levent Mahallesi, Mezra Mahallesi, Mihmanlı Mahallesi, Muratlı Mahallesi, Ortaköy Mahallesi, Ören Mahallesi, Resuluşağı Mahallesi, Sahilköy Mahallesi, Sakalıuzun Mahallesi, Sarıhacı Mahallesi, Şeyhler Mahallesi, Taşevler Mahallesi, Taşolar Mahallesi, Tataruşağı Mahallesi, Yağmurlu Mahallesi, Yalınbudak Mahallesi, Yalınkaya Mahallesi, Yaylımlı Mahallesi, Yukarıörükçü Mahallesi ada ve parsel sorgulama, imar durumu, imar planı sorgulaması yaparak arsanızın konumunu ve bilgilerini görebilirsiniz.

Malatya Akçadağ Belediyesi E-İmar Durumu Sorgulama

Akçadağ belediyesi E-imar durumu uygulaması ile Akçadağ mahalleleri ve köyleri için 1/1000 uygulama imar planına sahip olup olmadığı, ada/parsel sorgulama, imar izni olup olmadığını öğrenme, aradığınız alanın tarla, arsa, orman vb. gibi niteliklere sahip olup olmadığını, bilgisine erişebilirsiniz.

Belediyeler harita/konum üzerinden imar durumu görüntüleyebilmeniz için genellikle Netcad keos (kent otomasyon sistemi) ya da cbs (coğrafi bilgi sistemi) programları kullanmaktadır.

Akçadağ Belediyesi E-İmar Durumu

Malatya Akçadağ İmar planı sorguladığınızda gerekli detaylar hakkında bilgi edinebilmek için mutlaka plan notları bölümünü incelemelisiniz.

Sorguladığınız arazi 1/1000′ ölçeklik Akçadağ imar uygulama planında yer alıyorsa neler yapılabileceğini, kaç kata kadar müsaade edildiğini, otopark durumunu, yan bahçe, arka bahçe mesafelerini öğrenebilirsiniz.

Akçadağ İmar Planı Nasıl Sorgulanır?

Herhangi bir inşaat faaliyetine girmeden önce mutlaka elinizde Akçadağ Belediyesinden alınmış arazinize ait imar durum belgesi olması gerekiyor.

Akçadağ Belediyesi E-İmar Durumu sorgulamanıza göre sorguladığınız arazinin 1/1000 imar planına sahip olup olmadığı, tarım alanı, orman alanı, sosyal tesis alanı, konut alanı, kadastro bilgileri veya herhangi bir imar planına sahip olmayan imar dışı alan olup olmadığını görebileceksiniz.

İki şekilde Akçadağ Belediyesi E-İmar Durumu sorgulaması yapabilirsiniz.

Akçadağ İmar Planı

1 – Sorgulamak için Akçadağ Belediyesinin e-imar uygulamasına girerek sizden istenecek Mahalle, Sokak, Kapı No bilgilerini girip karşınıza çıkan Parsel ve Ada numaraları seçeneklerden size ait olan Parsel/Ada No seçimi yaparak imar durumunu sorgulayabilirsiniz.

2 – Tapunuz yanınızdaysa veya Ada ve Parsel numarası bilgisine sahipseniz doğrudan adres girmenize gerek kalmadan sadece ada ve parsel numarası ile de sorgulama yapabilirsiniz.

Malatya Akçadağ ilçesi İmar Durumunu Sorgulamak/Öğrenmek İçin Tıklayın

Ada numarası ve Parsel numarası bilmiyorsanız buradan Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Parsel Sorgulama Uygulaması TKGM tapu ada/parsel numarası sorgulama yapabilirsiniz.

NOT : Eğer belediye e-imar yani harita üzerinden imar durumu görüntüleme uygulamasına sahip değilse veya sistem geçici olarak devre dışıysa “imar durum dilekçesi” yazarak Akçadağ Belediyesinin imar işlerine tapu fotokopiniz ile birlikte vermeniz gerekiyor.

Akçadağ Belediyesi En son, En Yeni İmar Planları ve Değişiklikleri

Malatya Akçadağ Güncel İmar Durumu ve imar planlarındaki son değişiklikleri, askıya çıkan imar planlarını belediyenin web sayfası üzerindeki duyurular bölümünden takip etmelisiniz. En yeni imar planları, askıya çıkan imar planları mutlaka duyurular bölümünde gösterilecektir.

Malatya iline ait diğer ilçeler ve bağlı mahalle ve köyler için sorgulama yapmak istiyorsanız bütün Malatya Geneli İmar Planı sorgulama sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Rate this post

Sende Yorum Bırak

Yorum Yapmak İçin Tıkla