Pütürge Belediyesi E-İmar Durumu ve Planı Sorgulama

Malatya Pütürge Belediyesi İmar Sorgulama programı ile Pütürge Belediyesi E-İmar Durumu, uygulama planı sorgulama ve arsa yapı izin durumu görüntüleyebilirsiniz.

Pütürge Belediyesi E-İmar programı ile harita üzerinden Ağalar Mahallesi, Aktarla Mahallesi, Aliçeri Mahallesi, Alihan Mahallesi, Arınlı Mahallesi, Arıtoprak Mahallesi, Arslankent Mahallesi, Bakımlı Mahallesi, Balpınarı Mahallesi, Başmezra Mahallesi, Bayırköy Mahallesi, Belenköy Mahallesi, Bölükkaya Mahallesi, Bölünmez Mahallesi, Büyüköz Mahallesi, Çamlıdere Mahallesi, Çayköy Mahallesi, Çengelli Mahallesi, Çığırlı Mahallesi, Çukuroymağı Mahallesi, Deredüzü Mahallesi, Erdemler Mahallesi, Ersele Mahallesi, Esencik Mahallesi, Esenlik Mahallesi, Gertan Mahallesi, Gözlüce Mahallesi, Gündeğer Mahallesi, Gündüz Mahallesi, Hatip Mahallesi, Karakaya Mahallesi, Karşıyaka Mahallesi, Kavaklıdere Mahallesi, Kayadere Mahallesi, Koçköy Mahallesi, Korucak Mahallesi, Kozluk Mahallesi, Köklükaya Mahallesi, Körme Mahallesi, Köylü Mahallesi, Meşedibi Mahallesi, Nohutlu Mahallesi, Ormaniçi Mahallesi, Örencik Mahallesi, Örmeli Mahallesi, Örnekköy Mahallesi, Pazarcık Mahallesi, Poskıran Mahallesi, Sahilköy Mahallesi, Söğütlü Mahallesi, Şiro Taraksu Mahallesi, Şükan Mahallesi, Taşbaşı Mahallesi, Taşmış Mahallesi, Taştepe Mahallesi, Tatlıcak Mahallesi, Tekederesi Mahallesi, Teluşağı Mahallesi, Tepehan Mahallesi, Ulutaş Mahallesi, Uzunkoru Mahallesi, Uzuntaş Mahallesi, Üçyaka Mahallesi, Yamaç Mahallesi, Yandere Mahallesi, Yazıca Mahallesi, Yediyol Mahallesi, Yeşildere Mahallesi ada ve parsel sorgulama, imar durumu, imar planı sorgulaması yaparak arsanızın konumunu ve bilgilerini görebilirsiniz.

Malatya Pütürge Belediyesi E-İmar Durumu Sorgulama

Pütürge belediyesi E-imar durumu uygulaması ile Pütürge mahalleleri ve köyleri için 1/1000 uygulama imar planına sahip olup olmadığı, ada/parsel sorgulama, imar izni olup olmadığını öğrenme, aradığınız alanın tarla, arsa, orman vb. gibi niteliklere sahip olup olmadığını, bilgisine erişebilirsiniz.

Belediyeler harita/konum üzerinden imar durumu görüntüleyebilmeniz için genellikle Netcad keos (kent otomasyon sistemi) ya da cbs (coğrafi bilgi sistemi) programları kullanmaktadır.

Pütürge Belediyesi E-İmar Durumu

Malatya Pütürge İmar planı sorguladığınızda gerekli detaylar hakkında bilgi edinebilmek için mutlaka plan notları bölümünü incelemelisiniz.

Sorguladığınız arazi 1/1000′ ölçeklik Pütürge imar uygulama planında yer alıyorsa neler yapılabileceğini, kaç kata kadar müsaade edildiğini, otopark durumunu, yan bahçe, arka bahçe mesafelerini öğrenebilirsiniz.

Pütürge İmar Planı Nasıl Sorgulanır?

Herhangi bir inşaat faaliyetine girmeden önce mutlaka elinizde Pütürge Belediyesinden alınmış arazinize ait imar durum belgesi olması gerekiyor.

Pütürge Belediyesi E-İmar Durumu sorgulamanıza göre sorguladığınız arazinin 1/1000 imar planına sahip olup olmadığı, tarım alanı, orman alanı, sosyal tesis alanı, konut alanı, kadastro bilgileri veya herhangi bir imar planına sahip olmayan imar dışı alan olup olmadığını görebileceksiniz.

İki şekilde Pütürge Belediyesi E-İmar Durumu sorgulaması yapabilirsiniz.

Pütürge İmar Planı

1 – Sorgulamak için Pütürge Belediyesinin e-imar uygulamasına girerek sizden istenecek Mahalle, Sokak, Kapı No bilgilerini girip karşınıza çıkan Parsel ve Ada numaraları seçeneklerden size ait olan Parsel/Ada No seçimi yaparak imar durumunu sorgulayabilirsiniz.

2 – Tapunuz yanınızdaysa veya Ada ve Parsel numarası bilgisine sahipseniz doğrudan adres girmenize gerek kalmadan sadece ada ve parsel numarası ile de sorgulama yapabilirsiniz.

Malatya Pütürge ilçesi İmar Durumunu Sorgulamak/Öğrenmek İçin Tıklayın

Ada numarası ve Parsel numarası bilmiyorsanız buradan Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Parsel Sorgulama Uygulaması TKGM tapu ada/parsel numarası sorgulama yapabilirsiniz.

NOT : Eğer belediye e-imar yani harita üzerinden imar durumu görüntüleme uygulamasına sahip değilse veya sistem geçici olarak devre dışıysa “imar durum dilekçesi” yazarak Pütürge Belediyesinin imar işlerine tapu fotokopiniz ile birlikte vermeniz gerekiyor.

Pütürge Belediyesi En son, En Yeni İmar Planları ve Değişiklikleri

Malatya Pütürge Güncel İmar Durumu ve imar planlarındaki son değişiklikleri, askıya çıkan imar planlarını belediyenin web sayfası üzerindeki duyurular bölümünden takip etmelisiniz. En yeni imar planları, askıya çıkan imar planları mutlaka duyurular bölümünde gösterilecektir.

Malatya iline ait diğer ilçeler ve bağlı mahalle ve köyler için sorgulama yapmak istiyorsanız bütün Malatya Geneli İmar Planı sorgulama sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Rate this post

Sende Yorum Bırak

Yorum Yapmak İçin Tıkla