Erzurum Büyükşehir Belediyesi E-İmar Durumu 2024

Erzurum Büyükşehir Belediyesi E-İmar durumu sorgulaması ile Erzurum ve ilçelerine ait güncel imar planları, yeni imara giren ve imara açılacak yerleri, ada ve parsel bilgisi sorgulama ve Erzurum genelinde inşaat/yapı izin durumları görüntülenebilir.

İmar uygulaması ile Erzurum Büyükşehir Belediyesine bağlı olarak Aşkale, Aziziye, Çat, Hınıs, Horasan, İspir, Karaçoban, Karayazı, Köprüköy, Narman, Oltu, Olur, Palandöken, Pasinler, Pazaryolu, Şenkaya, Tekman, Tortum, Uzundere, Yakutiye Belediyelerine ait güncel imar durumları ve imara açılacak yerler görüntülenebilir.

Erzurum Büyükşehir Belediyesi E-İmar Planları

Erzurum Büyükşehir Belediyesi E-imar uygulaması ile Erzurum ilçeleri ve o ilçelerin mahallelerinin 1/1000 uygulama imar planına sahip olup olmadığı, plan notlarını, kaç kata kadar inşaat izni olduğunu, otopark durumunu, yan bahçe, arka bahçe mesafelerini öğrenebilirsiniz. Ayrıca imar planını aradığınız alanın tarla, arsa, orman vb. gibi niteliklere sahip olup olmadığı bilgisine ulaşabileceksiniz.

erzurum büyükşehir belediyesi e-imar
erzurum büyükşehir belediyesi e-imar

Erzurum En Son İmar Plan Değişiklikleri ve Yeni Askıya Çıkan Planlar

Erzurum Büyükşehir Belediyesinin düzenlemiş olduğu her ilçe için geçerli olan en güncel Erzurum İmar Planı değişiklikleri, Askıya çıkan imar planları ve Parselasyon planlarını görüntülemek için Tıklayın.

Erzurum İlçeleri E-İmar Durumu Sorgulama

Erzurum İlçesiE-İmar Programı Sayfası
Aşkale Belediyesi E-İmarSORGULA
Aziziye Belediyesi E-İmarSORGULA
Çat Belediyesi E-İmarSORGULA
Hınıs Belediyesi E-İmarSORGULA
Horasan Belediyesi E-İmarSORGULA
İspir Belediyesi E-İmarSORGULA
Karaçoban Belediyesi E-İmarSORGULA
Karayazı Belediyesi E-İmarSORGULA
Köprüköy Belediyesi E-İmarSORGULA
Narman Belediyesi E-İmarSORGULA
Oltu Belediyesi E-İmarSORGULA
Olur Belediyesi E-İmarSORGULA
Palandöken Belediyesi E-İmarSORGULA
Pasinler Belediyesi E-İmarSORGULA
Pazaryolu Belediyesi E-İmarSORGULA
Şenkaya Belediyesi E-İmarSORGULA
Tekman Belediyesi E-İmarSORGULA
Tortum Belediyesi E-İmarSORGULA
Uzundere Belediyesi E-İmarSORGULA
Yakutiye Belediyesi E-İmarSORGULA

Erzurum ilçe belediyeleri genellikle harita/konum üzerinden imar durumu sorgulama seçeneğini Netcad keos (kent otomasyon sistemi) ya da cbs (coğrafi bilgi sistemi) üzerinden sunmaktadır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Çemişgezek Belediyesi E-İmar Durumu Sorgulama

Erzurum Büyükşehir Belediyesi E-İmar sistemi ile İlçe belediyelerinin internet sayfası üzerinden tapu işlemlerinizi sorgulayabilir,  Erzurum’da Arsanızın bulunduğu yer veya bölgedeki imar durumunu internet üzerinden kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Erzurum Büyükşehir Belediyesi e-imar sorgulama sistemi ile imar durumunu harita üzerinde görebiliyor ve imar belgesini alabiliyorsunuz. 

5/5 - (2 votes)

Yorum yapın