Tekman Belediyesi E-İmar Durumu ve Planı Sorgulama

Erzurum Tekman Belediyesi İmar Sorgulama programı ile Tekman Belediyesi E-İmar Durumu, uygulama planı sorgulama ve arsa yapı izin durumu görüntüleyebilirsiniz.

Tekman Belediyesi E-İmar programı ile harita üzerinden Ağcakoca Mahallesi, Akdağ Mahallesi, Akdamar Mahallesi, Akpınar Mahallesi, Alabayır Mahallesi, Aşağıhanbeyi Mahallesi, Aşağıtepecik Mahallesi, Aydınlı Mahallesi, Aydınlık Mahallesi, Beşdere Mahallesi, Beyköy Mahallesi, Cihan Mahallesi, Çağlar Mahallesi, Çatak Mahallesi, Çatkale Mahallesi, Çayırdağı Mahallesi, Çevirme Mahallesi, Çiçekdağı Mahallesi, Çukuryayla Mahallesi, Dalsöğüt Mahallesi, Deliler Mahallesi, Dengiz Mahallesi, Düzyurt Mahallesi, Erence Mahallesi, Geçitköy Mahallesi, Gökoğlan Mahallesi, Gözlüce Mahallesi, Gülveren Mahallesi, Gümüşlük Mahallesi, Gündamı Mahallesi, Güneşli Mahallesi, Gürgür Mahallesi, Güzeldere Mahallesi, Hacıömer Mahallesi, Hamzalar Mahallesi, Hürriyet Mahallesi, Hüseyinağa Mahallesi, Ilıgöze Mahallesi, Işıklar Mahallesi, İncesu Mahallesi, İsmetpaşa Mahallesi, Kalaycı Mahallesi, Karapınar Mahallesi, Karataş Mahallesi, Karatepe Mahallesi, Karlıca Mahallesi, Katranlı Mahallesi, Kayaboğaz Mahallesi, Kazancık Mahallesi, Kırıkan Mahallesi, Koçyayla Mahallesi, Körsu Mahallesi, Kuruca Mahallesi, Küllü Mahallesi, Mescitli Mahallesi, Mollamehmet Mahallesi, Susuz Mahallesi, Şakşak Mahallesi, Taşkesen Mahallesi, Toptepe Mahallesi, Turnagöl Mahallesi, Vatan Mahallesi, Yalınca Mahallesi, Yerköy Mahallesi, Yeşilören Mahallesi, Yiğitler Mahallesi, Yoncalı Mahallesi, Yukarıhanbeyi Mahallesi, Yukarıtepecik Mahallesi, Yuvaklı Mahallesi, Yücepınar Mahallesi ada ve parsel sorgulama, imar durumu, imar planı sorgulaması yaparak arsanızın konumunu ve bilgilerini görebilirsiniz.

Erzurum Tekman Belediyesi E-İmar Durumu Sorgulama

Tekman belediyesi E-imar durumu uygulaması ile Tekman mahalleleri ve köyleri için 1/1000 uygulama imar planına sahip olup olmadığı, ada/parsel sorgulama, imar izni olup olmadığını öğrenme, aradığınız alanın tarla, arsa, orman vb. gibi niteliklere sahip olup olmadığını, bilgisine erişebilirsiniz.

Belediyeler harita/konum üzerinden imar durumu görüntüleyebilmeniz için genellikle Netcad keos (kent otomasyon sistemi) ya da cbs (coğrafi bilgi sistemi) programları kullanmaktadır.

Tekman Belediyesi E-İmar Durumu

Erzurum Tekman İmar planı sorguladığınızda gerekli detaylar hakkında bilgi edinebilmek için mutlaka plan notları bölümünü incelemelisiniz.

Sorguladığınız arazi 1/1000′ ölçeklik Tekman imar uygulama planında yer alıyorsa neler yapılabileceğini, kaç kata kadar müsaade edildiğini, otopark durumunu, yan bahçe, arka bahçe mesafelerini öğrenebilirsiniz.

Tekman İmar Planı Nasıl Sorgulanır?

Herhangi bir inşaat faaliyetine girmeden önce mutlaka elinizde Tekman Belediyesinden alınmış arazinize ait imar durum belgesi olması gerekiyor.

Tekman Belediyesi E-İmar Durumu sorgulamanıza göre sorguladığınız arazinin 1/1000 imar planına sahip olup olmadığı, tarım alanı, orman alanı, sosyal tesis alanı, konut alanı, kadastro bilgileri veya herhangi bir imar planına sahip olmayan imar dışı alan olup olmadığını görebileceksiniz.

İki şekilde Tekman Belediyesi E-İmar Durumu sorgulaması yapabilirsiniz.

Tekman İmar Planı

1 – Sorgulamak için Tekman Belediyesinin e-imar uygulamasına girerek sizden istenecek Mahalle, Sokak, Kapı No bilgilerini girip karşınıza çıkan Parsel ve Ada numaraları seçeneklerden size ait olan Parsel/Ada No seçimi yaparak imar durumunu sorgulayabilirsiniz.

2 – Tapunuz yanınızdaysa veya Ada ve Parsel numarası bilgisine sahipseniz doğrudan adres girmenize gerek kalmadan sadece ada ve parsel numarası ile de sorgulama yapabilirsiniz.

Erzurum Tekman ilçesi KÖYÜ İmar Durumunu Sorgulamak/Öğrenmek İçin Tıklayın

Ada numarası ve Parsel numarası bilmiyorsanız buradan Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Parsel Sorgulama Uygulaması TKGM tapu ada/parsel numarası sorgulama yapabilirsiniz.

NOT : Eğer belediye e-imar yani harita üzerinden imar durumu görüntüleme uygulamasına sahip değilse veya sistem geçici olarak devre dışıysa “imar durum dilekçesi” yazarak Tekman Belediyesinin imar işlerine tapu fotokopiniz ile birlikte vermeniz gerekiyor.

Tekman Belediyesi En son, En Yeni İmar Planları ve Değişiklikleri

Erzurum Tekman Güncel İmar Durumu ve imar planlarındaki son değişiklikleri, askıya çıkan imar planlarını belediyenin web sayfası üzerindeki duyurular bölümünden takip etmelisiniz. En yeni imar planları, askıya çıkan imar planları mutlaka duyurular bölümünde gösterilecektir.

Erzurum iline ait diğer ilçeler ve bağlı mahalle ve köyler için sorgulama yapmak istiyorsanız bütün Erzurum Geneli İmar Planı sorgulama sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Rate this post

Sende Yorum Bırak

Yorum Yapmak İçin Tıkla