Şenkaya Belediyesi E-İmar Durumu ve Planı Sorgulama

Erzurum Şenkaya Belediyesi İmar Sorgulama programı ile Şenkaya Belediyesi E-İmar Durumu, uygulama planı sorgulama ve arsa yapı izin durumu görüntüleyebilirsiniz.

Şenkaya Belediyesi E-İmar programı ile harita üzerinden Akşar Mahallesi, Aktaş Mahallesi, Alıcık Mahallesi, Aşağı Mahallesi, Aşağıbakraçlı Mahallesi, Atyolu Mahallesi, Aydoğdu Mahallesi, Balkaya Mahallesi, Bereketli Mahallesi, Beşpınarlar Mahallesi, Beykaynak Mahallesi, Çamlıalan Mahallesi, Çatalelma Mahallesi, Değirmenlidere Mahallesi, Deliktaş Mahallesi, Doğanköy Mahallesi, Dokuzelma Mahallesi, Dolunay Mahallesi, Dörtyol Mahallesi, Esence Mahallesi, Esenyurt Mahallesi, Evbakan Mahallesi, Gaziler Mahallesi, Gezenek Mahallesi, Göllet Mahallesi, Göreşken Mahallesi, Gözalan Mahallesi, Gözebaşı Mahallesi, Gülveren Mahallesi, Hoşköy Mahallesi, İçmesu Mahallesi, İğdeli Mahallesi, İkizpınar Mahallesi, İnceçay Mahallesi, Kayalısu Mahallesi, Kaynak Mahallesi, Kireçli Mahallesi, Köroğlu Mahallesi, Köşkköy Mahallesi, Kürkçü Mahallesi, Nişantaşı Mahallesi, Ormanlı Mahallesi, Oyuktaş Mahallesi, Özyurt Mahallesi, Paşalı Mahallesi, Penek Mahallesi, Sarıkayalar Mahallesi, Sarıyar Mahallesi, Sındıran Mahallesi, Söğütler Mahallesi, Susuz Mahallesi, Şenpınar Mahallesi, Tahtköy Mahallesi, Tazeköy Mahallesi, Teketaş Mahallesi, Timurkışla Mahallesi, Turnalı Mahallesi, Tütenocak Mahallesi, Uğurlu Mahallesi, Yanıkkaval Mahallesi, Yaymeşe Mahallesi, Yazılı Mahallesi, Yelkıran Mahallesi, Yeşildemet Mahallesi, Yeşilkaya Mahallesi, Yoğurtçular Mahallesi, Yukarı Mahallesi, Yukarıbakraçlı Mahallesi, Yünören Mahallesi, Yürekli Mahallesi, Zümrüt Mahallesi ada ve parsel sorgulama, imar durumu, imar planı sorgulaması yaparak arsanızın konumunu ve bilgilerini görebilirsiniz.

Erzurum Şenkaya Belediyesi E-İmar Durumu Sorgulama

Şenkaya belediyesi E-imar durumu uygulaması ile Şenkaya mahalleleri ve köyleri için 1/1000 uygulama imar planına sahip olup olmadığı, ada/parsel sorgulama, imar izni olup olmadığını öğrenme, aradığınız alanın tarla, arsa, orman vb. gibi niteliklere sahip olup olmadığını, bilgisine erişebilirsiniz.

Belediyeler harita/konum üzerinden imar durumu görüntüleyebilmeniz için genellikle Netcad keos (kent otomasyon sistemi) ya da cbs (coğrafi bilgi sistemi) programları kullanmaktadır.

Şenkaya Belediyesi E-İmar Durumu

Erzurum Şenkaya İmar planı sorguladığınızda gerekli detaylar hakkında bilgi edinebilmek için mutlaka plan notları bölümünü incelemelisiniz.

Sorguladığınız arazi 1/1000′ ölçeklik Şenkaya imar uygulama planında yer alıyorsa neler yapılabileceğini, kaç kata kadar müsaade edildiğini, otopark durumunu, yan bahçe, arka bahçe mesafelerini öğrenebilirsiniz.

Şenkaya İmar Planı Nasıl Sorgulanır?

Herhangi bir inşaat faaliyetine girmeden önce mutlaka elinizde Şenkaya Belediyesinden alınmış arazinize ait imar durum belgesi olması gerekiyor.

Şenkaya Belediyesi E-İmar Durumu sorgulamanıza göre sorguladığınız arazinin 1/1000 imar planına sahip olup olmadığı, tarım alanı, orman alanı, sosyal tesis alanı, konut alanı, kadastro bilgileri veya herhangi bir imar planına sahip olmayan imar dışı alan olup olmadığını görebileceksiniz.

İki şekilde Şenkaya Belediyesi E-İmar Durumu sorgulaması yapabilirsiniz.

Şenkaya İmar Planı

1 – Sorgulamak için Şenkaya Belediyesinin e-imar uygulamasına girerek sizden istenecek Mahalle, Sokak, Kapı No bilgilerini girip karşınıza çıkan Parsel ve Ada numaraları seçeneklerden size ait olan Parsel/Ada No seçimi yaparak imar durumunu sorgulayabilirsiniz.

2 – Tapunuz yanınızdaysa veya Ada ve Parsel numarası bilgisine sahipseniz doğrudan adres girmenize gerek kalmadan sadece ada ve parsel numarası ile de sorgulama yapabilirsiniz.

Erzurum Şenkaya ilçesi KÖYÜ İmar Durumunu Sorgulamak/Öğrenmek İçin Tıklayın

Ada numarası ve Parsel numarası bilmiyorsanız buradan Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Parsel Sorgulama Uygulaması TKGM tapu ada/parsel numarası sorgulama yapabilirsiniz.

NOT : Eğer belediye e-imar yani harita üzerinden imar durumu görüntüleme uygulamasına sahip değilse veya sistem geçici olarak devre dışıysa “imar durum dilekçesi” yazarak Şenkaya Belediyesinin imar işlerine tapu fotokopiniz ile birlikte vermeniz gerekiyor.

Şenkaya Belediyesi En son, En Yeni İmar Planları ve Değişiklikleri

Erzurum Şenkaya Güncel İmar Durumu ve imar planlarındaki son değişiklikleri, askıya çıkan imar planlarını belediyenin web sayfası üzerindeki duyurular bölümünden takip etmelisiniz. En yeni imar planları, askıya çıkan imar planları mutlaka duyurular bölümünde gösterilecektir.

Erzurum iline ait diğer ilçeler ve bağlı mahalle ve köyler için sorgulama yapmak istiyorsanız bütün Erzurum Geneli İmar Planı sorgulama sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Rate this post

Sende Yorum Bırak

Yorum Yapmak İçin Tıkla