GÜNCEL Gaziantep Büyükşehir Belediyesi E-İmar Durumu 2022

2022 Gaziantep Büyükşehir Belediyesi E-İmar programı ile Gaziantep ve ilçelerine ait E-İmar durumunu ve imar planlarını sorgulayabilir, detayları görüntüleyebilir ve Gaziantep genelinde askıya çıkan planlar, imar planı değişiklikleri, uygulama planı, arsa yapı izin durumunu harita üzerinden seçerek görüntüleyebilirsiniz.

Ayrıca Gaziantep Büyükşehir Belediyesine bağlı olarak Araban, İslahiye, Karkamış, Nizip, Nurdağı, Oğuzeli, Şahinbey, Şehitkâmil, Yavuzeli Belediyelerine ait ada ve parsel sorgulama, imar durumu, imar planı sorgulaması yaparak arsanızın konumunu ve bilgilerini görebilirsiniz.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi E-İmar Planları

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi E-imar uygulaması ile Gaziantep ilçeleri ve o ilçelerin mahalle ve köyleri (köyler büyükşehirlerde artık mahalle oldu) 1/1000 uygulama imar planına sahip olup olmadığı, plan notlarını, kaç kata kadar inşaat izni olduğunu, otopark durumunu, yan bahçe, arka bahçe mesafelerini öğrenebilirsiniz. Ayrıca imar planını aradığınız alanın tarla, arsa, orman vb. gibi niteliklere sahip olup olmadığı bilgisine ulaşabileceksiniz.

gaziantep büyükşehir belediyesi e-imar
gaziantep büyükşehir belediyesi e-imar

Gaziantep En Son İmar Plan Değişiklikleri ve Yeni Askıya Çıkan Planlar

Gaziantep Büyükşehir Belediyesinin düzenlemiş olduğu her ilçe için geçerli olan en güncel Gaziantep İmar Planı değişiklikleri, Askıya çıkan imar planları ve Parselasyon planlarını görüntülemek için Tıklayın.

Gaziantep İlçeleri E-İmar Durumu Sorgulama

Herhangi bir inşaat faaliyetine girmeden önce mutlaka elinizde Gaziantep Büyükşehir Belediyesinin ilgili ilçe belediyesine ait imar durum belgesi olması gerekiyor. Aşağıdan sorgulama yapmak istediğiniz belediyeyi seçebilirsiniz.

Gaziantep İlçesiE-İmar Programı Sayfası
Araban Belediyesi E-İmarSORGULA
İslahiye Belediyesi E-İmarSORGULA
Karkamış Belediyesi E-İmarSORGULA
Nizip Belediyesi E-İmarSORGULA
Nurdağı Belediyesi E-İmarSORGULA
Oğuzeli Belediyesi E-İmarSORGULA
Şahinbey Belediyesi E-İmarSORGULA
Şehitkâmil Belediyesi E-İmarSORGULA
Yavuzeli Belediyesi E-İmarSORGULA

Gaziantep ilçe belediyeleri genellikle harita/konum üzerinden imar durumu sorgulama seçeneğini Netcad keos (kent otomasyon sistemi) ya da cbs (coğrafi bilgi sistemi) üzerinden sunmaktadır.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi E-İmar sistemi ile İlçe belediyelerinin internet sayfası üzerinden tapu işlemlerinizi sorgulayabilir,  Gaziantep’da Arsanızın bulunduğu yer veya bölgedeki imar durumunu internet üzerinden kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Gaziantep Büyükşehir Belediyesi e-imar sorgulama sistemi ile imar durumunu harita üzerinde görebiliyor ve imar belgesini alabiliyorsunuz. 

Rate this post

Sende Yorum Bırak

Yorum Yapmak İçin Tıkla