Şehitkâmil Belediyesi E-İmar Durumu Sorgulama

Gaziantep Şehitkâmil Belediyesi E-İmar durumu sorgulaması ile Şehitkâmil güncel imar planları, yeni imara giren ve imara açılacak yerleri, ada ve parsel bilgisi sorgulama ve inşaat/yapı izin durumları görüntülenebilir.

Şehitkâmil Belediyesine bağlı köy ve mahallelerin; 15 Temmuz, 29 Ekim, 8 Şubat, Acaroba, Ağaçlıboyno, Akçaburç, Akçagöze, Aktoprak, Alpaslan, Aşağı Arıl, Atabek, Atakent, Atalar, Atatürk, Aydınlar, Aydıntepe, Bağbaşı, Başpınar(Organize)Osb, Batıkent, Battal, Bayatlı, Bedirköy, Belkız, Beykent, Beylerbeyi, Beyreli, Bilek, Boyno, Bozobası, Burak, Büyükpınar, Cerityeniyapan, Çağkuyu, Çağlayan, Çakmak, Çamlıtepe, Çıksorut, Değirmiçem, Dımışkılı, Durnalık, Dülük, Dülükbaba, Dündarlı, Emek, Erikli, Eskişarkaya, Eydibaba, Eyüpsultan, Fatih, Fıstıklık, Gazi, Gazikent, Gaziler, Girne, Göksüncük, Göktürk, Göllüce, Göztepe, Günbulur, Güngürge, Güvenevler, Güzelyurt, Hacıbaba, Hasırcıoğlu, Humanız, Hürriyet, Işıklı, İbrahimli, İbrahimşehir, İncesu, İncili Pınar, İncilikaya, İskenderli, Kabasakız, Karacaahmet, Karacaburç, Karacaoğlan, Karacaören, Karadede, Karahüyük, Karakesek, Karaoğlan, Karayusuflu, Karpuzkaya, Karşıyaka, Kayaönü, Kızık Karasakal, Kızıkhamurkesen, Kocatepe, Koçlu, Kozluyazı, Köksalan, Küllü, Medegöz, Merveşehir, Mevlana, Mithatpaşa, Mücahitler, Münüfpaşa, Nesimi, Nurtepe, Onat Kutlar, Osmangazi, Öğümsöğüt, Övündük, Özgürlük, Pancarlı, Pirsultan, Sacır, Sam, Sanayi, Sancaktepe, Sarıgüllük, Sarılar, Sefaşehir, Selahattin Eyyubi, Selimiye, Serintepe, Seymenli, Seyrantepe, Sinan, Sofalıcı, Suboğaz, Sülüklü, Şehirgösteren, Şirinevler, Taşlıca, Tekirsin, Tokdemir, Tuğlu, Türkyurdu, Uğruca, Umut, Üçgöze, Ülkerli, Yalankoz, Yamaçoba, Yaprak, Yayıktaş, Yeni, Yenişarkaya, Yeşilce, Yığınlı, Yukarı Arıl, Yunus Emre, Zeytinli, Zülfikar Mahallesi güncel imar durumları ve imara açılacak yerler görüntülenebilir.

Gaziantep Şehitkâmil Belediyesi E-İmar Planı Sorgulama

Şehitkâmil Belediyesi E-İmar Durumu

Şehitkâmil imar durumu sorgulama sonuçlarındaki imar plan notları bölümü dikkatle incelenmelidir. Şehitkâmil Belediyesi İmar durum belgesine göre 1/1000 ölçeklik imar planındaki arazinin sınıfı (tarla, orman arazisi, sosyal tesis alanı, konut alanı) ve imara açık olup olmadığı sonucuna göre inşaat kat müsaadesi, yan, ön ve arka bahçe mesafeleri, otopark koşulları gibi bilgiler kontrol edilmelidir.

Şehitkâmil Belediyesi E-İmar sorgulaması için mahalle, sokak, kapı numarası bilgilerine veya tapu bilgilerine (parsel ve ada numarası) ihtiyaç bulunmaktadır. Ada numarası ve Parsel numarası bilinmiyorsa Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü uygulaması üzerinden TKGM tapu ada/parsel numarası sorgulaması yapabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Ortahisar Belediyesi E-İmar Durumu Sorgulama

Gaziantep Şehitkâmil ilçesi İmar Durumunu Sorgulamak/Öğrenmek İçin Tıklayın

NOT : Belediye E-imar uygulamasına (KEOS, Netcad, CBS) sahip değilse veya sistem geçici olarak devre dışıysa “imar durum dilekçesi” hazırlanarak Şehitkâmil Belediyesi imar işleri dairesine tapu fotokopisi ile birlikte başvurulması gerekmektedir.

Şehitkâmil Belediyesi Yeni İmara Açılacak Yerler, Değişiklikler

Gaziantep Şehitkâmil güncel imar planları, imara açılacak yeni yerleri (tarım arazisi, orman arazisi, sit alanı vb.) ve imar alanlarındaki değişiklikler belediyenin resmi internet sitesindeki duyurular bölümünden takip edilmelidir. Yeni imar planları ve askıya çıkan imar planlarını T.C. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Coğrafi Bilgi Sistemleri üzerinden de Askıdaki İmar Planları ve Yürürlükteki İmar Planlarını inceleyebilirsiniz.

Gaziantep iline ait diğer ilçeler ve bağlı mahalle ve köyler için sorgulama yapmak istiyorsanız bütün Gaziantep Geneli İmar Planı sorgulama sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Rate this post

Yorum yapın