Oğuzeli Belediyesi E-İmar Durumu Sorgulama

Gaziantep Oğuzeli Belediyesi E-İmar durumu sorgulaması ile Oğuzeli güncel imar planları, yeni imara giren ve imara açılacak yerleri, ada ve parsel bilgisi sorgulama ve inşaat/yapı izin durumları görüntülenebilir.

Oğuzeli Belediyesine bağlı köy ve mahallelerin; Acer, Akçamezra, Altınyurt, Ambarcık, Arslanlı, Asmacık, Aşağı Güneyse, Aşağı Yeniyapan, Aydınkaya, Belören, Beşdeli, Bulduk, Büyükkaracaviran, Cumhuriyet, Çatalçam, Çatalsu, Çavuşbaşı, Çaybaşı, Çaybaşı Osb, Çaybeyi, Demirkonak, Dero Küçükkaracaviran, Devehüyüğü, Dibecik, Dikmetaş, Direkli, Doğanpınar, Dokuzyol, Duruköy, Dutluca, Ekinveren, Ermiş, Fatih, Gebe, Gedik, Güllük, Gündoğan, Gürsu, Güveçli, Güzelce, Hacar, Hatunlu, Hötoğlu, Hürriyet, İkizkuyu, İnceyol, İnkılap, İnönü, Kabacaağaç, Karaburun, Karadibek, Karaman, Karataş, Kaşyolu, Kavunluk, Kayacık, Kayalıpınar, Keçikuyusu, Keçili, Kersentaş, Kılavuz, Koçaklar, Kovanlı, Körkün, Kurtuluş, Kuruçay, Mimar Sinan, Oğuzlar, Sazgın, Sergili, Sevindi, Subaşı, Sütlüce, Şahinbey, Şıh Küçükkaracaviran, Taşçanak, Taşlı, Taşyazı, Tınazdere, Tüzel, Uğurova, Ulaşlı, Üçdamlar, Üçkubbe, Yakacık, Yalnızbağ, Yazılı, Yeni Cumhuriyet, Yeniköy, Yeşildere, Yeşiltepe, Yukarıgüneyse Mahallesi güncel imar durumları ve imara açılacak yerler görüntülenebilir.

Gaziantep Oğuzeli Belediyesi E-İmar Planı Sorgulama

Oğuzeli Belediyesi E-İmar Durumu

Oğuzeli imar durumu sorgulama sonuçlarındaki imar plan notları bölümü dikkatle incelenmelidir. Oğuzeli Belediyesi İmar durum belgesine göre 1/1000 ölçeklik imar planındaki arazinin sınıfı (tarla, orman arazisi, sosyal tesis alanı, konut alanı) ve imara açık olup olmadığı sonucuna göre inşaat kat müsaadesi, yan, ön ve arka bahçe mesafeleri, otopark koşulları gibi bilgiler kontrol edilmelidir.

Oğuzeli Belediyesi E-İmar sorgulaması için mahalle, sokak, kapı numarası bilgilerine veya tapu bilgilerine (parsel ve ada numarası) ihtiyaç bulunmaktadır. Ada numarası ve Parsel numarası bilinmiyorsa Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü uygulaması üzerinden TKGM tapu ada/parsel numarası sorgulaması yapabilirsiniz.

Gaziantep Oğuzeli ilçesi İmar Durumunu Sorgulamak/Öğrenmek İçin Tıklayın

NOT : Belediye E-imar uygulamasına (KEOS, Netcad, CBS) sahip değilse veya sistem geçici olarak devre dışıysa “imar durum dilekçesi” hazırlanarak Oğuzeli Belediyesi imar işleri dairesine tapu fotokopisi ile birlikte başvurulması gerekmektedir.

Oğuzeli Belediyesi Yeni İmara Açılacak Yerler, Değişiklikler

Gaziantep Oğuzeli güncel imar planları, imara açılacak yeni yerleri (tarım arazisi, orman arazisi, sit alanı vb.) ve imar alanlarındaki değişiklikler belediyenin resmi internet sitesindeki duyurular bölümünden takip edilmelidir. Yeni imar planları ve askıya çıkan imar planlarını T.C. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Coğrafi Bilgi Sistemleri üzerinden de Askıdaki İmar Planları ve Yürürlükteki İmar Planlarını inceleyebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Zonguldak Kozlu Belediyesi E-İmar Durumu Sorgulama

Gaziantep iline ait diğer ilçeler ve bağlı mahalle ve köyler için sorgulama yapmak istiyorsanız bütün Gaziantep Geneli İmar Planı sorgulama sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Rate this post

Yorum yapın