Gaziantep Şahinbey E-Belediye Uygulaması kullanılarak E-İmar görüntüleme ve imar durumu/planı sorgulaması yapılabilmektedir. Şahinbey E-Belediye uygulaması ile güncel imar planları, askıdaki imar planları, yeni imara açılacak yerler ve imar izni, yapı izin durumları görüntülenebilir.

  Şahinbey E-Belediye uygulaması üzerinden E-İmar durumu sorgulaması yapılabilecek köy ve mahalleler şunlardır: 23 Nisan, 25 Aralık, 60.Yıl, 75.Yıl, Abdülhamid Han, Akbayır, Akbulut, Akdere, Akkent, Akpınar, Akyazı, Akyol, Alaybey, Alibaba, Alleben, Almalı, Aydınbaba, Bağlarbaşı, Bahçelievler, Barak, Barış, Bayramlı, Bekirbey, Bekişli, Belenköy, Beşkuyu, Beştepe, Bey, Beyazlar, Beybahçe, Beydilli, Binevler, Bostancı, Bostancık, Boyacı, Bozca, Bozoklar, Burç Esentepe, Burç Karakuyu, Bülbülzade, Cabi, Cebeler, Cemal Gürsel, Cengiz Topel, Cevizli, Cumhuriyet, Çağdaş, Çamlıca, Çamtepe, Çapalı, Çevreli, Çimenli, Çöreklik, Çubukdiken, Damlacık, Deniz, Deredüzü, Doğanca, Dokur, Dumlupınar, Durantaş, Düztepe, Ekinli, Ertuğrulgazi, Esentepe, Etiler, Eyüpoğlu, Fırat, Fidanlık, Gazitepe, Geneyik, Gerciğin, Geylani, Güllüce, Gülpınar, Gümüştekin, Güneş, Güneykent, Güzelvadi, Hacıarslan, Hacıköprü, Hacıköy, Hoşgör, İbn-İ Sina, İnönü, İstiklal, Kabarcık, Kahvelipınar, Kale, Kaleboynu, Kanalıcı, Kapçağız, Karaçomak, Karagöz, Karatarla, Karataş, Karayılan, Kavaklık, Kavşak, Kayakent, Kazıklı, Kepenek, Kerer, Kıbrıs, Kılınçoğlu, Killik, Kolejtepe, Konak, Kozanlı, Kozluca, Kumruhamurkesen, Kurbanbaba, Kuşçu, Küçükkızılhisar, Külecik, Kürüm, Malazgirt, Mavikent, Mimar Sinan, Morcalı, Muhacirosman, Narlıca, Narlıtepe, Nuripazarbaşı, Ocaklar, Onur, Ortaklar, Osmanlı, Ozanlı, Öğretmenevleri, Pancarlı, Perilikaya, Saçaklı, Sakarya, Sarıbaşak, Sarıkaya, Sarısalkım, Sarıt, Savcılı, Seferpaşa, Serince, Serinevler, Sırasöğüt, Sultan Selim, Suyabatmaz, Şahinbey Mülk, Şahintepe, Şahveli, Şekeroğlu, Şenyurt, Tekstilkent, Tışlaki, Tiyekli, Töreli, Turan Emeksiz, Türkmenler, Türközü, Türktepe, Ufacık, Uğurtepe, Ulaş, Üçoklar, Ünaldı, Vatan, Yağdöver, Yamaçtepe, Yavuzlar, Yaycı, Yaylacık, Yazıbağı, Yazıcık, Yeditepe, Yeniköy, Yeşilevler, Yeşilkent, Yeşilköy, Yeşilpınar, Yığmatepe, Yoğuntaş, Yukarıbayır, Zeytinli Mahallesi. Bu köy ve mahallelerdeki imar durum değişiklikleri ve imar izinleri görüntülenebilir.

  Gaziantep Şahinbey Belediyesi E-İmar Uygulaması

  Şahinbey Belediyesi E-İmar Durumu

  Şahinbey imar durumu sorgulama sonuçlarındaki imar plan notları bölümü dikkatle incelenmelidir. Şahinbey Belediyesi İmar durum belgesine göre 1/1000 ölçeklik imar planındaki arazinin sınıfı (tarla, orman arazisi, sosyal tesis alanı, konut alanı) ve imara açık olup olmadığı sonucuna göre inşaat kat müsaadesi, yan, ön ve arka bahçe mesafeleri, otopark koşulları gibi bilgiler kontrol edilmelidir.

  Şahinbey Belediyesi E-İmar sorgulaması için mahalle, sokak, kapı numarası bilgilerine veya tapu bilgilerine (parsel ve ada numarası) ihtiyaç bulunmaktadır. Ada numarası ve Parsel numarası bilinmiyorsa Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü uygulaması üzerinden TKGM tapu ada/parsel numarası sorgulaması yapabilirsiniz.

  Gaziantep Şahinbey ilçesi İmar Durumunu Sorgulamak/Öğrenmek İçin Tıklayın

  NOT : Belediye E-imar uygulamasına (KEOS, Netcad, CBS) sahip değilse veya sistem geçici olarak devre dışıysa “imar durum dilekçesi” hazırlanarak Şahinbey Belediyesi imar işleri dairesine tapu fotokopisi ile birlikte başvurulması gerekmektedir.

  Şahinbey Belediyesi Yeni İmara Açılacak Yerler, Değişiklikler

  Gaziantep Şahinbey güncel imar planları, imara açılacak yeni yerleri (tarım arazisi, orman arazisi, sit alanı vb.) ve imar alanlarındaki değişiklikler belediyenin resmi internet sitesindeki duyurular bölümünden takip edilmelidir. Yeni imar planları ve askıya çıkan imar planlarını T.C. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Coğrafi Bilgi Sistemleri üzerinden de Askıdaki İmar Planları ve Yürürlükteki İmar Planlarını inceleyebilirsiniz.

  Gaziantep iline ait diğer ilçeler ve bağlı mahalle ve köyler için sorgulama yapmak istiyorsanız bütün Gaziantep Geneli İmar Planı sorgulama sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

  Paylaş.