Bursa Büyükşehir Belediyesi E-İmar Durumu 2023

2023 Bursa Büyükşehir Belediyesi E-İmar programı ile Bursa ve ilçelerine ait E-İmar durumunu ve imar planlarını sorgulayabilir, detayları görüntüleyebilir ve Bursa genelinde askıya çıkan planlar, imar planı değişiklikleri, uygulama planı, arsa yapı izin durumunu harita üzerinden seçerek görüntüleyebilirsiniz.

Ayrıca Bursa Büyükşehir Belediyesine bağlı olarak Osmangazi, Nilüfer, Büyükorhan, Yıldırım, Gemlik, Gürsu, Harmancık, İnegöl, İznik, Karacabey, Keles, Kestel, Mudanya, Mustafakemalpaşa, Orhaneli, Orhangazi, Yenişehir Belediyelerine ait ada ve parsel sorgulama, imar durumu, imar planı sorgulaması yaparak arsanızın konumunu ve bilgilerini görebilirsiniz.

Bursa Büyükşehir Belediyesi E-İmar Planları

Bursa Büyükşehir Belediyesi E-imar uygulaması ile Bursa ilçeleri ve o ilçelerin mahalle ve köyleri (köyler büyükşehirlerde artık mahalle oldu) 1/1000 uygulama imar planına sahip olup olmadığı, plan notlarını, kaç kata kadar inşaat izni olduğunu, otopark durumunu, yan bahçe, arka bahçe mesafelerini öğrenebilirsiniz. Ayrıca imar planını aradığınız alanın tarla, arsa, orman vb. gibi niteliklere sahip olup olmadığı bilgisine ulaşabileceksiniz.

bursa büyükşehir belediyesi e-imar
bursa büyükşehir belediyesi e-imar

Bursa En Son İmar Plan Değişiklikleri ve Yeni Askıya Çıkan Planlar

Bursa Büyükşehir Belediyesinin düzenlemiş olduğu her ilçe için geçerli olan en güncel Bursa İmar Planı değişiklikleri, Askıya çıkan imar planları ve Parselasyon planlarını görüntülemek için Tıklayın.

İmar uygulama ilanlarına ise buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Bursa İlçeleri E-İmar Durumu Sorgulama

Herhangi bir inşaat faaliyetine girmeden önce mutlaka elinizde Bursa Büyükşehir Belediyesinin ilgili ilçe belediyesine ait imar durum belgesi olması gerekiyor. Aşağıdan sorgulama yapmak istediğiniz belediyeyi seçebilirsiniz.

Bursa İlçesiE-İmar Programı Sayfası
Osmangazi Belediyesi E-İmarSORGULA
Nilüfer Belediyesi E-İmarSORGULA
Büyükorhan Belediyesi E-İmarSORGULA
Yıldırım Belediyesi E-İmarSORGULA
Gemlik Belediyesi E-İmarSORGULA
Gürsu Belediyesi E-İmarSORGULA
Harmancık Belediyesi E-İmarSORGULA
İnegöl Belediyesi E-İmarSORGULA
İznik Belediyesi E-İmarSORGULA
Karacabey Belediyesi E-İmarSORGULA
Keles Belediyesi E-İmarSORGULA
Kestel Belediyesi E-İmarSORGULA
Mudanya Belediyesi E-İmarSORGULA
Mustafakemalpaşa Belediyesi E-İmarSORGULA
Orhaneli Belediyesi E-İmarSORGULA
Orhangazi Belediyesi E-İmarSORGULA
Yenişehir Belediyesi E-İmarSORGULA

Bursa ilçe belediyeleri genellikle harita/konum üzerinden imar durumu sorgulama seçeneğini Netcad keos (kent otomasyon sistemi) ya da cbs (coğrafi bilgi sistemi) üzerinden sunmaktadır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Ardahan Belediyesi E-İmar Durumu ve Planı Sorgulama

Bursa Büyükşehir Belediyesi E-İmar sistemi ile İlçe belediyelerinin internet sayfası üzerinden tapu işlemlerinizi sorgulayabilir,  Bursa’da Arsanızın bulunduğu yer veya bölgedeki imar durumunu internet üzerinden kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Bursa Büyükşehir Belediyesi e-imar sorgulama sistemi ile imar durumunu harita üzerinde görebiliyor ve imar belgesini alabiliyorsunuz. 

Rate this post

Sende Yorum Bırak

Yorum Yapmak İçin Tıkla