Bursa Büyükşehir E-Belediye Uygulaması kullanılarak E-İmar görüntüleme ve imar durumu/planı sorgulaması yapılabilmektedir. Bursa ve ilçelerine ait güncel imar planları, yeni imara giren ve imara açılacak yerleri, ada ve parsel bilgisi sorgulama ve Bursa genelinde inşaat/yapı izin durumları görüntülenebilir.

  İmar uygulaması ile Bursa Büyükşehir Belediyesine bağlı olarak Osmangazi, Nilüfer, Büyükorhan, Yıldırım, Gemlik, Gürsu, Harmancık, İnegöl, İznik, Karacabey, Keles, Kestel, Mudanya, Mustafakemalpaşa, Orhaneli, Orhangazi, Yenişehir Belediyelerine ait. Bu köy ve mahallelerdeki imar durum değişiklikleri ve imar izinleri görüntülenebilir.

  Bursa Büyükşehir Belediyesi E-İmar Planları

  Bursa Büyükşehir Belediyesi E-imar uygulaması ile Bursa ilçeleri ve o ilçelerin mahallelerinin 1/1000 uygulama imar planına sahip olup olmadığı, plan notlarını, kaç kata kadar inşaat izni olduğunu, otopark durumunu, yan bahçe, arka bahçe mesafelerini öğrenebilirsiniz. Ayrıca imar planını aradığınız alanın tarla, arsa, orman vb. gibi niteliklere sahip olup olmadığı bilgisine ulaşabileceksiniz.

  bursa büyükşehir belediyesi e-imar
  bursa büyükşehir belediyesi e-imar

  Bursa En Son İmar Plan Değişiklikleri ve Yeni Askıya Çıkan Planlar

  Bursa Büyükşehir Belediyesinin düzenlemiş olduğu her ilçe için geçerli olan en güncel Bursa İmar Planı değişiklikleri, Askıya çıkan imar planları ve Parselasyon planlarını görüntülemek için Tıklayın.

  İmar uygulama ilanlarına ise buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

  Bursa İlçeleri E-İmar Durumu Sorgulama

  Bursa İlçesiE-İmar Programı Sayfası
  Osmangazi Belediyesi E-İmarSORGULA
  Nilüfer Belediyesi E-İmarSORGULA
  Büyükorhan Belediyesi E-İmarSORGULA
  Yıldırım Belediyesi E-İmarSORGULA
  Gemlik Belediyesi E-İmarSORGULA
  Gürsu Belediyesi E-İmarSORGULA
  Harmancık Belediyesi E-İmarSORGULA
  İnegöl Belediyesi E-İmarSORGULA
  İznik Belediyesi E-İmarSORGULA
  Karacabey Belediyesi E-İmarSORGULA
  Keles Belediyesi E-İmarSORGULA
  Kestel Belediyesi E-İmarSORGULA
  Mudanya Belediyesi E-İmarSORGULA
  Mustafakemalpaşa Belediyesi E-İmarSORGULA
  Orhaneli Belediyesi E-İmarSORGULA
  Orhangazi Belediyesi E-İmarSORGULA
  Yenişehir Belediyesi E-İmarSORGULA

  Bursa ilçe belediyeleri genellikle harita/konum üzerinden imar durumu sorgulama seçeneğini Netcad keos (kent otomasyon sistemi) ya da cbs (coğrafi bilgi sistemi) üzerinden sunmaktadır.

  Bursa Büyükşehir Belediyesi E-İmar sistemi ile İlçe belediyelerinin internet sayfası üzerinden tapu işlemlerinizi sorgulayabilir,  Bursa’da Arsanızın bulunduğu yer veya bölgedeki imar durumunu internet üzerinden kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Bursa Büyükşehir Belediyesi e-imar sorgulama sistemi ile imar durumunu harita üzerinde görebiliyor ve imar belgesini alabiliyorsunuz. 

  Paylaş.