Batman imara açılıyor. Yeni imara açılacak yerleri görüntülemek için Batman Belediyesinin web sitesinde yer alan “askıya çıkan imar planları” ve “yeni imar planları” duyurularının takip edilmesi gerekmektedir. Batman Merkez E-İmar durumu gösteren uygulama sayesinde imar uygulama planı detaylarına ulaşılabilir.

  Batman İmar Planı Sorgulama

  Batman imar durumu sorgulamasıyla yürürlükteki imar planlarına göre arsanın ne şekilde kullanılabileceği bilgisine ulaşılabilmektedir. Sorgulama yapabilmek için arazinin mahalle, sokak bilgisi veya ada numarası ve parsel numarası bilgilerine ihtiyaç bulunmaktadır. Batman Merkez İmar Planlarını Görüntülemek İçin Tıklayın.

  Arsanın ada ve parsel numarası bilinmiyorsa Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü harita uygulaması https://parselsorgu.tkgm.gov.tr üzerinden Ada/Parsel numarası öğrenilebilmektedir.

  Batman İmara Açılacak Yerler

  Batman Belediyesinde imar planlarında yapılan güncellemeler ve askıya çıkan yeni imara açılacak yerler T.C. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı CBS Uygulaması ile şehir/ilçe/mahalle seçimiyle veya harita üzerinden konum seçerek Askıdaki İmar Planları veya Yürürlükteki İmar Planları (uygulama ve nazım imar planları) görüntülenebilir. Alternatif olarak belediyenin resmi web sitesi de kontrol edilerek imara girecek yerler hakkındaki duyurular takip edilmelidir.

  Batman Uygulama ve Nazım İmar Planları

  Batman merkeze bağlı 19 Mayıs, Akyürek, Aydınlıkevler, Bağlar, Bahçelievler, Bayındır, Belde, Beşevler, Cudi, Cumhuriyet, Çamlıca, Çamlıtepe, Çarşı, Çay, Fatih, Gap, Girbereşik, Gültepe, Güneykent, Hilal, Huzur, Hürriyet, İluh, İrmi, Kardelen, Karşıyaka, Kısmet, Korik, Kültür, Meydan, Pazaryeri, Petrol, Petrolkent, Pınarbaşı, Raman, Sağlık, Segirkan, Seyitler, Seyrantepe, Site, Şafak, Şirinevler, Tilmerc, Yeni, Yeniköy, Yenimahalle, Yenişehir, Yeşiltepe, Ziyagökalp mahallelerine ait 1/5000 ölçekli nazım imar planları ve 1/1000 ölçekli uygulama imar planları görüntülenerek niteliği (tarla, arsa, konut, orman, sosyal tesis vb.) ve yapı izin durumu (bina tipi, yükseklik/kat koşulları, bahçe mesafeleri, otopark durumu vb.) incelenebilir.

  Paylaş.