Batman Belediyesi E-İmar Durumu Sorgulama

Batman Belediyesi E-İmar durumu sorgulaması ile Batman güncel imar planları, yeni imara giren ve imara açılacak yerleri, ada ve parsel bilgisi sorgulama ve inşaat/yapı izin durumları görüntülenebilir.

Batman Belediyesine bağlı köy ve mahallelerin; 19 Mayıs, Akyürek, Aydınlıkevler, Bağlar, Bahçelievler, Bayındır, Belde, Beşevler, Cudi, Cumhuriyet, Çamlıca, Çamlıtepe, Çarşı, Çay, Fatih, Gap, Girbereşik, Gültepe, Güneykent, Hilal, Huzur, Hürriyet, İluh, İrmi, Kardelen, Karşıyaka, Kısmet, Korik, Kültür, Meydan, Pazaryeri, Petrol, Petrolkent, Pınarbaşı, Raman, Sağlık, Segirkan, Seyitler, Seyrantepe, Site, Şafak, Şirinevler, Tilmerc, Yeni, Yeniköy, Yenimahalle, Yenişehir, Yeşiltepe, Ziyagökalp Mahallesi güncel imar durumları ve imara açılacak yerler görüntülenebilir.

Batman Belediyesi E-İmar Planı Sorgulama

Batman Belediyesi E-İmar Durumu

Batman imar durumu sorgulama sonuçlarındaki imar plan notları bölümü dikkatle incelenmelidir. Batman Belediyesi İmar durum belgesine göre 1/1000 ölçeklik imar planındaki arazinin sınıfı (tarla, orman arazisi, sosyal tesis alanı, konut alanı) ve imara açık olup olmadığı sonucuna göre inşaat kat müsaadesi, yan, ön ve arka bahçe mesafeleri, otopark koşulları gibi bilgiler kontrol edilmelidir.

Batman Belediyesi E-İmar sorgulaması için mahalle, sokak, kapı numarası bilgilerine veya tapu bilgilerine (parsel ve ada numarası) ihtiyaç bulunmaktadır. Ada numarası ve Parsel numarası bilinmiyorsa Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü uygulaması üzerinden TKGM tapu ada/parsel numarası sorgulaması yapabilirsiniz.

Batman merkez İmar Durumunu Sorgulamak/Öğrenmek İçin Tıklayın

NOT : Belediye E-imar uygulamasına (KEOS, Netcad, CBS) sahip değilse veya sistem geçici olarak devre dışıysa “imar durum dilekçesi” hazırlanarak Batman Belediyesi imar işleri dairesine tapu fotokopisi ile birlikte başvurulması gerekmektedir.

Batman Belediyesi Yeni İmara Açılacak Yerler, Değişiklikler

Batman güncel imar planları, imara açılacak yeni yerleri (tarım arazisi, orman arazisi, sit alanı vb.) ve imar alanlarındaki değişiklikler belediyenin resmi internet sitesindeki duyurular bölümünden takip edilmelidir. Yeni imar planları ve askıya çıkan imar planlarını T.C. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Coğrafi Bilgi Sistemleri üzerinden de Askıdaki İmar Planları ve Yürürlükteki İmar Planlarını inceleyebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Buharkent Belediyesi E-İmar Durumu Sorgulama

Batman iline ait diğer ilçeler ve bağlı mahalle ve köyler için sorgulama yapmak istiyorsanız bütün Batman Geneli İmar Planı sorgulama sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Rate this post

Yorum yapın