Sason Belediyesi E-İmar Durumu ve Planı Sorgulama

Batman Sason Belediyesi İmar Sorgulama programı ile Sason Belediyesi E-İmar Durumu, uygulama planı sorgulama ve arsa yapı izin durumu görüntüleyebilirsiniz.

Sason Belediyesi E-İmar programı ile harita üzerinden Aşağı Mahallesi, Aydınlık Mahallesi, Aykut Ozan Mahallesi, Barış Mahallesi, Beşevler Mahallesi, Binekli Mahallesi, Demetevler Mahallesi, Dumlupınar Mahallesi, Emek Mahallesi, Erdemli Mahallesi, Günlüce Mahallesi, Gürpınar Mahallesi, Haydar Mahallesi, Karşıyaka Mahallesi, Kayabaşı Mahallesi, Koçkaya Mahallesi, Kurtuluş Mahallesi, Mehmet Akif Mahallesi, Orta Mahallesi, Pınarbaşı Mahallesi, Sevek Mahallesi, Şirinevler Mahallesi, Tekevler Mahallesi, Tekinler Mahallesi, Tepe Mahallesi, Yaylatepe Mahallesi, Yeni Mahallesi, Yeşilevler Mahallesi, Yeşiller Mahallesi, Yeşilova Mahallesi, Yeşiltepe Mahallesi, Yıldız Mahallesi, Yukarı Mahallesi, Zafer Mahallesi ada ve parsel sorgulama, imar durumu, imar planı sorgulaması yaparak arsanızın konumunu ve bilgilerini görebilirsiniz.

Batman Sason Belediyesi E-İmar Durumu Sorgulama

Sason belediyesi E-imar durumu uygulaması ile Sason mahalleleri ve köyleri için 1/1000 uygulama imar planına sahip olup olmadığı, ada/parsel sorgulama, imar izni olup olmadığını öğrenme, aradığınız alanın tarla, arsa, orman vb. gibi niteliklere sahip olup olmadığını, bilgisine erişebilirsiniz.

Belediyeler harita/konum üzerinden imar durumu görüntüleyebilmeniz için genellikle Netcad keos (kent otomasyon sistemi) ya da cbs (coğrafi bilgi sistemi) programları kullanmaktadır.

Sason Belediyesi E-İmar Durumu

Batman Sason İmar planı sorguladığınızda gerekli detaylar hakkında bilgi edinebilmek için mutlaka plan notları bölümünü incelemelisiniz.

Sorguladığınız arazi 1/1000′ ölçeklik Sason imar uygulama planında yer alıyorsa neler yapılabileceğini, kaç kata kadar müsaade edildiğini, otopark durumunu, yan bahçe, arka bahçe mesafelerini öğrenebilirsiniz.

Sason İmar Planı Nasıl Sorgulanır?

Herhangi bir inşaat faaliyetine girmeden önce mutlaka elinizde Sason Belediyesinden alınmış arazinize ait imar durum belgesi olması gerekiyor.

Sason Belediyesi E-İmar Durumu sorgulamanıza göre sorguladığınız arazinin 1/1000 imar planına sahip olup olmadığı, tarım alanı, orman alanı, sosyal tesis alanı, konut alanı, kadastro bilgileri veya herhangi bir imar planına sahip olmayan imar dışı alan olup olmadığını görebileceksiniz.

İki şekilde Sason Belediyesi E-İmar Durumu sorgulaması yapabilirsiniz.

Sason İmar Planı

1 – Sorgulamak için Sason Belediyesinin e-imar uygulamasına girerek sizden istenecek Mahalle, Sokak, Kapı No bilgilerini girip karşınıza çıkan Parsel ve Ada numaraları seçeneklerden size ait olan Parsel/Ada No seçimi yaparak imar durumunu sorgulayabilirsiniz.

2 – Tapunuz yanınızdaysa veya Ada ve Parsel numarası bilgisine sahipseniz doğrudan adres girmenize gerek kalmadan sadece ada ve parsel numarası ile de sorgulama yapabilirsiniz.

Batman Sason ilçesi İmar Durumunu Sorgulamak/Öğrenmek İçin Tıklayın

Ada numarası ve Parsel numarası bilmiyorsanız buradan Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Parsel Sorgulama Uygulaması TKGM tapu ada/parsel numarası sorgulama yapabilirsiniz.

NOT : Eğer belediye e-imar yani harita üzerinden imar durumu görüntüleme uygulamasına sahip değilse veya sistem geçici olarak devre dışıysa “imar durum dilekçesi” yazarak Sason Belediyesinin imar işlerine tapu fotokopiniz ile birlikte vermeniz gerekiyor.

Sason Belediyesi En son, En Yeni İmar Planları ve Değişiklikleri

Batman Sason Güncel İmar Durumu ve imar planlarındaki son değişiklikleri, askıya çıkan imar planlarını belediyenin web sayfası üzerindeki duyurular bölümünden takip etmelisiniz. En yeni imar planları, askıya çıkan imar planları mutlaka duyurular bölümünde gösterilecektir.

Batman iline ait diğer ilçeler ve bağlı mahalle ve köyler için sorgulama yapmak istiyorsanız bütün Batman Geneli İmar Planı sorgulama sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Rate this post

Sende Yorum Bırak

Yorum Yapmak İçin Tıkla