Van Büyükşehir Belediyesi E-İmar Durumu 2023

2023 Van Büyükşehir Belediyesi E-İmar programı ile Van ve ilçelerine ait E-İmar durumunu ve imar planlarını sorgulayabilir, detayları görüntüleyebilir ve Van genelinde askıya çıkan planlar, imar planı değişiklikleri, uygulama planı, arsa yapı izin durumunu harita üzerinden seçerek görüntüleyebilirsiniz.

Ayrıca Van Büyükşehir Belediyesine bağlı olarak Tuşba, Bahçesaray‎, Başkale‎, Edremit, Erciş, Gevaş, Gürpınar, Muradiye, Saray, Çaldıran, Çatak, Özalp, İpekyolu Belediyelerine ait ada ve parsel sorgulama, imar durumu, imar planı sorgulaması yaparak arsanızın konumunu ve bilgilerini görebilirsiniz.

Van Büyükşehir Belediyesi E-İmar Planları

Van Büyükşehir Belediyesi E-imar uygulaması ile Van ilçeleri ve o ilçelerin mahalle ve köyleri (köyler büyükşehirlerde artık mahalle oldu) 1/1000 uygulama imar planına sahip olup olmadığı, plan notlarını, kaç kata kadar inşaat izni olduğunu, otopark durumunu, yan bahçe, arka bahçe mesafelerini öğrenebilirsiniz. Ayrıca imar planını aradığınız alanın tarla, arsa, orman vb. gibi niteliklere sahip olup olmadığı bilgisine ulaşabileceksiniz.

Van Büyükşehir Belediyesi E-İmar
van büyükşehir belediyesi e-imar

Van En Son İmar Plan Değişiklikleri ve Yeni Askıya Çıkan Planlar

Van Büyükşehir Belediyesinin düzenlemiş olduğu her ilçe için geçerli olan en güncel Van İmar Planı değişiklikleri, Askıya çıkan imar planları ve Parselasyon planlarını görüntülemek için Tıklayın.

Van İlçeleri E-İmar Durumu Sorgulama

Herhangi bir inşaat faaliyetine girmeden önce mutlaka elinizde Van Büyükşehir Belediyesinin ilgili ilçe belediyesine ait imar durum belgesi olması gerekiyor. Aşağıdan sorgulama yapmak istediğiniz belediyeyi seçebilirsiniz. Doğrudan Van büyükşehir belediyesi E-İmar uygulamasını da buraya tıklayarak inceleyebilirsiniz.

Van İlçesiE-İmar Programı Sayfası
Tuşba Belediyesi E-İmarSORGULA
Bahçesaray‎ Belediyesi E-İmarSORGULA
Başkale‎ Belediyesi E-İmarSORGULA
Edremit Belediyesi E-İmarSORGULA
Erciş Belediyesi E-İmarSORGULA
Gevaş Belediyesi E-İmarSORGULA
Gürpınar Belediyesi E-İmarSORGULA
Muradiye Belediyesi E-İmarSORGULA
Saray Belediyesi E-İmarSORGULA
Çaldıran Belediyesi E-İmarSORGULA
Çatak Belediyesi E-İmarSORGULA
Özalp Belediyesi E-İmarSORGULA
İpekyolu Belediyesi E-İmarSORGULA

Van ilçe belediyeleri genellikle harita/konum üzerinden imar durumu sorgulama seçeneğini Netcad keos (kent otomasyon sistemi) ya da cbs (coğrafi bilgi sistemi) üzerinden sunmaktadır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Aralık Belediyesi E-İmar Durumu ve Planı Sorgulama

Van Büyükşehir Belediyesi E-İmar sistemi ile İlçe belediyelerinin internet sayfası üzerinden tapu işlemlerinizi sorgulayabilir,  Van’da Arsanızın bulunduğu yer veya bölgedeki imar durumunu internet üzerinden kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Van Büyükşehir Belediyesi e-imar sorgulama sistemi ile imar durumunu harita üzerinde görebiliyor ve imar belgesini alabiliyorsunuz. 

Rate this post

Sende Yorum Bırak

Yorum Yapmak İçin Tıkla