Van Büyükşehir Belediyesi E-İmar Durumu 2024

Van Büyükşehir Belediyesi E-İmar durumu sorgulaması ile Van ve ilçelerine ait güncel imar planları, yeni imara giren ve imara açılacak yerleri, ada ve parsel bilgisi sorgulama ve Van genelinde inşaat/yapı izin durumları görüntülenebilir.

İmar uygulaması ile Van Büyükşehir Belediyesine bağlı olarak Tuşba, Bahçesaray‎, Başkale‎, Edremit, Erciş, Gevaş, Gürpınar, Muradiye, Saray, Çaldıran, Çatak, Özalp, İpekyolu Belediyelerine ait güncel imar durumları ve imara açılacak yerler görüntülenebilir.

Van Büyükşehir Belediyesi E-İmar Planları

Van Büyükşehir Belediyesi E-imar uygulaması ile Van ilçeleri ve o ilçelerin mahallelerinin 1/1000 uygulama imar planına sahip olup olmadığı, plan notlarını, kaç kata kadar inşaat izni olduğunu, otopark durumunu, yan bahçe, arka bahçe mesafelerini öğrenebilirsiniz. Ayrıca imar planını aradığınız alanın tarla, arsa, orman vb. gibi niteliklere sahip olup olmadığı bilgisine ulaşabileceksiniz.

Van Büyükşehir Belediyesi E-İmar
van büyükşehir belediyesi e-imar

Van En Son İmar Plan Değişiklikleri ve Yeni Askıya Çıkan Planlar

Van Büyükşehir Belediyesinin düzenlemiş olduğu her ilçe için geçerli olan en güncel Van İmar Planı değişiklikleri, Askıya çıkan imar planları ve Parselasyon planlarını görüntülemek için Tıklayın.

Van İlçeleri E-İmar Durumu Sorgulama

Van İlçesiE-İmar Programı Sayfası
Tuşba Belediyesi E-İmarSORGULA
Bahçesaray‎ Belediyesi E-İmarSORGULA
Başkale‎ Belediyesi E-İmarSORGULA
Edremit Belediyesi E-İmarSORGULA
Erciş Belediyesi E-İmarSORGULA
Gevaş Belediyesi E-İmarSORGULA
Gürpınar Belediyesi E-İmarSORGULA
Muradiye Belediyesi E-İmarSORGULA
Saray Belediyesi E-İmarSORGULA
Çaldıran Belediyesi E-İmarSORGULA
Çatak Belediyesi E-İmarSORGULA
Özalp Belediyesi E-İmarSORGULA
İpekyolu Belediyesi E-İmarSORGULA

Van ilçe belediyeleri genellikle harita/konum üzerinden imar durumu sorgulama seçeneğini Netcad keos (kent otomasyon sistemi) ya da cbs (coğrafi bilgi sistemi) üzerinden sunmaktadır.

Van Büyükşehir Belediyesi E-İmar sistemi ile İlçe belediyelerinin internet sayfası üzerinden tapu işlemlerinizi sorgulayabilir,  Van’da Arsanızın bulunduğu yer veya bölgedeki imar durumunu internet üzerinden kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Van Büyükşehir Belediyesi e-imar sorgulama sistemi ile imar durumunu harita üzerinde görebiliyor ve imar belgesini alabiliyorsunuz. 

5/5 - (1 vote)
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Tortum Belediyesi E-İmar Durumu Sorgulama

Yorum yapın