Özalp Belediyesi E-İmar Durumu ve Planı Sorgulama

Van Özalp Belediyesi İmar Sorgulama programı ile Özalp Belediyesi E-İmar Durumu, uygulama planı sorgulama ve arsa yapı izin durumu görüntüleyebilirsiniz.

Özalp Belediyesi E-İmar programı ile harita üzerinden Aksorguç Mahallesi, Altınboğa Mahallesi, Aşağıakçagül Mahallesi, Aşağıbalçıklı Mahallesi, Aşağıkoçkıran Mahallesi, Aşağımollahasan Mahallesi, Aşağıtulgalı Mahallesi, Aşağıyorganlı Mahallesi, Bağrıaçık Mahallesi, Bodurağaç Mahallesi, Boğazkesen Mahallesi, Boyaldı Mahallesi, Cumhuriyet Mahallesi, Çamurlu Mahallesi, Çavuşlar Mahallesi, Çırakköy Mahallesi, Çubuklu Mahallesi, Dağdeviren Mahallesi, Damlacık Mahallesi, Dorutay Mahallesi, Dönerdere Mahallesi, Eğribelen Mahallesi, Emek Mahallesi, Eski Emek Mahallesi, Gözdeğmez Mahallesi, Gültepe Mahallesi, Günyüzlü Mahallesi, Hacıali Mahallesi, Hacıkışlak Mahallesi, Hazine Mahallesi, İstasyon Mahallesi, Kalecik Mahallesi, Kargalı Mahallesi, Karlıyamaç Mahallesi, Kaşıkara Mahallesi, Kırkçalı Mahallesi, Mahmudiye Mahallesi, Mehmetalan Mahallesi, Mollatopuz Mahallesi, Oymaklı Mahallesi, Sağmalı Mahallesi, Sarıköy Mahallesi, Savatlı Mahallesi, Seydibey Mahallesi, Sugeçer Mahallesi, Şehittepe Mahallesi, Şemsettin Mahallesi, Tepedam Mahallesi, Yarımkaya Mahallesi, Yavuzlar Mahallesi, Yukarıayazca Mahallesi, Yukarıbalçıklı Mahallesi, Yukarıçavdarlık Mahallesi, Yukarımollahasan Mahallesi, Yukarıtulgalı Mahallesi, Yukarıyorganlı Mahallesi, Yumruklu Mahallesi, Yünkuşak Mahallesi ada ve parsel sorgulama, imar durumu, imar planı sorgulaması yaparak arsanızın konumunu ve bilgilerini görebilirsiniz.

Van Özalp Belediyesi E-İmar Durumu Sorgulama

Özalp belediyesi E-imar durumu uygulaması ile Özalp mahalleleri ve köyleri için 1/1000 uygulama imar planına sahip olup olmadığı, ada/parsel sorgulama, imar izni olup olmadığını öğrenme, aradığınız alanın tarla, arsa, orman vb. gibi niteliklere sahip olup olmadığını, bilgisine erişebilirsiniz.

Belediyeler harita/konum üzerinden imar durumu görüntüleyebilmeniz için genellikle Netcad keos (kent otomasyon sistemi) ya da cbs (coğrafi bilgi sistemi) programları kullanmaktadır.

Özalp Belediyesi E-İmar Durumu

Van Özalp İmar planı sorguladığınızda gerekli detaylar hakkında bilgi edinebilmek için mutlaka plan notları bölümünü incelemelisiniz.

Sorguladığınız arazi 1/1000′ ölçeklik Özalp imar uygulama planında yer alıyorsa neler yapılabileceğini, kaç kata kadar müsaade edildiğini, otopark durumunu, yan bahçe, arka bahçe mesafelerini öğrenebilirsiniz.

Özalp İmar Planı Nasıl Sorgulanır?

Herhangi bir inşaat faaliyetine girmeden önce mutlaka elinizde Özalp Belediyesinden alınmış arazinize ait imar durum belgesi olması gerekiyor.

Özalp Belediyesi E-İmar Durumu sorgulamanıza göre sorguladığınız arazinin 1/1000 imar planına sahip olup olmadığı, tarım alanı, orman alanı, sosyal tesis alanı, konut alanı, kadastro bilgileri veya herhangi bir imar planına sahip olmayan imar dışı alan olup olmadığını görebileceksiniz.

İki şekilde Özalp Belediyesi E-İmar Durumu sorgulaması yapabilirsiniz.

Özalp İmar Planı

1 – Sorgulamak için Özalp Belediyesinin e-imar uygulamasına girerek sizden istenecek Mahalle, Sokak, Kapı No bilgilerini girip karşınıza çıkan Parsel ve Ada numaraları seçeneklerden size ait olan Parsel/Ada No seçimi yaparak imar durumunu sorgulayabilirsiniz.

2 – Tapunuz yanınızdaysa veya Ada ve Parsel numarası bilgisine sahipseniz doğrudan adres girmenize gerek kalmadan sadece ada ve parsel numarası ile de sorgulama yapabilirsiniz.

Van Özalp ilçesi İmar Durumunu Sorgulamak/Öğrenmek İçin Tıklayın

Ada numarası ve Parsel numarası bilmiyorsanız buradan Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Parsel Sorgulama Uygulaması TKGM tapu ada/parsel numarası sorgulama yapabilirsiniz.

NOT : Eğer belediye e-imar yani harita üzerinden imar durumu görüntüleme uygulamasına sahip değilse veya sistem geçici olarak devre dışıysa “imar durum dilekçesi” yazarak Özalp Belediyesinin imar işlerine tapu fotokopiniz ile birlikte vermeniz gerekiyor.

Özalp Belediyesi En son, En Yeni İmar Planları ve Değişiklikleri

Van Özalp Güncel İmar Durumu ve imar planlarındaki son değişiklikleri, askıya çıkan imar planlarını belediyenin web sayfası üzerindeki duyurular bölümünden takip etmelisiniz. En yeni imar planları, askıya çıkan imar planları mutlaka duyurular bölümünde gösterilecektir.

Van iline ait diğer ilçeler ve bağlı mahalle ve köyler için sorgulama yapmak istiyorsanız bütün Van Geneli İmar Planı sorgulama sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Rate this post

Sende Yorum Bırak

Yorum Yapmak İçin Tıkla