Sarıçam Belediyesi E-İmar Durumu ve Planı Sorgulama

Adana Sarıçam Belediyesi İmar Sorgulama programı ile Sarıçam Belediyesi E-İmar Durumu, uygulama planı sorgulama ve arsa yapı izin durumu görüntüleyebilirsiniz.

Sarıçam Belediyesi E-İmar programı ile harita üzerinden Acıdere Mahallesi, Acıdereosb Mahallesi, Aflak Mahallesi, Akkuyu Mahallesi, Avcılar Mahallesi, Aydınyurdu Mahallesi, Ayvalı Mahallesi, Balcalı Mahallesi, Bayram Hacılı Mahallesi, Beyceli Mahallesi, Boynuyoğun Mahallesi, Boztepe Mahallesi, Buruk Cumhuriyet Mahallesi, Büyük Baklalı Mahallesi, Cerenli Mahallesi, Cihadiye Mahallesi, Çamlıca Mahallesi, Çarkıpare Mahallesi, Çaylı Mahallesi, Çınarlı Mahallesi, Çiçekli Mahallesi, Çirişgediği Mahallesi, Dağcı Mahallesi, Dutluca Mahallesi, Eğeciuşağı Mahallesi, Ertuğrulgazi Mahallesi, Esentepe Mahallesi, Gökbuket Mahallesi, Göztepe Mahallesi, Gültepe Mahallesi, Hakkıbeyli Mahallesi, Hasanbeyli Mahallesi, Hocallı Mahallesi, Hürriyet Mahallesi, İstiklal Mahallesi, Karaömerli Mahallesi, Karayusuflu Mahallesi, Kargakekeç Mahallesi, Karlık Mahallesi, Kaşobası Mahallesi, Kemalpaşa Mahallesi, Kepeztepe Mahallesi, Kılbaş Mahallesi, Kılıçlı Mahallesi, Kızılkaş Mahallesi, Kösefakılı Mahallesi, Küçükbaklalı Mahallesi, Maltepe Mahallesi, Mehmet Akif Ersoy Mahallesi, Menekşe Mahallesi, Mustafalar Mahallesi, Müminli Mahallesi, Orhangazi Mahallesi, Osmangazi Mahallesi, Remzi Oğuz Arık Mahallesi, Sarıçam Mahallesi, Sofudede Mahallesi, Suluca Mahallesi, Şahintepe Mahallesi, Turunçlu Mahallesi, Ünlüce Mahallesi, Yağızlar Mahallesi, Yarımca Mahallesi, Yavuz Sultan Selim Mahallesi, Yeni Mahallesi, Yeniyayla Mahallesi, Yeşiltepe Mahallesi, Yıldırım Beyazıt Mahallesi, Yürekli Mahallesi ada ve parsel sorgulama, imar durumu, imar planı sorgulaması yaparak arsanızın konumunu ve bilgilerini görebilirsiniz.

Adana Sarıçam Belediyesi E-İmar Durumu Sorgulama

Sarıçam belediyesi E-imar uygulaması ile Sarıçam mahalleleri ve köyleri için 1/1000 uygulama imar planına sahip olup olmadığı, ada/parsel sorgulama, imar izni olup olmadığını öğrenme, aradığınız alanın tarla, arsa, orman vb. gibi niteliklere sahip olup olmadığını, bilgisine erişebilirsiniz.

Belediyeler harita/konum üzerinden imar durumu görüntüleyebilmeniz için genellikle Netcad keos (kent otomasyon sistemi) ya da cbs (coğrafi bilgi sistemi) programları kullanmaktadır.

Sarıçam Belediyesi E-İmar Durumu

Adana Sarıçam İmar planı sorguladığınızda gerekli detaylar hakkında bilgi edinebilmek için mutlaka plan notları bölümünü incelemelisiniz.

Sorguladığınız arazi 1/1000′ ölçeklik Sarıçam imar uygulama planında yer alıyorsa neler yapılabileceğini, kaç kata kadar müsaade edildiğini, otopark durumunu, yan bahçe, arka bahçe mesafelerini öğrenebilirsiniz.

Sarıçam İmar Planı Nasıl Sorgulanır?

Herhangi bir inşaat faaliyetine girmeden önce mutlaka elinizde Sarıçam Belediyesinden alınmış arazinize ait imar durum belgesi olması gerekiyor.

Sarıçam Belediyesi E-İmar Durumu sorgulamanıza göre sorguladığınız arazinin 1/1000 imar planına sahip olup olmadığı, tarım alanı, orman alanı, sosyal tesis alanı, konut alanı, kadastro bilgileri veya herhangi bir imar planına sahip olmayan imar dışı alan olup olmadığını görebileceksiniz.

İki şekilde Sarıçam Belediyesi E-İmar Durumu sorgulaması yapabilirsiniz.

Sarıçam İmar Planı

1 – Sorgulamak için Sarıçam Belediyesinin e-imar uygulamasına girerek sizden istenecek Mahalle, Sokak, Kapı No bilgilerini girip karşınıza çıkan Parsel ve Ada numaraları seçeneklerden size ait olan Parsel/Ada No seçimi yaparak imar durumunu sorgulayabilirsiniz.

2 – Tapunuz yanınızdaysa veya Ada ve Parsel numarası bilgisine sahipseniz doğrudan adres girmenize gerek kalmadan sadece ada ve parsel numarası ile de sorgulama yapabilirsiniz.

Adana Sarıçam ilçesi İmar Durumunu Sorgulamak/Öğrenmek İçin Tıklayın

Ada numarası ve Parsel numarası bilmiyorsanız buradan Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Parsel Sorgulama Uygulaması TKGM tapu ada/parsel numarası sorgulama yapabilirsiniz.

NOT : Eğer belediye e-imar yani harita üzerinden imar durumu görüntüleme uygulamasına sahip değilse veya sistem geçici olarak devre dışıysa “imar durum dilekçesi” yazarak Sarıçam Belediyesinin imar işlerine tapu fotokopiniz ile birlikte vermeniz gerekiyor.

Sarıçam Belediyesi En son, En Yeni İmar Planları ve Değişiklikleri

Sarıçam Belediyesi imar planlarındaki son durumu ve imar planı değişikliklerini belediyenin web sayfası üzerindeki duyurular bölümünden takip etmelisiniz. En yeni imar planları, askıya çıkan imar planları mutlaka duyurular bölümünde gösterilecektir.

Adana iline ait diğer ilçeler ve bağlı mahalle ve köyler için sorgulama yapmak istiyorsanız bütün Adana Geneli İmar Planı sorgulama sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Rate this post

Sende Yorum Bırak

Yorum Yapmak İçin Tıkla