Perşembe Belediyesi E-İmar Durumu ve Planı Sorgulama

Ordu Perşembe Belediyesi İmar Sorgulama programı ile Perşembe Belediyesi E-İmar Durumu, uygulama planı sorgulama ve arsa yapı izin durumu görüntüleyebilirsiniz.

Perşembe Belediyesi E-İmar programı ile harita üzerinden Alınca Mahallesi, Anaç Mahallesi, Aziziye Mahallesi, Babalı Mahallesi, Bekirli Mahallesi, Beyli Mahallesi, Boğazcık Mahallesi, Bolatlı Mahallesi, Çamarası Mahallesi, Çandır Mahallesi, Çaytepe Mahallesi, Çerli Mahallesi, Çınar Mahallesi, Dereiçi Mahallesi, Doğan Mahallesi, Düz Mahallesi, Efirli Mahallesi, Ekinciler Mahallesi, Gündoğdu Mahallesi, Güzelyurt Mahallesi, Hacılar Mahallesi, Hamidiye Mahallesi, İmeçli Mahallesi, İstanbulboğazı Mahallesi, Kacalı Mahallesi, Kaleyaka Mahallesi, Kazancılı Mahallesi, Kırlı Mahallesi, Kovanlı Mahallesi, Kozağzı Mahallesi, Kurtuluş Mahallesi, Kutluca Mahallesi, Kuyluca Mahallesi, Medreseönü Mahallesi, Mersin Mahallesi, Neneli Mahallesi, Okçulu Mahallesi, Ortatepe Mahallesi, Ramazan Mahallesi, Saray Mahallesi, Selimiye Mahallesi, Sırakovancı Mahallesi, Soğukpınar Mahallesi, Şenyurt Mahallesi, Tarlacık Mahallesi, Tepecik Mahallesi, Tepeköy Mahallesi, Töngeldüzü Mahallesi, Yarlı Mahallesi, Yazlık Mahallesi, Yeniköy Mahallesi, Yeniöz Mahallesi, Yeşilköy Mahallesi, Yumrutaş Mahallesi ada ve parsel sorgulama, imar durumu, imar planı sorgulaması yaparak arsanızın konumunu ve bilgilerini görebilirsiniz.

Ordu Perşembe Belediyesi E-İmar Durumu Sorgulama

Perşembe belediyesi E-imar durumu uygulaması ile Perşembe mahalleleri ve köyleri için 1/1000 uygulama imar planına sahip olup olmadığı, ada/parsel sorgulama, imar izni olup olmadığını öğrenme, aradığınız alanın tarla, arsa, orman vb. gibi niteliklere sahip olup olmadığını, bilgisine erişebilirsiniz.

Belediyeler harita/konum üzerinden imar durumu görüntüleyebilmeniz için genellikle Netcad keos (kent otomasyon sistemi) ya da cbs (coğrafi bilgi sistemi) programları kullanmaktadır.

Perşembe Belediyesi E-İmar Durumu

Ordu Perşembe İmar planı sorguladığınızda gerekli detaylar hakkında bilgi edinebilmek için mutlaka plan notları bölümünü incelemelisiniz.

Sorguladığınız arazi 1/1000′ ölçeklik Perşembe imar uygulama planında yer alıyorsa neler yapılabileceğini, kaç kata kadar müsaade edildiğini, otopark durumunu, yan bahçe, arka bahçe mesafelerini öğrenebilirsiniz.

Perşembe İmar Planı Nasıl Sorgulanır?

Herhangi bir inşaat faaliyetine girmeden önce mutlaka elinizde Perşembe Belediyesinden alınmış arazinize ait imar durum belgesi olması gerekiyor.

Perşembe Belediyesi E-İmar Durumu sorgulamanıza göre sorguladığınız arazinin 1/1000 imar planına sahip olup olmadığı, tarım alanı, orman alanı, sosyal tesis alanı, konut alanı, kadastro bilgileri veya herhangi bir imar planına sahip olmayan imar dışı alan olup olmadığını görebileceksiniz.

İki şekilde Perşembe Belediyesi E-İmar Durumu sorgulaması yapabilirsiniz.

Perşembe İmar Planı

1 – Sorgulamak için Perşembe Belediyesinin e-imar uygulamasına girerek sizden istenecek Mahalle, Sokak, Kapı No bilgilerini girip karşınıza çıkan Parsel ve Ada numaraları seçeneklerden size ait olan Parsel/Ada No seçimi yaparak imar durumunu sorgulayabilirsiniz.

2 – Tapunuz yanınızdaysa veya Ada ve Parsel numarası bilgisine sahipseniz doğrudan adres girmenize gerek kalmadan sadece ada ve parsel numarası ile de sorgulama yapabilirsiniz.

Ordu Perşembe ilçesi İmar Durumunu Sorgulamak/Öğrenmek İçin Tıklayın

Ada numarası ve Parsel numarası bilmiyorsanız buradan Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Parsel Sorgulama Uygulaması TKGM tapu ada/parsel numarası sorgulama yapabilirsiniz.

NOT : Eğer belediye e-imar yani harita üzerinden imar durumu görüntüleme uygulamasına sahip değilse veya sistem geçici olarak devre dışıysa “imar durum dilekçesi” yazarak Perşembe Belediyesinin imar işlerine tapu fotokopiniz ile birlikte vermeniz gerekiyor.

Perşembe Belediyesi En son, En Yeni İmar Planları ve Değişiklikleri

Ordu Perşembe Güncel İmar Durumu ve imar planlarındaki son değişiklikleri, askıya çıkan imar planlarını belediyenin web sayfası üzerindeki duyurular bölümünden takip etmelisiniz. En yeni imar planları, askıya çıkan imar planları mutlaka duyurular bölümünde gösterilecektir.

Ordu iline ait diğer ilçeler ve bağlı mahalle ve köyler için sorgulama yapmak istiyorsanız bütün Ordu Geneli İmar Planı sorgulama sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Rate this post

Sende Yorum Bırak

Yorum Yapmak İçin Tıkla