Ordu Belediyeleri Emlak Vergisi Ödeme 2024

Ordu Belediyeleri Emlak Vergisi borcu sorgulama ve online ödeme işlemleri belediyeye gitmeye gerek kalmadan uzaktan kolaylıkla yapılabilmektedir.

Ordu Büyükşehir Belediyesi ve İlçe Belediyeleri Akkuş, Altınordu, Aybastı, Çamaş, Çatalpınar, Çaybaşı, Fatsa, Gölköy, Gülyalı, Gürgentepe, İkizce, Kabadüz, Kabataş, Korgan, Kumru, Mesudiye, Perşembe, Ulubey, Ünye Belediyeleri Emlak vergisi her yıl 2 eşit taksitte ödenir. Ordu geneli Emlak vergisi ödeme tablosu aşağıdaki gibidir:

Ordu Emlak Vergisi DönemiSon Ödeme Tarihi
1.Taksit Ödeme Günü Başlangıcı 1 Mart 202431 Mart 2024
2.Taksit Ödeme Günü Başlangıcı 1 Kasım 202430 Kasım 2024

Ordu Belediyeleri Emlak Vergisi Borç Sorgulama ve Ödeme

Ordu Büyükşehir Belediyesi sınırları ( Akkuş, Altınordu, Aybastı, Çamaş, Çatalpınar, Çaybaşı, Fatsa, Gölköy, Gülyalı, Gürgentepe, İkizce, Kabadüz, Kabataş, Korgan, Kumru, Mesudiye, Perşembe, Ulubey, Ünye) içerisindeki ödeme noktaları veya Ordu Belediyeleri hizmet binasında bulunan vezneden ödeme yapmaya ek olarak Ordu Belediyeleri E-Belediye hizmetleri aracılığıyla da gerçekleştirilebilir.

Ordu Belediyeleri Emlak Vergisi Ödeme
  • Ordu Belediyeleri E-Belediye Menüsü: T.C Kimlik Numarası doğrulama işlemi ardından tüm emlak vergisi borçları görüntülenebilir ve kredi kartı yada banka kartı ile online ödeme yapılabilir. İlgili sayfada Ordu Belediyeleri Online İşlemler sayfasına gitmek için tıklayın.
  • E-Devlet Üzerinden Ordu Emlak Vergisi İşlemleri:Ordu Belediyeleri Emlak Vergisi işlemleri için E-Devlet entegrasyonu ile Beyan Bilgileri Sorgulama, Sicil Bilgileri Sorgulama, Tahakkuk İşlemleri ve Tahsilat Bilgileri Sorgulama işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. https://www.turkiye.gov.tr/ordu-belediyeleri linkine tıklayarak istediğiniz Ordu Belediyesini seçtikten sonra işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Ordu Emlak Vergisi Muafiyeti

Ordu Büyükşehir Belediyesi sınırları içerisindeki konut brüt 200 metrekareyi geçmiyorsa ve sadece bir adet konuta sahip olunduğu durumlarda emlak vergisinden muaf olunmaktadır. Emekli, dul, yetim, ölüm ya da maluliyet aylığı alanlar ve işsizlik nedeniyle herhangi bir gelire sahip olmayanlar da gelir durumunu gösterir belge ile emlak vergisinden muaf olabilirler.

İlgili Ordu Belediyelerine başvuru yapılarak “vergi muafiyet formu” doldurulması ile birlikte muafiyet başvuru yapılabilir ve geçmişte ödenen emlak vergileri için iade talebi oluşturulabilmektedir.

Rate this post
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Tutak Belediyesi Emlak Vergisi Ödeme 2024

Yorum yapın