Ortahisar Belediyesi E-İmar Durumu ve Planı Sorgulama

Trabzon Ortahisar Belediyesi İmar Sorgulama programı ile Ortahisar Belediyesi E-İmar Durumu, uygulama planı sorgulama ve arsa yapı izin durumu görüntüleyebilirsiniz.

Ortahisar Belediyesi E-İmar programı ile harita üzerinden 1 Nolu Beşirli Mahallesi, 1 Nolu Bostancı Mahallesi, 1 Nolu Erdoğdu Mahallesi, 2 Nolu Beşirli Mahallesi, 2 Nolu Bostancı Mahallesi, 2 Nolu Erdoğdu Mahallesi, 3 Nolu Erdoğdu Mahallesi, Ağıllı Mahallesi, Akkaya Mahallesi, Akoluk Mahallesi, Aktoprak Mahallesi, Akyazı Mahallesi, Aydınlıkevler Mahallesi, Ayvalı Mahallesi, Bahçecik Mahallesi, Bengisu Mahallesi, Beştaş Mahallesi, Boztepe Mahallesi, Bulak Mahallesi, Cumhuriyet Mahallesi, Çağlayan Mahallesi, Çamoba Mahallesi, Çarşı Mahallesi, Çilekli Mahallesi, Çimenli Mahallesi, Çömlekçi Mahallesi, Çukurçayır Mahallesi, Değirmendere Mahallesi, Doğançay Mahallesi, Dolaylı Mahallesi, Düzyurt Mahallesi, Esentepe Mahallesi, Esenyurt Mahallesi, Fatih Mahallesi, Fatih Sultan Mahallesi, Gazipaşa Mahallesi, Geçit Mahallesi, Gölçayır Mahallesi, Gözalan Mahallesi, Gülbaharhatun Mahallesi, Gündoğdu Mahallesi, Gürbulak Mahallesi, Hızırbey Mahallesi, İncesu Mahallesi, İnönü Mahallesi, İskenderpaşa Mahallesi, Kalkınma Mahallesi, Kanuni Mahallesi, Karakaya Mahallesi, Karlık Mahallesi, Karşıyaka Mahallesi, Kavala Mahallesi, Kaymaklı Mahallesi, Kemerkaya Mahallesi, Kireçhane Mahallesi, Konaklar Mahallesi, Kozluca Mahallesi, Kurtuluş Mahallesi, Kutlugün Mahallesi, Okçular Mahallesi, Ortahisar Mahallesi, Özbirlik Mahallesi, Pazarkapı Mahallesi, Pelitli Mahallesi, Pınaraltı Mahallesi, Sanayi Mahallesi, Sayvan Mahallesi, Sevimli Mahallesi, Soğuksu Mahallesi, Subaşı Mahallesi, Toklu Mahallesi, Tosköy Mahallesi, Uğurlu Mahallesi, Üniversite Mahallesi, Yalı Mahallesi, Yalıncak Mahallesi, Yenicuma Mahallesi, Yeniköy Mahallesi, Yenimahalle Mahallesi, Yeşilbük Mahallesi, Yeşilhisar Mahallesi, Yeşilova Mahallesi, Yeşiltepe Mahallesi, Yeşilvadi Mahallesi, Yeşilyurt Mahallesi, Zafer Mahallesi ada ve parsel sorgulama, imar durumu, imar planı sorgulaması yaparak arsanızın konumunu ve bilgilerini görebilirsiniz.

Trabzon Ortahisar Belediyesi E-İmar Durumu Sorgulama

Ortahisar belediyesi E-imar durumu uygulaması ile Ortahisar mahalleleri ve köyleri için 1/1000 uygulama imar planına sahip olup olmadığı, ada/parsel sorgulama, imar izni olup olmadığını öğrenme, aradığınız alanın tarla, arsa, orman vb. gibi niteliklere sahip olup olmadığını, bilgisine erişebilirsiniz.

Belediyeler harita/konum üzerinden imar durumu görüntüleyebilmeniz için genellikle Netcad keos (kent otomasyon sistemi) ya da cbs (coğrafi bilgi sistemi) programları kullanmaktadır.

Ortahisar Belediyesi E-İmar Durumu

Trabzon Ortahisar İmar planı sorguladığınızda gerekli detaylar hakkında bilgi edinebilmek için mutlaka plan notları bölümünü incelemelisiniz.

Sorguladığınız arazi 1/1000′ ölçeklik Ortahisar imar uygulama planında yer alıyorsa neler yapılabileceğini, kaç kata kadar müsaade edildiğini, otopark durumunu, yan bahçe, arka bahçe mesafelerini öğrenebilirsiniz.

Ortahisar İmar Planı Nasıl Sorgulanır?

Herhangi bir inşaat faaliyetine girmeden önce mutlaka elinizde Ortahisar Belediyesinden alınmış arazinize ait imar durum belgesi olması gerekiyor.

Ortahisar Belediyesi E-İmar Durumu sorgulamanıza göre sorguladığınız arazinin 1/1000 imar planına sahip olup olmadığı, tarım alanı, orman alanı, sosyal tesis alanı, konut alanı, kadastro bilgileri veya herhangi bir imar planına sahip olmayan imar dışı alan olup olmadığını görebileceksiniz.

İki şekilde Ortahisar Belediyesi E-İmar Durumu sorgulaması yapabilirsiniz.

Ortahisar İmar Planı

1 – Sorgulamak için Ortahisar Belediyesinin e-imar uygulamasına girerek sizden istenecek Mahalle, Sokak, Kapı No bilgilerini girip karşınıza çıkan Parsel ve Ada numaraları seçeneklerden size ait olan Parsel/Ada No seçimi yaparak imar durumunu sorgulayabilirsiniz.

2 – Tapunuz yanınızdaysa veya Ada ve Parsel numarası bilgisine sahipseniz doğrudan adres girmenize gerek kalmadan sadece ada ve parsel numarası ile de sorgulama yapabilirsiniz.

Trabzon Ortahisar ilçesi İmar Durumunu Sorgulamak/Öğrenmek İçin Tıklayın

Ada numarası ve Parsel numarası bilmiyorsanız buradan Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Parsel Sorgulama Uygulaması TKGM tapu ada/parsel numarası sorgulama yapabilirsiniz.

NOT : Eğer belediye e-imar yani harita üzerinden imar durumu görüntüleme uygulamasına sahip değilse veya sistem geçici olarak devre dışıysa “imar durum dilekçesi” yazarak Ortahisar Belediyesinin imar işlerine tapu fotokopiniz ile birlikte vermeniz gerekiyor.

Ortahisar Belediyesi En son, En Yeni İmar Planları ve Değişiklikleri

Trabzon Ortahisar Güncel İmar Durumu ve imar planlarındaki son değişiklikleri, askıya çıkan imar planlarını belediyenin web sayfası üzerindeki duyurular bölümünden takip etmelisiniz. En yeni imar planları, askıya çıkan imar planları mutlaka duyurular bölümünde gösterilecektir.

Trabzon iline ait diğer ilçeler ve bağlı mahalle ve köyler için sorgulama yapmak istiyorsanız bütün Trabzon Geneli İmar Planı sorgulama sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Rate this post

Sende Yorum Bırak

Yorum Yapmak İçin Tıkla