Mesudiye Belediyesi E-İmar Durumu ve Planı Sorgulama

Ordu Mesudiye Belediyesi İmar Sorgulama programı ile Mesudiye Belediyesi E-İmar Durumu, uygulama planı sorgulama ve arsa yapı izin durumu görüntüleyebilirsiniz.

Mesudiye Belediyesi E-İmar programı ile harita üzerinden Akkırık Mahallesi, Akpınar Mahallesi, Alan Mahallesi, Arıcılar Mahallesi, Arıkmusa Mahallesi, Armutkolu Mahallesi, Arpaalan Mahallesi, Aşağıgökçe Mahallesi, Aşıklı Mahallesi, Bahçe Mahallesi, Balıklı Mahallesi, Bayırköy Mahallesi, Bayraklı Mahallesi, Beşpınar Mahallesi, Beyağaç Mahallesi, Beyseki Mahallesi, Birebir Mahallesi, Celal Mahallesi, Çaltepe Mahallesi, Çardaklı Mahallesi, Çavdar Mahallesi, Çerçi Mahallesi, Çitliksarıca Mahallesi, Çukuralan Mahallesi, Darıcabaşı Mahallesi, Dayılı Mahallesi, Derebaşı Mahallesi, Doğançam Mahallesi, Dursunlu Mahallesi, Erikköy Mahallesi, Esatlı Mahallesi, Göçbeyi Mahallesi, Gölbaşı Mahallesi, Gülpınar Mahallesi, Güneyce Mahallesi, Güvenli Mahallesi, Güzelce Mahallesi, Güzle Mahallesi, Hamzalı Mahallesi, Herközü Mahallesi, Ilışar Mahallesi, Kale Mahallesi, Karabayır Mahallesi, Karacaören Mahallesi, Kavaklıdere Mahallesi, Kayadibi Mahallesi, Kışlacık Mahallesi, Konacık Mahallesi, Köşe Mahallesi, Mahmudiye Mahallesi, Maksutalan Mahallesi, Merkez Mahallesi, Musalı Mahallesi, Müslüm Sarıca Mahallesi, Pınarlı Mahallesi, Sarıca Mahallesi, Sarıyayla Mahallesi, Topçam Mahallesi, Türkköyü Mahallesi, Üçyol Mahallesi, Yağmurlar Mahallesi, Yardere Mahallesi, Yavşan Mahallesi, Yenimahalle Mahallesi, Yeşilce Mahallesi, Yeşilçit Mahallesi, Yeveli Mahallesi, Yukarıgökçe Mahallesi, Yuvalı Mahallesi ada ve parsel sorgulama, imar durumu, imar planı sorgulaması yaparak arsanızın konumunu ve bilgilerini görebilirsiniz.

Ordu Mesudiye Belediyesi E-İmar Durumu Sorgulama

Mesudiye belediyesi E-imar durumu uygulaması ile Mesudiye mahalleleri ve köyleri için 1/1000 uygulama imar planına sahip olup olmadığı, ada/parsel sorgulama, imar izni olup olmadığını öğrenme, aradığınız alanın tarla, arsa, orman vb. gibi niteliklere sahip olup olmadığını, bilgisine erişebilirsiniz.

Belediyeler harita/konum üzerinden imar durumu görüntüleyebilmeniz için genellikle Netcad keos (kent otomasyon sistemi) ya da cbs (coğrafi bilgi sistemi) programları kullanmaktadır.

Mesudiye Belediyesi E-İmar Durumu

Ordu Mesudiye İmar planı sorguladığınızda gerekli detaylar hakkında bilgi edinebilmek için mutlaka plan notları bölümünü incelemelisiniz.

Sorguladığınız arazi 1/1000′ ölçeklik Mesudiye imar uygulama planında yer alıyorsa neler yapılabileceğini, kaç kata kadar müsaade edildiğini, otopark durumunu, yan bahçe, arka bahçe mesafelerini öğrenebilirsiniz.

Mesudiye İmar Planı Nasıl Sorgulanır?

Herhangi bir inşaat faaliyetine girmeden önce mutlaka elinizde Mesudiye Belediyesinden alınmış arazinize ait imar durum belgesi olması gerekiyor.

Mesudiye Belediyesi E-İmar Durumu sorgulamanıza göre sorguladığınız arazinin 1/1000 imar planına sahip olup olmadığı, tarım alanı, orman alanı, sosyal tesis alanı, konut alanı, kadastro bilgileri veya herhangi bir imar planına sahip olmayan imar dışı alan olup olmadığını görebileceksiniz.

İki şekilde Mesudiye Belediyesi E-İmar Durumu sorgulaması yapabilirsiniz.

Mesudiye İmar Planı

1 – Sorgulamak için Mesudiye Belediyesinin e-imar uygulamasına girerek sizden istenecek Mahalle, Sokak, Kapı No bilgilerini girip karşınıza çıkan Parsel ve Ada numaraları seçeneklerden size ait olan Parsel/Ada No seçimi yaparak imar durumunu sorgulayabilirsiniz.

2 – Tapunuz yanınızdaysa veya Ada ve Parsel numarası bilgisine sahipseniz doğrudan adres girmenize gerek kalmadan sadece ada ve parsel numarası ile de sorgulama yapabilirsiniz.

Ordu Mesudiye ilçesi İmar Durumunu Sorgulamak/Öğrenmek İçin Tıklayın

Ada numarası ve Parsel numarası bilmiyorsanız buradan Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Parsel Sorgulama Uygulaması TKGM tapu ada/parsel numarası sorgulama yapabilirsiniz.

NOT : Eğer belediye e-imar yani harita üzerinden imar durumu görüntüleme uygulamasına sahip değilse veya sistem geçici olarak devre dışıysa “imar durum dilekçesi” yazarak Mesudiye Belediyesinin imar işlerine tapu fotokopiniz ile birlikte vermeniz gerekiyor.

Mesudiye Belediyesi En son, En Yeni İmar Planları ve Değişiklikleri

Ordu Mesudiye Güncel İmar Durumu ve imar planlarındaki son değişiklikleri, askıya çıkan imar planlarını belediyenin web sayfası üzerindeki duyurular bölümünden takip etmelisiniz. En yeni imar planları, askıya çıkan imar planları mutlaka duyurular bölümünde gösterilecektir.

Ordu iline ait diğer ilçeler ve bağlı mahalle ve köyler için sorgulama yapmak istiyorsanız bütün Ordu Geneli İmar Planı sorgulama sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Rate this post

Sende Yorum Bırak

Yorum Yapmak İçin Tıkla