Denizli Çivril imara açılıyor. Yeni imara açılacak yerleri görüntülemek için Çivril Belediyesinin web sitesinde yer alan “askıya çıkan imar planları” ve “yeni imar planları” duyurularının takip edilmesi gerekmektedir. Çivril E-İmar durumu gösteren uygulama sayesinde imar uygulama planı detaylarına ulaşılabilir.

  Çivril İmar Planı Sorgulama

  Çivril imar durumu sorgulamasıyla yürürlükteki imar planlarına göre arsanın ne şekilde kullanılabileceği bilgisine ulaşılabilmektedir. Sorgulama yapabilmek için arazinin mahalle, sokak bilgisi veya ada numarası ve parsel numarası bilgilerine ihtiyaç bulunmaktadır. Çivril İmar Planlarını Görüntülemek İçin Tıklayın.

  Arsanın ada ve parsel numarası bilinmiyorsa Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü harita uygulaması https://parselsorgu.tkgm.gov.tr üzerinden Ada/Parsel numarası öğrenilebilmektedir.

  Çivril İmara Açılacak Yerler

  Çivril Belediyesinde imar planlarında yapılan güncellemeler ve askıya çıkan yeni imara açılacak yerler T.C. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı CBS Uygulaması ile şehir/ilçe/mahalle seçimiyle veya harita üzerinden konum seçerek Askıdaki İmar Planları veya Yürürlükteki İmar Planları (uygulama ve nazım imar planları) görüntülenebilir. Alternatif olarak belediyenin resmi web sitesi de kontrol edilerek imara girecek yerler hakkındaki duyurular takip edilmelidir.

  Çivril Uygulama ve Nazım İmar Planları

  Çivril ilçesindeki Akçaköy, Akpınar, Aktaş, Aşağı, Balçıkhisar, Bayat, Bekirli, Belence, Beydilli, Beyköy, Bozdağ, Bucak, Bulgurlar, Cabar, Cumalar, Çağlayan, Çakallar, Çandır, Çapak, Çarşı, Çatlar, Çayır, Çetinler, Çıtak, Düzbel, Emircik, Gökgöl, Gümüşsu, Gürpınar, Hamam, Haydan, Irgıllı, Işıklı, İğdir, İmrallı, İnceköy, İshaklı, Karabedirler, Karahacılı, Karalar, Karamanlı, Karayahşiler, Kavakalanı, Kavakköy, Kıralan, Kızılcasöğüt, Kızılcayer, Kocayaka, Koçak, Menteş, Osmanköy, Ömerli, Özdemirci, Reşadiye, Saray, Sarıbeyli, Sarılar, Savran, Seraserli, Somak, Sökmen, Stadyum, Sundurlu, Süngüllü, Şehitler, Şenköy, Tekke, Tokça, Tuğlu, Yahyalı, Yakacık, Yalınlı, Yamanlar, Yassıhüyük, Yukarı, Yukarı Çapak, Yuvaköy mahallelerine ait 1/5000 ölçekli nazım imar planları ve 1/1000 ölçekli uygulama imar planları görüntülenerek niteliği (tarla, arsa, konut, orman, sosyal tesis vb.) ve yapı izin durumu (bina tipi, yükseklik/kat koşulları, bahçe mesafeleri, otopark durumu vb.) incelenebilir.

  Paylaş.