Çivril Belediyesi E-İmar Durumu ve Planı Sorgulama

Denizli Çivril Belediyesi İmar Sorgulama programı ile Çivril Belediyesi E-İmar Durumu, uygulama planı sorgulama ve arsa yapı izin durumu görüntüleyebilirsiniz.

Çivril Belediyesi E-İmar programı ile harita üzerinden Akçaköy Mahallesi, Akpınar Mahallesi, Aktaş Mahallesi, Aşağı Mahallesi, Balçıkhisar Mahallesi, Bayat Mahallesi, Bekirli Mahallesi, Belence Mahallesi, Beydilli Mahallesi, Beyköy Mahallesi, Bozdağ Mahallesi, Bucak Mahallesi, Bulgurlar Mahallesi, Cabar Mahallesi, Cumalar Mahallesi, Çağlayan Mahallesi, Çakallar Mahallesi, Çandır Mahallesi, Çapak Mahallesi, Çarşı Mahallesi, Çatlar Mahallesi, Çayır Mahallesi, Çetinler Mahallesi, Çıtak Mahallesi, Düzbel Mahallesi, Emircik Mahallesi, Gökgöl Mahallesi, Gümüşsu Mahallesi, Gürpınar Mahallesi, Hamam Mahallesi, Haydan Mahallesi, Irgıllı Mahallesi, Işıklı Mahallesi, İğdir Mahallesi, İmrallı Mahallesi, İnceköy Mahallesi, İshaklı Mahallesi, Karabedirler Mahallesi, Karahacılı Mahallesi, Karalar Mahallesi, Karamanlı Mahallesi, Karayahşiler Mahallesi, Kavakalanı Mahallesi, Kavakköy Mahallesi, Kıralan Mahallesi, Kızılcasöğüt Mahallesi, Kızılcayer Mahallesi, Kocayaka Mahallesi, Koçak Mahallesi, Menteş Mahallesi, Osmanköy Mahallesi, Ömerli Mahallesi, Özdemirci Mahallesi, Reşadiye Mahallesi, Saray Mahallesi, Sarıbeyli Mahallesi, Sarılar Mahallesi, Savran Mahallesi, Seraserli Mahallesi, Somak Mahallesi, Sökmen Mahallesi, Stadyum Mahallesi, Sundurlu Mahallesi, Süngüllü Mahallesi, Şehitler Mahallesi, Şenköy Mahallesi, Tekke Mahallesi, Tokça Mahallesi, Tuğlu Mahallesi, Yahyalı Mahallesi, Yakacık Mahallesi, Yalınlı Mahallesi, Yamanlar Mahallesi, Yassıhüyük Mahallesi, Yukarı Mahallesi, Yukarı Çapak Mahallesi, Yuvaköy Mahallesi ada ve parsel sorgulama, imar durumu, imar planı sorgulaması yaparak arsanızın konumunu ve bilgilerini görebilirsiniz.

Denizli Çivril Belediyesi E-İmar Durumu Sorgulama

Çivril belediyesi E-imar durumu uygulaması ile Çivril mahalleleri ve köyleri için 1/1000 uygulama imar planına sahip olup olmadığı, ada/parsel sorgulama, imar izni olup olmadığını öğrenme, aradığınız alanın tarla, arsa, orman vb. gibi niteliklere sahip olup olmadığını, bilgisine erişebilirsiniz.

Belediyeler harita/konum üzerinden imar durumu görüntüleyebilmeniz için genellikle Netcad keos (kent otomasyon sistemi) ya da cbs (coğrafi bilgi sistemi) programları kullanmaktadır.

Çivril Belediyesi E-İmar Durumu

Denizli Çivril İmar planı sorguladığınızda gerekli detaylar hakkında bilgi edinebilmek için mutlaka plan notları bölümünü incelemelisiniz.

Sorguladığınız arazi 1/1000′ ölçeklik Çivril imar uygulama planında yer alıyorsa neler yapılabileceğini, kaç kata kadar müsaade edildiğini, otopark durumunu, yan bahçe, arka bahçe mesafelerini öğrenebilirsiniz.

Çivril İmar Planı Nasıl Sorgulanır?

Herhangi bir inşaat faaliyetine girmeden önce mutlaka elinizde Çivril Belediyesinden alınmış arazinize ait imar durum belgesi olması gerekiyor.

Çivril Belediyesi E-İmar Durumu sorgulamanıza göre sorguladığınız arazinin 1/1000 imar planına sahip olup olmadığı, tarım alanı, orman alanı, sosyal tesis alanı, konut alanı, kadastro bilgileri veya herhangi bir imar planına sahip olmayan imar dışı alan olup olmadığını görebileceksiniz.

İki şekilde Çivril Belediyesi E-İmar Durumu sorgulaması yapabilirsiniz.

Çivril İmar Planı

1 – Sorgulamak için Çivril Belediyesinin e-imar uygulamasına girerek sizden istenecek Mahalle, Sokak, Kapı No bilgilerini girip karşınıza çıkan Parsel ve Ada numaraları seçeneklerden size ait olan Parsel/Ada No seçimi yaparak imar durumunu sorgulayabilirsiniz.

2 – Tapunuz yanınızdaysa veya Ada ve Parsel numarası bilgisine sahipseniz doğrudan adres girmenize gerek kalmadan sadece ada ve parsel numarası ile de sorgulama yapabilirsiniz.

Denizli Çivril ilçesi KÖYÜ İmar Durumunu Sorgulamak/Öğrenmek İçin Tıklayın

Ada numarası ve Parsel numarası bilmiyorsanız buradan Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Parsel Sorgulama Uygulaması TKGM tapu ada/parsel numarası sorgulama yapabilirsiniz.

NOT : Eğer belediye e-imar yani harita üzerinden imar durumu görüntüleme uygulamasına sahip değilse veya sistem geçici olarak devre dışıysa “imar durum dilekçesi” yazarak Çivril Belediyesinin imar işlerine tapu fotokopiniz ile birlikte vermeniz gerekiyor.

Çivril Belediyesi En son, En Yeni İmar Planları ve Değişiklikleri

Denizli Çivril Güncel İmar Durumu ve imar planlarındaki son değişiklikleri, askıya çıkan imar planlarını belediyenin web sayfası üzerindeki duyurular bölümünden takip etmelisiniz. En yeni imar planları, askıya çıkan imar planları mutlaka duyurular bölümünde gösterilecektir.

Denizli iline ait diğer ilçeler ve bağlı mahalle ve köyler için sorgulama yapmak istiyorsanız bütün Denizli Geneli İmar Planı sorgulama sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Rate this post

Sende Yorum Bırak

Yorum Yapmak İçin Tıkla