Adana Ceyhan Belediyesi Emlak Vergisi borcu sorgulama ve online ödeme işlemleri belediyeye gitmeye gerek kalmadan uzaktan kolaylıkla yapılabilmektedir.

  Ceyhan E-Belediye sistemi ile geçmiş dönem borç sorgulama, gecikme faizi sorgulama, öndendi dekontu alma işlemleri yapılabilir ve online vezne sistemi ile güncel vergi borcu ödemesi kredi kartı veya banka kartı ile yapılabilmektedir. Ceyhan Belediyesi emlak vergisi borcu her yıl iki eşit taksit halinde aşağıdaki son ödeme tarihlerine göre tahsil edilir.

  Emlak Vergisi DönemiSon Ödeme Tarihi
  1.Taksit Ödeme Günü Başlangıcı 1 Mart 202431 Mart 2024
  2.Taksit Ödeme Günü Başlangıcı 1 Kasım 202430 Kasım 2024

  Ceyhan Belediyesi Emlak Vergisi Borç Sorgulama ve Ödeme

  Adana Ceyhan Belediyesi emlak vergisi borç öğrenme ve ödeme işlemleri Ceyhan Belediyesine ait ödeme noktaları veya Ceyhan Belediye binasında bulunan vezneden ödeme yapmaya ek olarak Ceyhan E-Belediye hizmetleri aracılığıyla da gerçekleştirilebilir.

  Ceyhan Belediyesi Emlak Vergisi Ödeme
  • Ceyhan Belediyesi E-Belediye Menüsü: T.C Kimlik Numarası doğrulama işlemi ardından tüm emlak vergisi borçları görüntülenebilir ve kredi kartı yada banka kartı ile online ödeme yapılabilir. Ceyhan Belediyesi Online İşlemler sayfasına gitmek için tıklayın.
  • E-Devlet Üzerinden Ceyhan Emlak Vergisi İşlemleri:Ceyhan Belediyesi E-Devlet entegrasyonu ile Beyan Bilgileri Sorgulama, Sicil Bilgileri Sorgulama, Tahakkuk İşlemleri ve Tahsilat Bilgileri Sorgulama işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. https://www.turkiye.gov.tr/adana-belediyeleri linkine tıklayarak Ceyhan Belediyesini seçtikten sonra işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

  Yukarıdaki yöntemlerle ödeme yapmak mümkün değilse Ceyhan Belediyesinin banka bilgilerini ve hesap numaralarını öğrenmek ve Havale/EFT/FAST ile ödeme yapmak için Ceyhan Belediyesi tahsilat birimine telefonla ulaşmak gerekmektedir. NOT: Ceyhan Belediyesi emlak vergisi borcu gününde ödenmediğinde geciken her bir ay için %2 Gecikme Faizi emlak vergisi borcuna eklenmektedir.

  Ceyhan Belediyesinden farklı olarak sorgulama yapmak istenilen diğer Adana belediyelerine ait diğer sorgulamalara ve içeriklere Online Emlak İşlemleri linkine tıklayarak ulaşabilirsiniz.

  Ceyhan Emlak Vergisi Muafiyeti

  Ceyhan Belediyesi sınırları içerisindeki konut brüt 200 metrekareyi geçmiyorsa ve sadece bir adet konuta sahip olunduğu durumlarda emlak vergisinden muaf olunmaktadır. Emekli, dul, yetim, ölüm ya da maluliyet aylığı alanlar ve işsizlik nedeniyle herhangi bir gelire sahip olmayanlar da gelir durumunu gösterir belge ile emlak vergisinden muaf olabilirler.

  Ceyhan Belediyesine başvuru yapılarak “vergi muafiyet formu” doldurulması ile birlikte muafiyet başvuru yapılabilir ve geçmişte ödenen emlak vergileri için iade talebi oluşturulabilmektedir.

  Paylaş.

  3 yorum

   • Emlakcı on

    İlk seçenekteki Ceyhan E-Belediye linki güncellendi. Ödeme işlemine oradan ulaşabilirsiniz.

    • Emlakcı on

     İlk seçenekteki Ceyhan E-Belediye linki güncellendi. Ödeme işlemine oradan ulaşabilirsiniz.
     Sicil numarası ya da TC kimlik numarası girişi yaparak sicil sorgulaması yapınız.

     SMS operatör kaynaklı olarak 1- 15 dakika arasında iletilmektedir.

     Sicile ait ilgili borçları listeden seçerek sicile ait ödeme islemini gerçekleştirebilirsiniz.

     Gecikme zammı toplamda 1 TL altında olanlar 1 TL’ye tamamlanacaktır.

     Ödeme Sonrası ekranda gösterilen sipariş numarası ile borç takibini belediyeden yapabilirsini.

     Ödeme Hakkında Bilgi Almak İçin 444 01 40 Çağrı Merkezinden Tahsilat Şefliğini Arayabilirsiniz.