Ceyhan Belediyesi E-İmar Durumu ve Planı Sorgulama

Adana Ceyhan Belediyesi İmar Sorgulama programı ile Ceyhan Belediyesi E-İmar Durumu, uygulama planı sorgulama ve arsa yapı izin durumu görüntüleyebilirsiniz.

Ceyhan Belediyesi E-İmar programı ile harita üzerinden Adapınar Mahallesi, Adatepe Mahallesi, Ağaçlı Mahallesi, Ağaçpınar Mahallesi, Akdam Mahallesi, Altıgözbekirli Mahallesi, Altıkara Mahallesi, Altıocak Mahallesi, Atatürk Mahallesi, Aydemiroğlu Mahallesi, Aydınlar Mahallesi, Azizli Mahallesi, Başören Mahallesi, Belediye Evleri Mahallesi, Birkent Mahallesi, Bota Mahallesi, Burhaniye Mahallesi, Burhanlı Mahallesi, Büyükburhaniye Mahallesi, Büyükkırım Mahallesi, Büyükmangıt Mahallesi, Camuzağılı Mahallesi, Ceyhanbekirli Mahallesi, Civantayak Mahallesi, Cumhuriyet Mahallesi, Çakaldere Mahallesi, Çataklı Mahallesi, Çatalhüyük Mahallesi, Çevretepe Mahallesi, Çiçekli Mahallesi, Çiftlikler Mahallesi, Çokçapınar Mahallesi, Dağıstan Mahallesi, Değirmendere Mahallesi, Değirmenli Mahallesi, Dikilitaş Mahallesi, Dokuztekne Mahallesi, Doruk Mahallesi, Durhasandede Mahallesi, Dutlupınar Mahallesi, Ekinyazı Mahallesi, Elmagölü Mahallesi, Emek Mahallesi, Erenler Mahallesi, Esentepe Mahallesi, Fatih Sultan Mehmet Mahallesi, Gazi Osman Paşa Mahallesi, Gümürdülü Mahallesi, Gündoğan Mahallesi, Günlüce Mahallesi, Hamdilli Mahallesi, Hamidiye Mahallesi, Hamitbey Mahallesi, Hamitbeybucağı Mahallesi, Hürriyet Mahallesi, Irmaklı Mahallesi, Isırganlı Mahallesi, İmran Mahallesi, İnceyer Mahallesi, İnönü Mahallesi, İsalı Mahallesi, İstiklal Mahallesi, Karakayalı Mahallesi, Kelemeti Mahallesi, Kılıçkaya Mahallesi, Kıvrıklı Mahallesi, Kızıldere Mahallesi, Konakoğlu Mahallesi, Koruklu Mahallesi, Köprülü Mahallesi, Körkuyu Mahallesi, Kösreli Mahallesi, Kurtkulağı Mahallesi, Kurtpınar Mahallesi, Kuzucak Mahallesi, Küçükburhaniye Mahallesi, Küçükkırım Mahallesi, Küçükmangıt Mahallesi, Mercimek Mahallesi, Mercin Mahallesi, Mithat Paşa Mahallesi, Modernevler Mahallesi, Muradiye Mahallesi, Mustafabeyli Mahallesi, Namık Kemal Mahallesi, Narlık Mahallesi, Nazımbey Yeniköy Mahallesi, Sağırlar Mahallesi, Sağkaya Mahallesi, Sarıbahçe Mahallesi, Sarımazı Mahallesi, Sarısakal Mahallesi, Selimiye Mahallesi, Sirkeli Mahallesi, Soğukpınar Mahallesi, Soysallı Mahallesi, Şahin Özbilen Mahallesi, Şehit Hacı İbrahim Mahallesi, Tatarlı Mahallesi, Tatlıkuyu Mahallesi, Toktamış Mahallesi, Tumlu Mahallesi, Ulus Mahallesi, Üçdutyeşilova Mahallesi, Veysiye Mahallesi, Yalak Mahallesi, Yarsuat Mahallesi, Yellibel Mahallesi, Yeşilbahçe Mahallesi, Yeşildam Mahallesi, Yılankale Mahallesi, Zübeyde Hanım Mahallesi ada ve parsel sorgulama, imar durumu, imar planı sorgulaması yaparak arsanızın konumunu ve bilgilerini görebilirsiniz.

Adana Ceyhan Belediyesi E-İmar Durumu Sorgulama

Ceyhan belediyesi E-imar uygulaması ile Ceyhan mahalleleri ve köyleri için 1/1000 uygulama imar planına sahip olup olmadığı, ada/parsel sorgulama, imar izni olup olmadığını öğrenme, aradığınız alanın tarla, arsa, orman vb. gibi niteliklere sahip olup olmadığını, bilgisine erişebilirsiniz.

Belediyeler harita/konum üzerinden imar durumu görüntüleyebilmeniz için genellikle Netcad keos (kent otomasyon sistemi) ya da cbs (coğrafi bilgi sistemi) programları kullanmaktadır.

Ceyhan Belediyesi E-İmar Durumu

Adana Ceyhan İmar planı sorguladığınızda gerekli detaylar hakkında bilgi edinebilmek için mutlaka plan notları bölümünü incelemelisiniz.

Sorguladığınız arazi 1/1000′ ölçeklik Ceyhan imar uygulama planında yer alıyorsa neler yapılabileceğini, kaç kata kadar müsaade edildiğini, otopark durumunu, yan bahçe, arka bahçe mesafelerini öğrenebilirsiniz.

Ceyhan İmar Planı Nasıl Sorgulanır?

Herhangi bir inşaat faaliyetine girmeden önce mutlaka elinizde Ceyhan Belediyesinden alınmış arazinize ait imar durum belgesi olması gerekiyor.

Ceyhan Belediyesi E-İmar Durumu sorgulamanıza göre sorguladığınız arazinin 1/1000 imar planına sahip olup olmadığı, tarım alanı, orman alanı, sosyal tesis alanı, konut alanı, kadastro bilgileri veya herhangi bir imar planına sahip olmayan imar dışı alan olup olmadığını görebileceksiniz.

İki şekilde Ceyhan Belediyesi E-İmar Durumu sorgulaması yapabilirsiniz.

Ceyhan İmar Planı

1 – Sorgulamak için Ceyhan Belediyesinin e-imar uygulamasına girerek sizden istenecek Mahalle, Sokak, Kapı No bilgilerini girip karşınıza çıkan Parsel ve Ada numaraları seçeneklerden size ait olan Parsel/Ada No seçimi yaparak imar durumunu sorgulayabilirsiniz.

2 – Tapunuz yanınızdaysa veya Ada ve Parsel numarası bilgisine sahipseniz doğrudan adres girmenize gerek kalmadan sadece ada ve parsel numarası ile de sorgulama yapabilirsiniz.

Adana Ceyhan ilçesi İmar Durumunu Sorgulamak/Öğrenmek İçin Tıklayın

Ada numarası ve Parsel numarası bilmiyorsanız buradan Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Parsel Sorgulama Uygulaması TKGM tapu ada/parsel numarası sorgulama yapabilirsiniz.

NOT : Eğer belediye e-imar yani harita üzerinden imar durumu görüntüleme uygulamasına sahip değilse veya sistem geçici olarak devre dışıysa “imar durum dilekçesi” yazarak Ceyhan Belediyesinin imar işlerine tapu fotokopiniz ile birlikte vermeniz gerekiyor.

Ceyhan Belediyesi En son, En Yeni İmar Planları ve Değişiklikleri

Ceyhan Belediyesi imar planlarındaki son durumu ve imar planı değişikliklerini belediyenin web sayfası üzerindeki duyurular bölümünden takip etmelisiniz. En yeni imar planları, askıya çıkan imar planları mutlaka duyurular bölümünde gösterilecektir.

Adana iline ait diğer ilçeler ve bağlı mahalle ve köyler için sorgulama yapmak istiyorsanız bütün Adana Geneli İmar Planı sorgulama sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Rate this post

Sende Yorum Bırak

Yorum Yapmak İçin Tıkla