Bulanık Belediyesi E-İmar Durumu Sorgulama

Muş Bulanık Belediyesi E-İmar durumu sorgulaması ile Bulanık güncel imar planları, yeni imara giren ve imara açılacak yerleri, ada ve parsel bilgisi sorgulama ve inşaat/yapı izin durumları görüntülenebilir.

Bulanık Belediyesine bağlı köy ve mahallelerin; Abdalbeyazıt, Alagez, Arı, Bağlar, Bahçelievler, Cumhuriyet, Çimen, Fatih, Gazi, Güllüova, Hanedan, Hürriyet, İnönü, Kale, Karşıyaka, Kültür, Mescitli, Pınar, Sinan, Şehitlik, Yeni, Zafer Mahallesi güncel imar durumları ve imara açılacak yerler görüntülenebilir.

Muş Bulanık Belediyesi E-İmar Planı Sorgulama

Bulanık Belediyesi E-İmar Durumu

Bulanık imar durumu sorgulama sonuçlarındaki imar plan notları bölümü dikkatle incelenmelidir. Bulanık Belediyesi İmar durum belgesine göre 1/1000 ölçeklik imar planındaki arazinin sınıfı (tarla, orman arazisi, sosyal tesis alanı, konut alanı) ve imara açık olup olmadığı sonucuna göre inşaat kat müsaadesi, yan, ön ve arka bahçe mesafeleri, otopark koşulları gibi bilgiler kontrol edilmelidir.

Bulanık Belediyesi E-İmar sorgulaması için mahalle, sokak, kapı numarası bilgilerine veya tapu bilgilerine (parsel ve ada numarası) ihtiyaç bulunmaktadır. Ada numarası ve Parsel numarası bilinmiyorsa Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü uygulaması üzerinden TKGM tapu ada/parsel numarası sorgulaması yapabilirsiniz.

Muş Bulanık ilçesi İmar Durumunu Sorgulamak/Öğrenmek İçin Tıklayın

NOT : Belediye E-imar uygulamasına (KEOS, Netcad, CBS) sahip değilse veya sistem geçici olarak devre dışıysa “imar durum dilekçesi” hazırlanarak Bulanık Belediyesi imar işleri dairesine tapu fotokopisi ile birlikte başvurulması gerekmektedir.

Bulanık Belediyesi Yeni İmara Açılacak Yerler, Değişiklikler

Muş Bulanık güncel imar planları, imara açılacak yeni yerleri (tarım arazisi, orman arazisi, sit alanı vb.) ve imar alanlarındaki değişiklikler belediyenin resmi internet sitesindeki duyurular bölümünden takip edilmelidir. Yeni imar planları ve askıya çıkan imar planlarını T.C. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Coğrafi Bilgi Sistemleri üzerinden de Askıdaki İmar Planları ve Yürürlükteki İmar Planlarını inceleyebilirsiniz.

Muş iline ait diğer ilçeler ve bağlı mahalle ve köyler için sorgulama yapmak istiyorsanız bütün Muş Geneli İmar Planı sorgulama sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Rate this post
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Çaldıran Belediyesi E-İmar Durumu Sorgulama

“Bulanık Belediyesi E-İmar Durumu Sorgulama” üzerine bir yorum

  1. Merhaba herkese hayırlı ve sağlıklı bir hayat çalışması diliyorum ben bugün 2 vy 3 saattir bir ada parselin doğruluğunu yapamadık böyle bir çalışma gormedim

    Yanıtla

Yorum yapın