Muş E-Belediye Uygulaması kullanılarak E-İmar görüntüleme ve imar durumu/planı sorgulaması yapılabilmektedir. Muş E-Belediye uygulaması ile güncel imar planları, askıdaki imar planları, yeni imara açılacak yerler ve imar izni, yapı izin durumları görüntülenebilir.

  Muş E-Belediye uygulaması üzerinden E-İmar durumu sorgulaması yapılabilecek köy ve mahalleler şunlardır: 15 Temmuz Milli İrade, Aydıngün, Bağlar, Bahçelievler, Bakırcılar, Çağdaş, Çubuklu, Dagarası, Dere, Düz, Fetullahağa, Güzeltepe, Hürriyet, Kale, Kardesler, Karşıyaka, Körpeağaç, Kültür, Merkez, Minare, Muratpaşa, Saray, Sunay, Sütlüce, Şehit Naim Çiftçi, Şehit Yücel Kurtoğlu, Şirinevler, Yeni, Yeroluk, Yeşilce, Yeşilyurt, Zafer Mahallesi. Bu köy ve mahallelerdeki imar durum değişiklikleri ve imar izinleri görüntülenebilir.

  Muş Belediyesi E-İmar Uygulaması

  Muş Belediyesi E-İmar Durumu

  Muş imar durumu sorgulama sonuçlarındaki imar plan notları bölümü dikkatle incelenmelidir. Muş Belediyesi İmar durum belgesine göre 1/1000 ölçeklik imar planındaki arazinin sınıfı (tarla, orman arazisi, sosyal tesis alanı, konut alanı) ve imara açık olup olmadığı sonucuna göre inşaat kat müsaadesi, yan, ön ve arka bahçe mesafeleri, otopark koşulları gibi bilgiler kontrol edilmelidir.

  Muş Belediyesi E-İmar sorgulaması için mahalle, sokak, kapı numarası bilgilerine veya tapu bilgilerine (parsel ve ada numarası) ihtiyaç bulunmaktadır. Ada numarası ve Parsel numarası bilinmiyorsa Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü uygulaması üzerinden TKGM tapu ada/parsel numarası sorgulaması yapabilirsiniz.

  Muş ilçesi İmar Durumunu Sorgulamak/Öğrenmek İçin Tıklayın

  NOT : Belediye E-imar uygulamasına (KEOS, Netcad, CBS) sahip değilse veya sistem geçici olarak devre dışıysa “imar durum dilekçesi” hazırlanarak Muş Belediyesi imar işleri dairesine tapu fotokopisi ile birlikte başvurulması gerekmektedir.

  Muş Belediyesi Yeni İmara Açılacak Yerler, Değişiklikler

  Muş güncel imar planları, imara açılacak yeni yerleri (tarım arazisi, orman arazisi, sit alanı vb.) ve imar alanlarındaki değişiklikler belediyenin resmi internet sitesindeki duyurular bölümünden takip edilmelidir. Yeni imar planları ve askıya çıkan imar planlarını T.C. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Coğrafi Bilgi Sistemleri üzerinden de Askıdaki İmar Planları ve Yürürlükteki İmar Planlarını inceleyebilirsiniz.

  Muş iline ait diğer ilçeler ve bağlı mahalle ve köyler için sorgulama yapmak istiyorsanız bütün Muş Geneli İmar Planı sorgulama sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

  Paylaş.