Ardahan Belediyesi E-İmar Durumu ve Planı Sorgulama

Ardahan Belediyesi İmar Sorgulama programı ile Ardahan Belediyesi E-İmar Durumu, uygulama planı sorgulama ve arsa yapı izin durumu görüntüleyebilirsiniz.

Ardahan Belediyesi E-İmar programı ile harita üzerinden Atatürk Mahallesi, Gürçayır Mahallesi, Halilefendi Mahallesi, İnönü Mahallesi, Kaptanpaşa Mahallesi, Karagöl Mahallesi, Yeni Mahallesi, Açıkyazı Köyü, Ağaçlı Köyü, Ağzıpek Köyü, Akyaka Köyü, Alagöz Köyü, Altaş Köyü, Ardıçdere Köyü, Aşağıkurtoğlu Köyü, Bağdaşen Köyü, Balıkçılar Köyü, Bayramoğlu Köyü, Beşiktaş Köyü, Binbaşar Köyü, Büyüksütlüce Köyü, Çağlayık Köyü, Çalabaş Köyü, Çamlıçatak Köyü, Çataldere Köyü, Çatalköprü Köyü, Çeğilli Köyü, Çetinsu Köyü, Çimenkaya Köyü, Dağcı Köyü, Dağevi Köyü, Dedegül Köyü, Değirmenli Köyü, Derindere Köyü, Edegül Köyü, Gölgeli Köyü, Güzçimeni Köyü, Güzelyurt Köyü, Hacıali Köyü, Hasköy Köyü, Höçvan Bucağı Hasköy Köyü, Kartalpınar Köyü, Kazlıköy Köyü, Kıraç Köyü, Kocaköy Köyü, Köprücük Köyü, Küçüksütlüce Köyü, Lehimli Köyü, Meşedibi Köyü, Nebioğlu Köyü, Ortageçit Köyü, Otbiçen Köyü, Ovapınar Köyü, Ölçek Köyü, Ömerağa Köyü, Samanbeyli Köyü, Sarıyamaç Köyü, Sugöze Köyü, Sulakyurt Köyü, Taşlıdere Köyü, Tazeköy Köyü, Tepeler Köyü, Tepesuyu Köyü, Tunçoluk Köyü, Uzunova Köyü, Yanlızçam Köyü, Yaylacık Köyü, Yokuşdibi Köyü, Yukarıkurtoğlu Köyü, ada ve parsel sorgulama, imar durumu, imar planı sorgulaması yaparak arsanızın konumunu ve bilgilerini görebilirsiniz.

Ardahan Belediyesi E-İmar Durumu Sorgulama

Ardahan belediyesi E-imar durumu uygulaması ile Ardahan mahalleleri ve köyleri için 1/1000 uygulama imar planına sahip olup olmadığı, ada/parsel sorgulama, imar izni olup olmadığını öğrenme, aradığınız alanın tarla, arsa, orman vb. gibi niteliklere sahip olup olmadığını, bilgisine erişebilirsiniz.

Belediyeler harita/konum üzerinden imar durumu görüntüleyebilmeniz için genellikle Netcad keos (kent otomasyon sistemi) ya da cbs (coğrafi bilgi sistemi) programları kullanmaktadır.

Ardahan Belediyesi E-İmar Durumu

Ardahan İmar planı sorguladığınızda gerekli detaylar hakkında bilgi edinebilmek için mutlaka plan notları bölümünü incelemelisiniz.

Sorguladığınız arazi 1/1000′ ölçeklik Ardahan imar uygulama planında yer alıyorsa neler yapılabileceğini, kaç kata kadar müsaade edildiğini, otopark durumunu, yan bahçe, arka bahçe mesafelerini öğrenebilirsiniz.

Ardahan İmar Planı Nasıl Sorgulanır?

Herhangi bir inşaat faaliyetine girmeden önce mutlaka elinizde Ardahan Belediyesinden alınmış arazinize ait imar durum belgesi olması gerekiyor.

Ardahan Belediyesi E-İmar Durumu sorgulamanıza göre sorguladığınız arazinin 1/1000 imar planına sahip olup olmadığı, tarım alanı, orman alanı, sosyal tesis alanı, konut alanı, kadastro bilgileri veya herhangi bir imar planına sahip olmayan imar dışı alan olup olmadığını görebileceksiniz.

İki şekilde Ardahan Belediyesi E-İmar Durumu sorgulaması yapabilirsiniz.

Ardahan İmar Planı

1 – Sorgulamak için Ardahan Belediyesinin e-imar uygulamasına girerek sizden istenecek Mahalle, Sokak, Kapı No bilgilerini girip karşınıza çıkan Parsel ve Ada numaraları seçeneklerden size ait olan Parsel/Ada No seçimi yaparak imar durumunu sorgulayabilirsiniz.

2 – Tapunuz yanınızdaysa veya Ada ve Parsel numarası bilgisine sahipseniz doğrudan adres girmenize gerek kalmadan sadece ada ve parsel numarası ile de sorgulama yapabilirsiniz.

Ardahan merkez ilçesi İmar Durumunu Sorgulamak/Öğrenmek İçin Tıklayın

Ada numarası ve Parsel numarası bilmiyorsanız buradan Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Parsel Sorgulama Uygulaması TKGM tapu ada/parsel numarası sorgulama yapabilirsiniz.

NOT : Eğer belediye e-imar yani harita üzerinden imar durumu görüntüleme uygulamasına sahip değilse veya sistem geçici olarak devre dışıysa “imar durum dilekçesi” yazarak Ardahan Belediyesinin imar işlerine tapu fotokopiniz ile birlikte vermeniz gerekiyor.

Ardahan Belediyesi En son, En Yeni İmar Planları ve Değişiklikleri

Ardahan Güncel İmar Durumu ve imar planlarındaki son değişiklikleri, askıya çıkan imar planlarını belediyenin web sayfası üzerindeki duyurular bölümünden takip etmelisiniz. En yeni imar planları, askıya çıkan imar planları mutlaka duyurular bölümünde gösterilecektir.

Ardahan iline ait diğer ilçeler ve bağlı mahalle ve köyler için sorgulama yapmak istiyorsanız bütün Ardahan Geneli İmar Planı sorgulama sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Rate this post

Sende Yorum Bırak

Yorum Yapmak İçin Tıkla