Çıldır Belediyesi E-İmar Durumu ve Planı Sorgulama

Ardahan Çıldır Belediyesi İmar Sorgulama programı ile Çıldır Belediyesi E-İmar Durumu, uygulama planı sorgulama ve arsa yapı izin durumu görüntüleyebilirsiniz.

Çıldır Belediyesi E-İmar programı ile harita üzerinden Aşıkşenlik Mahallesi, Çankaya Mahallesi, Çay Mahallesi, Dedekorkut Mahallesi, Suhara Mahallesi, Ufuktepe Mahallesi, Yakınsu Mahallesi, Yeni Mahallesi, Yıldırımtepe Mahallesi, Ağıllı Köyü, Akçakale Köyü, Akçıl Köyü, Akdarı Köyü, Akkiraz Köyü, Aşağıcambaz Köyü, Baltalı Köyü, Başköy Köyü, Damlıca Köyü, Dirsekkaya Köyü, Doğankaya Köyü, Eskibeyrehatun Köyü, Eşmepınar Köyü, Gölbelen Köyü, Gölebakan Köyü, Güvenocak Köyü, Karakale Köyü, Kaşlıkaya Köyü, Kayabeyi Köyü, Kenarbel Köyü, Kenardere Köyü, Kotanlı Köyü, Kurtkale Köyü, Kuzukaya Köyü, Meryemköy Köyü, Öncül Köyü, Övündü Köyü, Sabaholdu Köyü, Saymalı Köyü, Sazlısu Köyü, Semihaşakir Köyü, Taşdeğirmen Köyü, Yenibeyrehatun Köyü, Yukarıcambaz Köyü, ada ve parsel sorgulama, imar durumu, imar planı sorgulaması yaparak arsanızın konumunu ve bilgilerini görebilirsiniz.

Ardahan Çıldır Belediyesi E-İmar Durumu Sorgulama

Çıldır belediyesi E-imar durumu uygulaması ile Çıldır mahalleleri ve köyleri için 1/1000 uygulama imar planına sahip olup olmadığı, ada/parsel sorgulama, imar izni olup olmadığını öğrenme, aradığınız alanın tarla, arsa, orman vb. gibi niteliklere sahip olup olmadığını, bilgisine erişebilirsiniz.

Belediyeler harita/konum üzerinden imar durumu görüntüleyebilmeniz için genellikle Netcad keos (kent otomasyon sistemi) ya da cbs (coğrafi bilgi sistemi) programları kullanmaktadır.

Çıldır Belediyesi E-İmar Durumu

Ardahan Çıldır İmar planı sorguladığınızda gerekli detaylar hakkında bilgi edinebilmek için mutlaka plan notları bölümünü incelemelisiniz.

Sorguladığınız arazi 1/1000′ ölçeklik Çıldır imar uygulama planında yer alıyorsa neler yapılabileceğini, kaç kata kadar müsaade edildiğini, otopark durumunu, yan bahçe, arka bahçe mesafelerini öğrenebilirsiniz.

Çıldır İmar Planı Nasıl Sorgulanır?

Herhangi bir inşaat faaliyetine girmeden önce mutlaka elinizde Çıldır Belediyesinden alınmış arazinize ait imar durum belgesi olması gerekiyor.

Çıldır Belediyesi E-İmar Durumu sorgulamanıza göre sorguladığınız arazinin 1/1000 imar planına sahip olup olmadığı, tarım alanı, orman alanı, sosyal tesis alanı, konut alanı, kadastro bilgileri veya herhangi bir imar planına sahip olmayan imar dışı alan olup olmadığını görebileceksiniz.

İki şekilde Çıldır Belediyesi E-İmar Durumu sorgulaması yapabilirsiniz.

Çıldır İmar Planı

1 – Sorgulamak için Çıldır Belediyesinin e-imar uygulamasına girerek sizden istenecek Mahalle, Sokak, Kapı No bilgilerini girip karşınıza çıkan Parsel ve Ada numaraları seçeneklerden size ait olan Parsel/Ada No seçimi yaparak imar durumunu sorgulayabilirsiniz.

2 – Tapunuz yanınızdaysa veya Ada ve Parsel numarası bilgisine sahipseniz doğrudan adres girmenize gerek kalmadan sadece ada ve parsel numarası ile de sorgulama yapabilirsiniz.

Ardahan Çıldır ilçesi İmar Durumunu Sorgulamak/Öğrenmek İçin Tıklayın

Ada numarası ve Parsel numarası bilmiyorsanız buradan Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Parsel Sorgulama Uygulaması TKGM tapu ada/parsel numarası sorgulama yapabilirsiniz.

NOT : Eğer belediye e-imar yani harita üzerinden imar durumu görüntüleme uygulamasına sahip değilse veya sistem geçici olarak devre dışıysa “imar durum dilekçesi” yazarak Çıldır Belediyesinin imar işlerine tapu fotokopiniz ile birlikte vermeniz gerekiyor.

Çıldır Belediyesi En son, En Yeni İmar Planları ve Değişiklikleri

Ardahan Çıldır Güncel İmar Durumu ve imar planlarındaki son değişiklikleri, askıya çıkan imar planlarını belediyenin web sayfası üzerindeki duyurular bölümünden takip etmelisiniz. En yeni imar planları, askıya çıkan imar planları mutlaka duyurular bölümünde gösterilecektir.

Ardahan iline ait diğer ilçeler ve bağlı mahalle ve köyler için sorgulama yapmak istiyorsanız bütün Ardahan Geneli İmar Planı sorgulama sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Rate this post

Sende Yorum Bırak

Yorum Yapmak İçin Tıkla