Altınordu Belediyesi E-İmar Durumu ve Planı Sorgulama

Ordu Altınordu Belediyesi İmar Sorgulama programı ile Altınordu Belediyesi E-İmar Durumu, uygulama planı sorgulama ve arsa yapı izin durumu görüntüleyebilirsiniz.

Altınordu Belediyesi E-İmar programı ile harita üzerinden Akçatepe Mahallesi, Akkise Mahallesi, Akyazı Mahallesi, Alembey Mahallesi, Alınca Mahallesi, Alisayvan Mahallesi, Altunyurt Mahallesi, Arpaköy Mahallesi, Artıklı Mahallesi, Ataköy Mahallesi, Aydınlık Mahallesi, Aziziye Mahallesi, Bahariye Mahallesi, Bahçelievler Mahallesi, Bayadı Mahallesi, Bayramlı Mahallesi, Boztepe Mahallesi, Bucak Mahallesi, Burhanettinköy Mahallesi, Cumhuriyet Mahallesi, Cumhuriyet (Köy) Mahallesi, Çavuşlar Mahallesi, Dedeli Mahallesi, Delikkaya Mahallesi, Dikence Mahallesi, Durugöl Mahallesi, Düz Mahallesi, Düzköy Mahallesi, Emen Mahallesi, Erenli Mahallesi, Eskipazar Mahallesi, Eyüplü Mahallesi, Gerce Mahallesi, Gökömer Mahallesi, Gümüşköy Mahallesi, Günören Mahallesi, Güzelyalı Mahallesi, Güzelyalı (Uzunisa) Mahallesi, Hacılar Mahallesi, Hatipli Mahallesi, Hürriyet Mahallesi, Işıklı Mahallesi, Karaağaç Mahallesi, Karacaömer Mahallesi, Karaoluk Mahallesi, Karapınar Mahallesi, Karşıyaka Mahallesi, Kayabaşı Mahallesi, Kayadibi Mahallesi, Kısacık Mahallesi, Kızılhisar Mahallesi, Kirazlimanı Mahallesi, Kovancı Mahallesi, Kökenli Mahallesi, Kumbaşı Mahallesi, Kurtulmuş Mahallesi, Kuylu Mahallesi, Mubarek Mahallesi, Nizamettin Mahallesi, Oğmaca Mahallesi, Orhaniye Mahallesi, Ortaköy Mahallesi, Osmaniye Mahallesi, Öceli Mahallesi, Örencik Mahallesi, Övündük Mahallesi, Pelitli Mahallesi, Sağırlı Mahallesi, Saray Mahallesi, Saraycık Mahallesi, Selimiye Mahallesi, Subaşı Mahallesi, Şahincili Mahallesi, Şarkiye Mahallesi, Şenköy Mahallesi, Şenocak Mahallesi, Şirinevler Mahallesi, Taşbaşı Mahallesi, Terzili Mahallesi, Teyneli Mahallesi, Topluca Mahallesi, Uzunisa Mahallesi, Uzunmusa Mahallesi, Yağızlı Mahallesi, Yaraşlı Mahallesi, Yemişli Mahallesi, Yeni Mahallesi, Yeşilköy Mahallesi, Yıldızlı Mahallesi, Yukarıtepe Mahallesi, Zafer Mahallesi, Zaferimilli Mahallesi ada ve parsel sorgulama, imar durumu, imar planı sorgulaması yaparak arsanızın konumunu ve bilgilerini görebilirsiniz.

Ordu Altınordu Belediyesi E-İmar Durumu Sorgulama

Altınordu belediyesi E-imar durumu uygulaması ile Altınordu mahalleleri ve köyleri için 1/1000 uygulama imar planına sahip olup olmadığı, ada/parsel sorgulama, imar izni olup olmadığını öğrenme, aradığınız alanın tarla, arsa, orman vb. gibi niteliklere sahip olup olmadığını, bilgisine erişebilirsiniz.

Belediyeler harita/konum üzerinden imar durumu görüntüleyebilmeniz için genellikle Netcad keos (kent otomasyon sistemi) ya da cbs (coğrafi bilgi sistemi) programları kullanmaktadır.

Altınordu Belediyesi E-İmar Durumu

Ordu Altınordu İmar planı sorguladığınızda gerekli detaylar hakkında bilgi edinebilmek için mutlaka plan notları bölümünü incelemelisiniz.

Sorguladığınız arazi 1/1000′ ölçeklik Altınordu imar uygulama planında yer alıyorsa neler yapılabileceğini, kaç kata kadar müsaade edildiğini, otopark durumunu, yan bahçe, arka bahçe mesafelerini öğrenebilirsiniz.

Altınordu İmar Planı Nasıl Sorgulanır?

Herhangi bir inşaat faaliyetine girmeden önce mutlaka elinizde Altınordu Belediyesinden alınmış arazinize ait imar durum belgesi olması gerekiyor.

Altınordu Belediyesi E-İmar Durumu sorgulamanıza göre sorguladığınız arazinin 1/1000 imar planına sahip olup olmadığı, tarım alanı, orman alanı, sosyal tesis alanı, konut alanı, kadastro bilgileri veya herhangi bir imar planına sahip olmayan imar dışı alan olup olmadığını görebileceksiniz.

İki şekilde Altınordu Belediyesi E-İmar Durumu sorgulaması yapabilirsiniz.

Altınordu İmar Planı

1 – Sorgulamak için Altınordu Belediyesinin e-imar uygulamasına girerek sizden istenecek Mahalle, Sokak, Kapı No bilgilerini girip karşınıza çıkan Parsel ve Ada numaraları seçeneklerden size ait olan Parsel/Ada No seçimi yaparak imar durumunu sorgulayabilirsiniz.

2 – Tapunuz yanınızdaysa veya Ada ve Parsel numarası bilgisine sahipseniz doğrudan adres girmenize gerek kalmadan sadece ada ve parsel numarası ile de sorgulama yapabilirsiniz.

Ordu Altınordu ilçesi İmar Durumunu Sorgulamak/Öğrenmek İçin Tıklayın

Ada numarası ve Parsel numarası bilmiyorsanız buradan Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Parsel Sorgulama Uygulaması TKGM tapu ada/parsel numarası sorgulama yapabilirsiniz.

NOT : Eğer belediye e-imar yani harita üzerinden imar durumu görüntüleme uygulamasına sahip değilse veya sistem geçici olarak devre dışıysa “imar durum dilekçesi” yazarak Altınordu Belediyesinin imar işlerine tapu fotokopiniz ile birlikte vermeniz gerekiyor.

Altınordu Belediyesi En son, En Yeni İmar Planları ve Değişiklikleri

Ordu Altınordu Güncel İmar Durumu ve imar planlarındaki son değişiklikleri, askıya çıkan imar planlarını belediyenin web sayfası üzerindeki duyurular bölümünden takip etmelisiniz. En yeni imar planları, askıya çıkan imar planları mutlaka duyurular bölümünde gösterilecektir.

Ordu iline ait diğer ilçeler ve bağlı mahalle ve köyler için sorgulama yapmak istiyorsanız bütün Ordu Geneli İmar Planı sorgulama sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Rate this post

Sende Yorum Bırak

Yorum Yapmak İçin Tıkla