Afyon Belediyesi E-İmar Durumu ve Planı Sorgulama

Afyon Belediyesi İmar Sorgulama programı ile Afyon Belediyesi E-İmar Durumu, uygulama planı sorgulama ve arsa yapı izin durumu görüntüleyebilirsiniz.

Afyon Belediyesi E-İmar programı ile harita üzerinden Afyonkarahisar Osb Mahallesi, Akçin Mahallesi, Akmescit Mahallesi, Ali Çetinkaya Mahallesi, Ali İhsan Paşa Mahallesi, Altındağ Mahallesi, Ataköy Mahallesi, Atatürk Mahallesi, Barbaros Mahallesi, Battalgazi Mahallesi, Bayatcık Mahallesi, Beyazıt Mahallesi, Burmalı Mahallesi, Cumhuriyet Mahallesi, Çakır Mahallesi, Dairecep Mahallesi, Demirçevre Mahallesi, Derviş Paşa Mahallesi, Dörtyol Mahallesi, Dumlupınar Mahallesi, Erenler Mahallesi, Ertuğrul Gazi Mahallesi, Esentepe Mahallesi, Eşrefpaşa Mahallesi, Fakıpaşa Mahallesi, Fatih Mahallesi, Fevzi Çakmak Mahallesi, Gazi Mahallesi, Gökhan Mahallesi, Gültepe Mahallesi, Gümüş Tepe Mahallesi, Güvenevler Mahallesi, Halil İbrahim Sultan Mahallesi, Hamidiye Mahallesi, Hasan Karaağaç Mahallesi, Hattat Karahisar Mahallesi, Hisar Mahallesi, Hoca Ahmet Yesevi Mahallesi, Huzur Mahallesi, Hürriyet Mahallesi, İsmail Mahallesi, İstiklal Mahallesi, Kanlıca Mahallesi, Karaman Mahallesi, Karşıyaka Mahallesi, Kasımpaşa Mahallesi, Kayadibi Mahallesi, Kışlacık Mahallesi, Kocatepe Mahallesi, Kocatepe Mahallesi, Kurtuluş Mahallesi, Küçükçobanlı Mahallesi, Mareşal Fevzi Çakmak Mahallesi, Marulcu Mahallesi, Mecidiye Mahallesi, Mehmet Akif Mahallesi, Nazmi Saatçi Mahallesi, Olucak Mahallesi, Orhangazi Mahallesi, Osmangazi Mahallesi, Osmanlı Mahallesi, Örnek Mahallesi, Örnekevler Mahallesi, Sadıkbey Mahallesi, Sahipata Mahallesi, Sakarya Mahallesi, Selçuklu Mahallesi, Sümer Mahallesi, Şehit Ahmet Mahallesi, Şeker Mahallesi, Tacı Ahmet Mahallesi, Taşpınar Mahallesi, Uğur Mahallesi, Ulucami Mahallesi, Veysel Karani Mahallesi, Yaka Mahallesi, Yarenler Mahallesi, Yavuz Selim Mahallesi, Yeni Mahallesi, Yenice Mahallesi, Yeşilyurt Mahallesi, Yunus Emre Mahallesi, Yunuslar Mahallesi, Zafer Mahallesi, Alcalı Köyü, Anıtkaya Köyü, Bayramgazi Köyü, Belkaracaören Köyü, Bostanlı Köyü, Burhaniye Köyü, Çavdarlı Köyü, Değirmendere Köyü, Gözsüzlü Köyü, Halımoru Köyü, Kaplanlı Köyü, Karaarslan Köyü, Kızıldağ Köyü, Kozluca Köyü, Köprülü Köyü, Küçükkalecik Köyü, Olucak Köyü, Omuzca Köyü, Saadet Köyü, Saraydüzü Köyü, Sarık Köyü, Yarımca Köyü ada ve parsel sorgulama, imar durumu, imar planı sorgulaması yaparak arsanızın konumunu ve bilgilerini görebilirsiniz.

Afyon Belediyesi E-İmar Durumu Sorgulama

Afyon belediyesi E-imar uygulaması ile Afyon mahalleleri ve köyleri için 1/1000 uygulama imar planına sahip olup olmadığı, ada/parsel sorgulama, imar izni olup olmadığını öğrenme, aradığınız alanın tarla, arsa, orman vb. gibi niteliklere sahip olup olmadığını, bilgisine erişebilirsiniz.

Belediyeler harita/konum üzerinden imar durumu görüntüleyebilmeniz için genellikle Netcad keos (kent otomasyon sistemi) ya da cbs (coğrafi bilgi sistemi) programları kullanmaktadır.

Afyon Belediyesi E-İmar Durumu

Afyon İmar planı sorguladığınızda gerekli detaylar hakkında bilgi edinebilmek için mutlaka plan notları bölümünü incelemelisiniz.

Sorguladığınız arazi 1/1000′ ölçeklik Afyon imar uygulama planında yer alıyorsa neler yapılabileceğini, kaç kata kadar müsaade edildiğini, otopark durumunu, yan bahçe, arka bahçe mesafelerini öğrenebilirsiniz.

Afyon İmar Planı Nasıl Sorgulanır?

Herhangi bir inşaat faaliyetine girmeden önce mutlaka elinizde Afyon Belediyesinden alınmış arazinize ait imar durum belgesi olması gerekiyor.

Afyon Belediyesi E-İmar Durumu sorgulamanıza göre sorguladığınız arazinin 1/1000 imar planına sahip olup olmadığı, tarım alanı, orman alanı, sosyal tesis alanı, konut alanı, kadastro bilgileri veya herhangi bir imar planına sahip olmayan imar dışı alan olup olmadığını görebileceksiniz.

İki şekilde Afyon Belediyesi E-İmar Durumu sorgulaması yapabilirsiniz.

Afyon İmar Planı

1 – Sorgulamak için Afyon Belediyesinin e-imar uygulamasına girerek sizden istenecek Mahalle, Sokak, Kapı No bilgilerini girip karşınıza çıkan Parsel ve Ada numaraları seçeneklerden size ait olan Parsel/Ada No seçimi yaparak imar durumunu sorgulayabilirsiniz.

2 – Tapunuz yanınızdaysa veya Ada ve Parsel numarası bilgisine sahipseniz doğrudan adres girmenize gerek kalmadan sadece ada ve parsel numarası ile de sorgulama yapabilirsiniz.

Afyon merkez ilçesi imar Durumunu Sorgulamak/Öğrenmek İçin Tıklayın

Ada numarası ve Parsel numarası bilmiyorsanız buradan Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Parsel Sorgulama Uygulaması TKGM tapu ada/parsel numarası sorgulama yapabilirsiniz.

NOT : Eğer belediye e-imar yani harita üzerinden imar durumu görüntüleme uygulamasına sahip değilse veya sistem geçici olarak devre dışıysa “imar durum dilekçesi” yazarak Afyon Belediyesinin imar işlerine tapu fotokopiniz ile birlikte vermeniz gerekiyor.

Afyon Belediyesi En son, En Yeni İmar Planları ve Değişiklikleri

Afyon Belediyesi imar planlarındaki son durumu ve imar planı değişikliklerini belediyenin web sayfası üzerindeki duyurular bölümünden takip etmelisiniz. En yeni imar planları, askıya çıkan imar planları mutlaka duyurular bölümünde gösterilecektir.

Afyon iline ait diğer ilçeler ve bağlı mahalle ve köyler için sorgulama yapmak istiyorsanız bütün Afyon Geneli İmar Planı sorgulama sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Rate this post

Sende Yorum Bırak

Yorum Yapmak İçin Tıkla