Afyon Belediyesi E-İmar Durumu Sorgulama

Afyon Belediyesi E-İmar durumu sorgulaması ile Afyon güncel imar planları, yeni imara giren ve imara açılacak yerleri, ada ve parsel bilgisi sorgulama ve inşaat/yapı izin durumları görüntülenebilir.

Afyon Belediyesine bağlı köy ve mahallelerin; Afyonkarahisar Osb, Akçin, Akmescit, Ali Çetinkaya, Ali İhsan Paşa, Altındağ, Ataköy, Atatürk, Barbaros, Battalgazi, Bayatcık, Beyazıt, Burmalı, Cumhuriyet, Çakır, Dairecep, Demirçevre, Derviş Paşa, Dörtyol, Dumlupınar, Erenler, Ertuğrul Gazi, Esentepe, Eşrefpaşa, Fakıpaşa, Fatih, Fevzi Çakmak, Gazi, Gökhan, Gültepe, Gümüş Tepe, Güvenevler, Halil İbrahim Sultan, Hamidiye, Hasan Karaağaç, Hattat Karahisar, Hisar, Hoca Ahmet Yesevi, Huzur, Hürriyet, İsmail, İstiklal, Kanlıca, Karaman, Karşıyaka, Kasımpaşa, Kayadibi, Kışlacık, Kocatepe, Kocatepe, Kurtuluş, Küçükçobanlı, Mareşal Fevzi Çakmak, Marulcu, Mecidiye, Mehmet Akif, Nazmi Saatçi, Olucak, Orhangazi, Osmangazi, Osmanlı, Örnek, Örnekevler, Sadıkbey, Sahipata, Sakarya, Selçuklu, Sümer, Şehit Ahmet, Şeker, Tacı Ahmet, Taşpınar, Uğur, Ulucami, Veysel Karani, Yaka, Yarenler, Yavuz Selim, Yeni, Yenice, Yeşilyurt, Yunus Emre, Yunuslar, Zafer Mahallesi güncel imar durumları ve imara açılacak yerler görüntülenebilir.

Afyon Belediyesi E-İmar Planı Sorgulama

Afyon Belediyesi E-İmar Durumu

Afyon imar durumu sorgulama sonuçlarındaki imar plan notları bölümü dikkatle incelenmelidir. Afyon Belediyesi İmar durum belgesine göre 1/1000 ölçeklik imar planındaki arazinin sınıfı (tarla, orman arazisi, sosyal tesis alanı, konut alanı) ve imara açık olup olmadığı sonucuna göre inşaat kat müsaadesi, yan, ön ve arka bahçe mesafeleri, otopark koşulları gibi bilgiler kontrol edilmelidir.

Afyon Belediyesi E-İmar sorgulaması için mahalle, sokak, kapı numarası bilgilerine veya tapu bilgilerine (parsel ve ada numarası) ihtiyaç bulunmaktadır. Ada numarası ve Parsel numarası bilinmiyorsa Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü uygulaması üzerinden TKGM tapu ada/parsel numarası sorgulaması yapabilirsiniz.

Afyon merkez imar Durumunu Sorgulamak/Öğrenmek İçin Tıklayın

NOT : Belediye E-imar uygulamasına (KEOS, Netcad, CBS) sahip değilse veya sistem geçici olarak devre dışıysa “imar durum dilekçesi” hazırlanarak Afyon Belediyesi imar işleri dairesine tapu fotokopisi ile birlikte başvurulması gerekmektedir.

Afyon Belediyesi Yeni İmara Açılacak Yerler, Değişiklikler

Afyon Belediyesi güncel imar planları, imara açılacak yeni yerleri (tarım arazisi, orman arazisi, sit alanı vb.) ve imar alanlarındaki değişiklikler belediyenin resmi internet sitesindeki duyurular bölümünden takip edilmelidir. Yeni imar planları ve askıya çıkan imar planlarını T.C. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Coğrafi Bilgi Sistemleri üzerinden de Askıdaki İmar Planları ve Yürürlükteki İmar Planlarını inceleyebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Sarıcakaya Belediyesi E-İmar Durumu Sorgulama

Afyon iline ait diğer ilçeler ve bağlı mahalle ve köyler için sorgulama yapmak istiyorsanız bütün Afyon Geneli İmar Planı sorgulama sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

5/5 - (3 votes)

Yorum yapın