Afyon Belediyesi E-İmar Durumu ve Planı Sorgulama

Afyon Belediyesi İmar Sorgulama programı ile Afyon Belediyesi E-İmar Durumu, uygulama planı sorgulama ve arsa yapı izin durumu görüntüleyebilirsiniz.

Afyon Belediyesi E-İmar programı ile harita üzerinden Afyonkarahisar Osb, Akçin, Akmescit, Ali Çetinkaya, Ali İhsan Paşa, Altındağ, Ataköy, Atatürk, Barbaros, Battalgazi, Bayatcık, Beyazıt, Burmalı, Cumhuriyet, Çakır, Dairecep, Demirçevre, Derviş Paşa, Dörtyol, Dumlupınar, Erenler, Ertuğrul Gazi, Esentepe, Eşrefpaşa, Fakıpaşa, Fatih, Fevzi Çakmak, Gazi, Gökhan, Gültepe, Gümüş Tepe, Güvenevler, Halil İbrahim Sultan, Hamidiye, Hasan Karaağaç, Hattat Karahisar, Hisar, Hoca Ahmet Yesevi, Huzur, Hürriyet, İsmail, İstiklal, Kanlıca, Karaman, Karşıyaka, Kasımpaşa, Kayadibi, Kışlacık, Kocatepe, Kocatepe, Kurtuluş, Küçükçobanlı, Mareşal Fevzi Çakmak, Marulcu, Mecidiye, Mehmet Akif, Nazmi Saatçi, Olucak, Orhangazi, Osmangazi, Osmanlı, Örnek, Örnekevler, Sadıkbey, Sahipata, Sakarya, Selçuklu, Sümer, Şehit Ahmet, Şeker, Tacı Ahmet, Taşpınar, Uğur, Ulucami, Veysel Karani, Yaka, Yarenler, Yavuz Selim, Yeni, Yenice, Yeşilyurt, Yunus Emre, Yunuslar, Zafer Mahallesi ada ve parsel sorgulama, imar durumu, imar planı sorgulaması yaparak arsanızın konumunu ve bilgilerini görebilirsiniz.

Afyon Belediyesi E-İmar Durumu Sorgulama

Afyon belediyesi E-imar uygulaması ile Afyon mahalleleri ve köyleri için 1/1000 uygulama imar planına sahip olup olmadığı, ada/parsel sorgulama, imar izni olup olmadığını öğrenme, aradığınız alanın tarla, arsa, orman vb. gibi niteliklere sahip olup olmadığını, bilgisine erişebilirsiniz.

Belediyeler harita/konum üzerinden imar durumu görüntüleyebilmeniz için genellikle Netcad keos (kent otomasyon sistemi) ya da cbs (coğrafi bilgi sistemi) programları kullanmaktadır.

Afyon Belediyesi E-İmar Durumu

Afyon İmar planı sorguladığınızda gerekli detaylar hakkında bilgi edinebilmek için mutlaka plan notları bölümünü incelemelisiniz.

Sorguladığınız arazi 1/1000′ ölçeklik Afyon imar uygulama planında yer alıyorsa neler yapılabileceğini, kaç kata kadar müsaade edildiğini, otopark durumunu, yan bahçe, arka bahçe mesafelerini öğrenebilirsiniz.

Afyon İmar Planı Nasıl Sorgulanır?

Herhangi bir inşaat faaliyetine girmeden önce mutlaka elinizde Afyon Belediyesinden alınmış arazinize ait imar durum belgesi olması gerekiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Belen Belediyesi E-İmar Durumu ve Planı Sorgulama

Afyon Belediyesi E-İmar Durumu sorgulamanıza göre sorguladığınız arazinin 1/1000 imar planına sahip olup olmadığı, tarım alanı, orman alanı, sosyal tesis alanı, konut alanı, kadastro bilgileri veya herhangi bir imar planına sahip olmayan imar dışı alan olup olmadığını görebileceksiniz.

İki şekilde Afyon Belediyesi E-İmar Durumu sorgulaması yapabilirsiniz.

Afyon İmar Planı

1 – Sorgulamak için Afyon Belediyesinin e-imar uygulamasına girerek sizden istenecek Mahalle, Sokak, Kapı No bilgilerini girip karşınıza çıkan Parsel ve Ada numaraları seçeneklerden size ait olan Parsel/Ada No seçimi yaparak imar durumunu sorgulayabilirsiniz.

2 – Tapunuz yanınızdaysa veya Ada ve Parsel numarası bilgisine sahipseniz doğrudan adres girmenize gerek kalmadan sadece ada ve parsel numarası ile de sorgulama yapabilirsiniz.

Afyon merkez imar Durumunu Sorgulamak/Öğrenmek İçin Tıklayın

Ada numarası ve Parsel numarası bilmiyorsanız buradan Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Parsel Sorgulama Uygulaması TKGM tapu ada/parsel numarası sorgulama yapabilirsiniz.

NOT : Eğer belediye e-imar yani harita üzerinden imar durumu görüntüleme uygulamasına sahip değilse veya sistem geçici olarak devre dışıysa “imar durum dilekçesi” yazarak Afyon Belediyesinin imar işlerine tapu fotokopiniz ile birlikte vermeniz gerekiyor.

Afyon Belediyesi En son, En Yeni İmar Planları ve Değişiklikleri

Afyon Belediyesi imar planlarındaki son durumu ve imar planı değişikliklerini belediyenin web sayfası üzerindeki duyurular bölümünden takip etmelisiniz. En yeni imar planları, askıya çıkan imar planlarını T.C. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Coğrafi Bilgi Sistemleri üzerinden de Askıdaki İmar Planları ve Yürürlükteki İmar Planlarını inceleyebilirsiniz.

Afyon iline ait diğer ilçeler ve bağlı mahalle ve köyler için sorgulama yapmak istiyorsanız bütün Afyon Geneli İmar Planı sorgulama sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Rate this post

Sende Yorum Bırak

Yorum Yapmak İçin Tıkla