Emirdağ Belediyesi E-İmar Durumu ve Planı Sorgulama

Afyon Emirdağ Belediyesi İmar Sorgulama programı ile Emirdağ Belediyesi E-İmar Durumu, uygulama planı sorgulama ve arsa yapı izin durumu görüntüleyebilirsiniz.

Emirdağ Belediyesi E-İmar programı ile harita üzerinden Alasakallı Mahallesi, Bağlarbaşı Mahallesi, Cumhuriyet Mahallesi, Çilli Mahallesi, Domurlu Mahallesi, Dörtyol Mahallesi, Eski Kacerli Mahallesi, Fatih Mahallesi, Gökçeyaka Mahallesi, Hisarköy Mahallesi, İncik Mahallesi, İncili Mahallesi, İnkilap Mahallesi, Karakuyu Mahallesi, Karşıyaka Mahallesi, Menderes Mahallesi, Sofulu Mahallesi, Toki Mahallesi, Yeni Mahallesi, Yeni Kacerli Mahallesi, Yenidoğan Mahallesi, Ablak Köyü, Adayazı Köyü, Ağılcık Köyü, Alibeyce Köyü, Aşağıaliçomak Köyü, Aşağıkurudere Köyü, Aşağıpiribeyli Köyü, Avdan Köyü, Aydınyaka Köyü, Bademli Köyü, Bağlıca Köyü, Balcam Köyü, Başkonak Köyü, Beyköy Köyü, Beyören Köyü, Burunarkaç Köyü, Büyüktuğluk Köyü, Camili Köyü, Çatallı Köyü, Çaykışla Köyü, Çiftlikköy Köyü, Dağılgan Köyü, Dağınık Köyü, Daydalı Köyü, Demircili Köyü, Dereköy Köyü, Ekizce Köyü, Elhan Köyü, Emirinköyü Köyü, Eskiakören Köyü, Eşrefli Köyü, Gedikevi Köyü, Gelincik Köyü, Gözeli Köyü, Güney Köyü, Güneysaray Köyü, Güveççi Köyü, Hamzahacılı Köyü, Karaağaç Köyü, Karacalar Köyü, Karayatak Köyü, Kılıçlar Köyü, Kılıçlı Kavlaklı Köyü, Kırkpınar Köyü, Kuruca Köyü, Leylekli Köyü, Örenköy Köyü, Özkan Köyü, Salihler Köyü, Sığracık Köyü, Soğukkuyu Köyü, Suvermez Köyü, Tabaklar Köyü, Tepeköy Köyü, Tezköy Köyü, Toklucak Köyü, Topdere Köyü, Türkmenakören Köyü, Türkmenköy Köyü, Ümraniye Köyü, Veysel Köyü, Yarıkkaya Köyü, Yarımca Köyü, Yavuz Köyü, Yenikapı Köyü, Yeniköy Köyü, Yukarıkurudere Köyü, Yusufağa Köyü, Yüreğil Köyü ada ve parsel sorgulama, imar durumu, imar planı sorgulaması yaparak arsanızın konumunu ve bilgilerini görebilirsiniz.

Afyon Emirdağ Belediyesi E-İmar Durumu Sorgulama

Emirdağ belediyesi E-imar uygulaması ile Emirdağ mahalleleri ve köyleri için 1/1000 uygulama imar planına sahip olup olmadığı, ada/parsel sorgulama, imar izni olup olmadığını öğrenme, aradığınız alanın tarla, arsa, orman vb. gibi niteliklere sahip olup olmadığını, bilgisine erişebilirsiniz.

Belediyeler harita/konum üzerinden imar durumu görüntüleyebilmeniz için genellikle Netcad keos (kent otomasyon sistemi) ya da cbs (coğrafi bilgi sistemi) programları kullanmaktadır.

Emirdağ Belediyesi E-İmar Durumu

Afyon Emirdağ İmar planı sorguladığınızda gerekli detaylar hakkında bilgi edinebilmek için mutlaka plan notları bölümünü incelemelisiniz.

Sorguladığınız arazi 1/1000′ ölçeklik Emirdağ imar uygulama planında yer alıyorsa neler yapılabileceğini, kaç kata kadar müsaade edildiğini, otopark durumunu, yan bahçe, arka bahçe mesafelerini öğrenebilirsiniz.

Emirdağ İmar Planı Nasıl Sorgulanır?

Herhangi bir inşaat faaliyetine girmeden önce mutlaka elinizde Emirdağ Belediyesinden alınmış arazinize ait imar durum belgesi olması gerekiyor.

Emirdağ Belediyesi E-İmar Durumu sorgulamanıza göre sorguladığınız arazinin 1/1000 imar planına sahip olup olmadığı, tarım alanı, orman alanı, sosyal tesis alanı, konut alanı, kadastro bilgileri veya herhangi bir imar planına sahip olmayan imar dışı alan olup olmadığını görebileceksiniz.

İki şekilde Emirdağ Belediyesi E-İmar Durumu sorgulaması yapabilirsiniz.

Emirdağ İmar Planı

1 – Sorgulamak için Emirdağ Belediyesinin e-imar uygulamasına girerek sizden istenecek Mahalle, Sokak, Kapı No bilgilerini girip karşınıza çıkan Parsel ve Ada numaraları seçeneklerden size ait olan Parsel/Ada No seçimi yaparak imar durumunu sorgulayabilirsiniz.

2 – Tapunuz yanınızdaysa veya Ada ve Parsel numarası bilgisine sahipseniz doğrudan adres girmenize gerek kalmadan sadece ada ve parsel numarası ile de sorgulama yapabilirsiniz.

Afyon Emirdağ ilçesi imar Durumunu Sorgulamak/Öğrenmek İçin Tıklayın

Ada numarası ve Parsel numarası bilmiyorsanız buradan Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Parsel Sorgulama Uygulaması TKGM tapu ada/parsel numarası sorgulama yapabilirsiniz.

NOT : Eğer belediye e-imar yani harita üzerinden imar durumu görüntüleme uygulamasına sahip değilse veya sistem geçici olarak devre dışıysa “imar durum dilekçesi” yazarak Emirdağ Belediyesinin imar işlerine tapu fotokopiniz ile birlikte vermeniz gerekiyor.

Emirdağ Belediyesi En son, En Yeni İmar Planları ve Değişiklikleri

Emirdağ Belediyesi imar planlarındaki son durumu ve imar planı değişikliklerini belediyenin web sayfası üzerindeki duyurular bölümünden takip etmelisiniz. En yeni imar planları, askıya çıkan imar planları mutlaka duyurular bölümünde gösterilecektir.

Afyon iline ait diğer ilçeler ve bağlı mahalle ve köyler için sorgulama yapmak istiyorsanız bütün Afyon Geneli İmar Planı sorgulama sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Rate this post

Sende Yorum Bırak

Yorum Yapmak İçin Tıkla