Afyon Emirdağ E-Belediye Uygulaması kullanılarak E-İmar görüntüleme ve imar durumu/planı sorgulaması yapılabilmektedir. Emirdağ E-Belediye uygulaması ile güncel imar planları, askıdaki imar planları, yeni imara açılacak yerler ve imar izni, yapı izin durumları görüntülenebilir.

  Emirdağ E-Belediye uygulaması üzerinden E-İmar durumu sorgulaması yapılabilecek köy ve mahalleler şunlardır: Alasakallı, Bağlarbaşı, Cumhuriyet, Çilli, Domurlu, Dörtyol, Eski Kacerli, Fatih, Gökçeyaka, Hisarköy, İncik, İncili, İnkilap, Karakuyu, Karşıyaka, Menderes, Sofulu, Toki, Yeni, Yeni Kacerli, Yenidoğan, Ablak, Adayazı, Ağılcık, Alibeyce, Aşağıaliçomak, Aşağıkurudere, Aşağıpiribeyli, Avdan, Aydınyaka, Bademli, Bağlıca, Balcam, Başkonak, Beyköy, Beyören, Burunarkaç, Büyüktuğluk, Camili, Çatallı, Çaykışla, Çiftlikköy, Dağılgan, Dağınık, Daydalı, Demircili, Dereköy, Ekizce, Elhan, Emirinköyü, Eskiakören, Eşrefli, Gedikevi, Gelincik, Gözeli, Güney, Güneysaray, Güveççi, Hamzahacılı, Karaağaç, Karacalar, Karayatak, Kılıçlar, Kılıçlı Kavlaklı, Kırkpınar, Kuruca, Leylekli, Örenköy, Özkan, Salihler, Sığracık, Soğukkuyu, Suvermez, Tabaklar, Tepeköy, Tezköy, Toklucak, Topdere, Türkmenakören, Türkmenköy, Ümraniye, Veysel, Yarıkkaya, Yarımca, Yavuz, Yenikapı, Yeniköy, Yukarıkurudere, Yusufağa, Yüreğil Köyü . Bu köy ve mahallelerdeki imar durum değişiklikleri ve imar izinleri görüntülenebilir.

  Afyon Emirdağ Belediyesi E-İmar Uygulaması

  Emirdağ Belediyesi E-İmar Durumu

  Emirdağ imar durumu sorgulama sonuçlarındaki imar plan notları bölümü dikkatle incelenmelidir. Emirdağ Belediyesi İmar durum belgesine göre 1/1000 ölçeklik imar planındaki arazinin sınıfı (tarla, orman arazisi, sosyal tesis alanı, konut alanı) ve imara açık olup olmadığı sonucuna göre inşaat kat müsaadesi, yan, ön ve arka bahçe mesafeleri, otopark koşulları gibi bilgiler kontrol edilmelidir.

  Emirdağ Belediyesi E-İmar sorgulaması için mahalle, sokak, kapı numarası bilgilerine veya tapu bilgilerine (parsel ve ada numarası) ihtiyaç bulunmaktadır. Ada numarası ve Parsel numarası bilinmiyorsa Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü uygulaması üzerinden TKGM tapu ada/parsel numarası sorgulaması yapabilirsiniz.

  Afyon Emirdağ ilçesi imar Durumunu Sorgulamak/Öğrenmek İçin Tıklayın

  NOT : Belediye E-imar uygulamasına (KEOS, Netcad, CBS) sahip değilse veya sistem geçici olarak devre dışıysa “imar durum dilekçesi” hazırlanarak Emirdağ Belediyesi imar işleri dairesine tapu fotokopisi ile birlikte başvurulması gerekmektedir.

  Emirdağ Belediyesi Yeni İmara Açılacak Yerler, Değişiklikler

  Emirdağ Belediyesi güncel imar planları, imara açılacak yeni yerleri (tarım arazisi, orman arazisi, sit alanı vb.) ve imar alanlarındaki değişiklikler belediyenin resmi internet sitesindeki duyurular bölümünden takip edilmelidir. Yeni imar planları ve askıya çıkan imar planlarını T.C. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Coğrafi Bilgi Sistemleri üzerinden de Askıdaki İmar Planları ve Yürürlükteki İmar Planlarını inceleyebilirsiniz.

  Afyon iline ait diğer ilçeler ve bağlı mahalle ve köyler için sorgulama yapmak istiyorsanız bütün Afyon Geneli İmar Planı sorgulama sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

  Paylaş.