Bolvadin Belediyesi E-İmar Durumu ve Planı Sorgulama

Afyon Bolvadin Belediyesi İmar Sorgulama programı ile Bolvadin Belediyesi E-İmar Durumu, uygulama planı sorgulama ve arsa yapı izin durumu görüntüleyebilirsiniz.

Bolvadin Belediyesi E-İmar programı ile harita üzerinden Akçeşme Mahallesi, Alaca Mahallesi, Ali Efendi Mahallesi, Aşağı Gökçeyayla Mahallesi, Aydınlar Mahallesi, Bademli Mahallesi, Bağlarbaşı Mahallesi, Bağlarüstü Mahallesi, Bahçelievler Mahallesi, Bahçelievler Mahallesi, Bekir Ağa Mahallesi, Bucak Mahallesi, Cirit Mahallesi, Çardaklı Mahallesi, Çaybaşı Mahallesi, Emrullah Mahallesi, Erkmen Mahallesi, Ethem Kelekçi Mahallesi, Fatih Mahallesi, Gölbaşı Mahallesi, Hacı Esat Mahallesi, Hacı Halife Mahallesi, Hacı Ömer Mahallesi, Hacı Yusuf Mahallesi, Hastane Mahallesi, Hisar Mahallesi, İhsaniye Mahallesi, İmaret Mahallesi, Kale Mahallesi, Karabağlar Mahallesi, Kaymaz Mahallesi, Kestemet Mahallesi, Kırkgöz Mahallesi, Kırklar Mahallesi, Konak Mahallesi, Köprübaşı Mahallesi, Lala Sinan Paşa Mahallesi, Malazgirt Mahallesi, Mescit Mahallesi, Mevlana Mahallesi, Müslümana Mahallesi, Okul Mahallesi, Ömeroğlu Mahallesi, Selçuklu Mahallesi, Süleymaniye Mahallesi, Şazi Mahallesi, Şehirönü Mahallesi, Şeyh Şamil Mahallesi, Şıhlar Mahallesi, Taşağıl Mahallesi, Ulucami Mahallesi, Üsküdar Mahallesi, Yakup Şevki Paşa Mahallesi, Yavuz Selim Mahallesi, Yeni Mahallesi, Yeni Doğan Mahallesi, Yenice Mahallesi, Yıldırım Mahallesi, Yukarı Mahallesi, Yukarı Gökçeyayla Mahallesi, Yunus Emre Mahallesi, Büyükkarabağ Köyü, Derekarabağ Köyü, Dipevler Köyü, Güney Köyü, Hamidiye Köyü, Karayokuş Köyü, Kemerkaya Köyü, Kurucaova Köyü, Kutlu Köyü, Nusratlı Köyü, Ortakarabağ Köyü, Taşağıl Köyü, Taşlıdere Köyü, Yürükkaracaören Köyü ada ve parsel sorgulama, imar durumu, imar planı sorgulaması yaparak arsanızın konumunu ve bilgilerini görebilirsiniz.

Afyon Bolvadin Belediyesi E-İmar Durumu Sorgulama

Bolvadin belediyesi E-imar uygulaması ile Bolvadin mahalleleri ve köyleri için 1/1000 uygulama imar planına sahip olup olmadığı, ada/parsel sorgulama, imar izni olup olmadığını öğrenme, aradığınız alanın tarla, arsa, orman vb. gibi niteliklere sahip olup olmadığını, bilgisine erişebilirsiniz.

Belediyeler harita/konum üzerinden imar durumu görüntüleyebilmeniz için genellikle Netcad keos (kent otomasyon sistemi) ya da cbs (coğrafi bilgi sistemi) programları kullanmaktadır.

Bolvadin Belediyesi E-İmar Durumu

Afyon Bolvadin İmar planı sorguladığınızda gerekli detaylar hakkında bilgi edinebilmek için mutlaka plan notları bölümünü incelemelisiniz.

Sorguladığınız arazi 1/1000′ ölçeklik Bolvadin imar uygulama planında yer alıyorsa neler yapılabileceğini, kaç kata kadar müsaade edildiğini, otopark durumunu, yan bahçe, arka bahçe mesafelerini öğrenebilirsiniz.

Bolvadin İmar Planı Nasıl Sorgulanır?

Herhangi bir inşaat faaliyetine girmeden önce mutlaka elinizde Bolvadin Belediyesinden alınmış arazinize ait imar durum belgesi olması gerekiyor.

Bolvadin Belediyesi E-İmar Durumu sorgulamanıza göre sorguladığınız arazinin 1/1000 imar planına sahip olup olmadığı, tarım alanı, orman alanı, sosyal tesis alanı, konut alanı, kadastro bilgileri veya herhangi bir imar planına sahip olmayan imar dışı alan olup olmadığını görebileceksiniz.

İki şekilde Bolvadin Belediyesi E-İmar Durumu sorgulaması yapabilirsiniz.

Bolvadin İmar Planı

1 – Sorgulamak için Bolvadin Belediyesinin e-imar uygulamasına girerek sizden istenecek Mahalle, Sokak, Kapı No bilgilerini girip karşınıza çıkan Parsel ve Ada numaraları seçeneklerden size ait olan Parsel/Ada No seçimi yaparak imar durumunu sorgulayabilirsiniz.

2 – Tapunuz yanınızdaysa veya Ada ve Parsel numarası bilgisine sahipseniz doğrudan adres girmenize gerek kalmadan sadece ada ve parsel numarası ile de sorgulama yapabilirsiniz.

Afyon Bolvadin ilçesi imar Durumunu Sorgulamak/Öğrenmek İçin Tıklayın

Ada numarası ve Parsel numarası bilmiyorsanız buradan Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Parsel Sorgulama Uygulaması TKGM tapu ada/parsel numarası sorgulama yapabilirsiniz.

NOT : Eğer belediye e-imar yani harita üzerinden imar durumu görüntüleme uygulamasına sahip değilse veya sistem geçici olarak devre dışıysa “imar durum dilekçesi” yazarak Bolvadin Belediyesinin imar işlerine tapu fotokopiniz ile birlikte vermeniz gerekiyor.

Bolvadin Belediyesi En son, En Yeni İmar Planları ve Değişiklikleri

Bolvadin Belediyesi imar planlarındaki son durumu ve imar planı değişikliklerini belediyenin web sayfası üzerindeki duyurular bölümünden takip etmelisiniz. En yeni imar planları, askıya çıkan imar planları mutlaka duyurular bölümünde gösterilecektir.

Afyon iline ait diğer ilçeler ve bağlı mahalle ve köyler için sorgulama yapmak istiyorsanız bütün Afyon Geneli İmar Planı sorgulama sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Rate this post

Sende Yorum Bırak

Yorum Yapmak İçin Tıkla