Yusufeli Belediyesi E-İmar Durumu ve Planı Sorgulama

Artvin Yusufeli Belediyesi İmar Sorgulama programı ile Yusufeli Belediyesi E-İmar Durumu, uygulama planı sorgulama ve arsa yapı izin durumu görüntüleyebilirsiniz.

Yusufeli Belediyesi E-İmar programı ile harita üzerinden Ahalt Mahallesi, Erdemler Mahallesi, Hasanağa Mahallesi, Kazım Karabekir Mahallesi, Merkez Mahallesi, Alanbaşı Köyü, Altıparmak Köyü, Arpacık Köyü, Avcılar Köyü, Bademkaya Köyü, Bahçeli Köyü, Bakırtepe Köyü, Balalan Köyü, Balcılı Köyü, Bıçakçılar Köyü, Bostancı Köyü, Boyalı Köyü, Cevizlik Köyü, Çağlıyan Köyü, Çamlıca Köyü, Çeltikdüzü Köyü, Çevreli Köyü, Çıralı Köyü, Dağeteği Köyü, Darıca Köyü, Demirdöven Köyü, Demirkent Köyü, Demirköy Köyü, Dereiçi Köyü, Dokumacılar Köyü, Erenköy Köyü, Esendal Köyü, Esenyaka Köyü, Gümüşözü Köyü, Günyayla Köyü, Havuzlu Köyü, Irmakyanı Köyü, İnanlı Köyü, İşhan Köyü, Kılıçkaya Köyü, Kınalıçam Köyü, Kirazalan Köyü, Kömürlü Köyü, Köprügören Köyü, Küplüce Köyü, Meşecik Köyü, Morkaya Köyü, Mutlugün Köyü, Narlık Köyü, Ormandibi Köyü, Öğdem Köyü, Özgüven Köyü, Pamukçular Köyü, Sebzeciler Köyü, Serinsu Köyü, Sütlüce Köyü, Tarakçılar Köyü, Taşkıran Köyü, Tekkale Köyü, Yağcılar Köyü, Yamaçüstü Köyü, Yarbaşı Köyü, Yaylalar Köyü, Yeniköy Köyü, Yokuşlu Köyü, Yüksekoba Köyü, Yüncüler Köyü, Zeytincik Köyü, ada ve parsel sorgulama, imar durumu, imar planı sorgulaması yaparak arsanızın konumunu ve bilgilerini görebilirsiniz.

Artvin Yusufeli Belediyesi E-İmar Durumu Sorgulama

Yusufeli belediyesi E-imar durumu uygulaması ile Yusufeli mahalleleri ve köyleri için 1/1000 uygulama imar planına sahip olup olmadığı, ada/parsel sorgulama, imar izni olup olmadığını öğrenme, aradığınız alanın tarla, arsa, orman vb. gibi niteliklere sahip olup olmadığını, bilgisine erişebilirsiniz.

Belediyeler harita/konum üzerinden imar durumu görüntüleyebilmeniz için genellikle Netcad keos (kent otomasyon sistemi) ya da cbs (coğrafi bilgi sistemi) programları kullanmaktadır.

Yusufeli Belediyesi E-İmar Durumu

Artvin Yusufeli İmar planı sorguladığınızda gerekli detaylar hakkında bilgi edinebilmek için mutlaka plan notları bölümünü incelemelisiniz.

Sorguladığınız arazi 1/1000′ ölçeklik Yusufeli imar uygulama planında yer alıyorsa neler yapılabileceğini, kaç kata kadar müsaade edildiğini, otopark durumunu, yan bahçe, arka bahçe mesafelerini öğrenebilirsiniz.

Yusufeli İmar Planı Nasıl Sorgulanır?

Herhangi bir inşaat faaliyetine girmeden önce mutlaka elinizde Yusufeli Belediyesinden alınmış arazinize ait imar durum belgesi olması gerekiyor.

Yusufeli Belediyesi E-İmar Durumu sorgulamanıza göre sorguladığınız arazinin 1/1000 imar planına sahip olup olmadığı, tarım alanı, orman alanı, sosyal tesis alanı, konut alanı, kadastro bilgileri veya herhangi bir imar planına sahip olmayan imar dışı alan olup olmadığını görebileceksiniz.

İki şekilde Yusufeli Belediyesi E-İmar Durumu sorgulaması yapabilirsiniz.

Yusufeli İmar Planı

1 – Sorgulamak için Yusufeli Belediyesinin e-imar uygulamasına girerek sizden istenecek Mahalle, Sokak, Kapı No bilgilerini girip karşınıza çıkan Parsel ve Ada numaraları seçeneklerden size ait olan Parsel/Ada No seçimi yaparak imar durumunu sorgulayabilirsiniz.

2 – Tapunuz yanınızdaysa veya Ada ve Parsel numarası bilgisine sahipseniz doğrudan adres girmenize gerek kalmadan sadece ada ve parsel numarası ile de sorgulama yapabilirsiniz.

Artvin Yusufeli ilçesi İmar Durumunu Sorgulamak/Öğrenmek İçin Tıklayın

Ada numarası ve Parsel numarası bilmiyorsanız buradan Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Parsel Sorgulama Uygulaması TKGM tapu ada/parsel numarası sorgulama yapabilirsiniz.

NOT : Eğer belediye e-imar yani harita üzerinden imar durumu görüntüleme uygulamasına sahip değilse veya sistem geçici olarak devre dışıysa “imar durum dilekçesi” yazarak Yusufeli Belediyesinin imar işlerine tapu fotokopiniz ile birlikte vermeniz gerekiyor.

Yusufeli Belediyesi En son, En Yeni İmar Planları ve Değişiklikleri

Artvin Yusufeli Güncel İmar Durumu ve imar planlarındaki son değişiklikleri, askıya çıkan imar planlarını belediyenin web sayfası üzerindeki duyurular bölümünden takip etmelisiniz. En yeni imar planları, askıya çıkan imar planları mutlaka duyurular bölümünde gösterilecektir.

Artvin iline ait diğer ilçeler ve bağlı mahalle ve köyler için sorgulama yapmak istiyorsanız bütün Artvin Geneli İmar Planı sorgulama sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Rate this post

Sende Yorum Bırak

Yorum Yapmak İçin Tıkla