Yüreğir Belediyesi E-İmar Durumu ve Planı Sorgulama

Adana Yüreğir Belediyesi İmar Sorgulama programı ile Yüreğir Belediyesi E-İmar Durumu, uygulama planı sorgulama ve arsa yapı izin durumu görüntüleyebilirsiniz.

Yüreğir Belediyesi E-İmar programı ile harita üzerinden 19 Mayıs Mahallesi, Abdioğlu Cumhuriyet Mahallesi, Ağzıbüyük Mahallesi, Akarcalı Mahallesi, Akdam Mahallesi, Akdeniz Mahallesi, Akıncılar Mahallesi, Akpınar Mahallesi, Alihocalı Mahallesi, Anadolu Mahallesi, Atakent Mahallesi, Atatürk Mahallesi, Aydıncık Mahallesi, Bahçelievler Mahallesi, Başak Mahallesi, Belören Mahallesi, Beyköy Mahallesi, Büyükkapılı Mahallesi, Camili Mahallesi, Cırık Mahallesi, Cine Mahallesi, Cumhuriyet Mahallesi, Çağırkanlı Mahallesi, Çamlıbel Mahallesi, Çatalpınar Mahallesi, Çelemli Mahallesi, Çotlu Mahallesi, Dadaloğlu Mahallesi, Danışment Mahallesi, Dede Korkut Mahallesi, Dedepınarı Mahallesi, Denizkuyusu Mahallesi, Dervişler Mahallesi, Doğankent Bahçelievler Mahallesi, Doğankent Cumhuriyet Mahallesi, Doğankent Kışla Mahallesi, Düzce Mahallesi, Eğriağaç Mahallesi, Esenler Mahallesi, Eski Misis Mahallesi, Gazipaşa Mahallesi, Geçitli Cumhuriyet Mahallesi, Gökçeli Mahallesi, Gümüşyazı Mahallesi, Güneşli Mahallesi, Güveloğlu Mahallesi, Güzel Cumhuriyet Mahallesi, Güzelevler Mahallesi, Hacıali Mahallesi, Havraniye Mahallesi, Havutlu Mahallesi, Haydaroğlu Mahallesi, Herekli Mahallesi, Irmakbaşı Mahallesi, Kadıköy Mahallesi, Kamışlı Mahallesi, Karaahmetli Mahallesi, Karacaoğlan Mahallesi, Kaşlıca Mahallesi, Kayarlı Mahallesi, Kazım Karabekir Mahallesi, Kışla Mahallesi, Kiremithane Mahallesi, Koza Mahallesi, Köklüce Mahallesi, Köprügözü Mahallesi, Köprülü Mahallesi, Kütüklü Mahallesi, Levent Mahallesi, Mutlu Mahallesi, Özgür Mahallesi, Özler Mahallesi, P.T.T Mahallesi, Paşaköy Mahallesi, Pekmezli Mahallesi, Sağdıçlı Mahallesi, Sakızlı Mahallesi, Sarıçam Mahallesi, Sazak Mahallesi, Selahattin Eyyubi Mahallesi, Serinevler Mahallesi, Seyhan Mahallesi, Sinanpaşa Mahallesi, Solaklı Cumhuriyet Mahallesi, Solaklı Hürriyet Mahallesi, Şahinağa Mahallesi, Şehit Erkut Akbay Mahallesi, Şeyhmurat Mahallesi, Tahsilli Mahallesi, Taşçı Mahallesi, Ulubatlı Hasan Mahallesi, Vayvaylı Mahallesi, Yahşiler Mahallesi, Yakapınar Mahallesi, Yalnızca Mahallesi, Yamaçlı Mahallesi, Yavuzlar Mahallesi, Yenice Mahallesi, Yenidoğan Mahallesi, Yeniköy Mahallesi, Yerdelen Mahallesi, Yeşil Bağlar Mahallesi, Yukarıçiçekli Mahallesi, Yunus Emre Mahallesi, Yunusoğlu Cumhuriyet Mahallesi, Yunusoğlu Hürriyet Mahallesi, Zağarlı Mahallesi ada ve parsel sorgulama, imar durumu, imar planı sorgulaması yaparak arsanızın konumunu ve bilgilerini görebilirsiniz.

Adana Yüreğir Belediyesi E-İmar Durumu Sorgulama

Yüreğir belediyesi E-imar uygulaması ile Yüreğir mahalleleri ve köyleri için 1/1000 uygulama imar planına sahip olup olmadığı, ada/parsel sorgulama, imar izni olup olmadığını öğrenme, aradığınız alanın tarla, arsa, orman vb. gibi niteliklere sahip olup olmadığını, bilgisine erişebilirsiniz.

Belediyeler harita/konum üzerinden imar durumu görüntüleyebilmeniz için genellikle Netcad keos (kent otomasyon sistemi) ya da cbs (coğrafi bilgi sistemi) programları kullanmaktadır.

Yüreğir Belediyesi E-İmar Durumu

Adana Yüreğir İmar planı sorguladığınızda gerekli detaylar hakkında bilgi edinebilmek için mutlaka plan notları bölümünü incelemelisiniz.

Sorguladığınız arazi 1/1000′ ölçeklik Yüreğir imar uygulama planında yer alıyorsa neler yapılabileceğini, kaç kata kadar müsaade edildiğini, otopark durumunu, yan bahçe, arka bahçe mesafelerini öğrenebilirsiniz.

Yüreğir İmar Planı Nasıl Sorgulanır?

Herhangi bir inşaat faaliyetine girmeden önce mutlaka elinizde Yüreğir Belediyesinden alınmış arazinize ait imar durum belgesi olması gerekiyor.

Yüreğir Belediyesi E-İmar Durumu sorgulamanıza göre sorguladığınız arazinin 1/1000 imar planına sahip olup olmadığı, tarım alanı, orman alanı, sosyal tesis alanı, konut alanı, kadastro bilgileri veya herhangi bir imar planına sahip olmayan imar dışı alan olup olmadığını görebileceksiniz.

İki şekilde Yüreğir Belediyesi E-İmar Durumu sorgulaması yapabilirsiniz.

Yüreğir İmar Planı

1 – Sorgulamak için Yüreğir Belediyesinin e-imar uygulamasına girerek sizden istenecek Mahalle, Sokak, Kapı No bilgilerini girip karşınıza çıkan Parsel ve Ada numaraları seçeneklerden size ait olan Parsel/Ada No seçimi yaparak imar durumunu sorgulayabilirsiniz.

2 – Tapunuz yanınızdaysa veya Ada ve Parsel numarası bilgisine sahipseniz doğrudan adres girmenize gerek kalmadan sadece ada ve parsel numarası ile de sorgulama yapabilirsiniz.

Adana Yüreğir ilçesi imar Durumunu Sorgulamak/Öğrenmek İçin Tıklayın

Ada numarası ve Parsel numarası bilmiyorsanız buradan Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Parsel Sorgulama Uygulaması TKGM tapu ada/parsel numarası sorgulama yapabilirsiniz.

NOT : Eğer belediye e-imar yani harita üzerinden imar durumu görüntüleme uygulamasına sahip değilse veya sistem geçici olarak devre dışıysa “imar durum dilekçesi” yazarak Yüreğir Belediyesinin imar işlerine tapu fotokopiniz ile birlikte vermeniz gerekiyor.

Yüreğir Belediyesi En son, En Yeni İmar Planları ve Değişiklikleri

Yüreğir Belediyesi imar planlarındaki son durumu ve imar planı değişikliklerini belediyenin web sayfası üzerindeki duyurular bölümünden takip etmelisiniz. En yeni imar planları, askıya çıkan imar planları mutlaka duyurular bölümünde gösterilecektir.

Adana iline ait diğer ilçeler ve bağlı mahalle ve köyler için sorgulama yapmak istiyorsanız bütün Adana Geneli İmar Planı sorgulama sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Rate this post

Sende Yorum Bırak

Yorum Yapmak İçin Tıkla