Yalvaç Belediyesi E-İmar Durumu ve Planı Sorgulama

Isparta Yalvaç Belediyesi İmar Sorgulama programı ile Yalvaç Belediyesi E-İmar Durumu, uygulama planı sorgulama ve arsa yapı izin durumu görüntüleyebilirsiniz.

Yalvaç Belediyesi E-İmar programı ile harita üzerinden Abacılar Mahallesi, Akköprü Mahallesi, Bağlar Mahallesi, Bahçelievler Mahallesi, Cumhuriyet Mahallesi, Çarşı Mahallesi, Debbağlar Mahallesi, Eski Mahallesi, Eskigeçit Mahallesi, Fatih Mahallesi, Görgü Bayram Mahallesi, Görgü Camii Mahallesi, Görgüorta Mahallesi, Kaşaşağı Mahallesi, Kaşcami Mahallesi, Kaşhacıbey Mahallesi, Kaşyukarı Mahallesi, Kızılca Mahallesi, Kuşku Mahallesi, Leblebiciler Mahallesi, Mescit Mahallesi, Müderris Mahallesi, Nalbant Mahallesi, Pazar Aşağı Mahallesi, Pazar Yukarı Mahallesi, Salur Mahallesi, Sanayi Mahallesi, Saray Mahallesi, Sofular Mahallesi, Yanarık Mahallesi, Yeni Mahallesi, Zafer Mahallesi ada ve parsel sorgulama, imar durumu, imar planı sorgulaması yaparak arsanızın konumunu ve bilgilerini görebilirsiniz.

Isparta Yalvaç Belediyesi E-İmar Durumu Sorgulama

Yalvaç belediyesi E-imar durumu uygulaması ile Yalvaç mahalleleri ve köyleri için 1/1000 uygulama imar planına sahip olup olmadığı, ada/parsel sorgulama, imar izni olup olmadığını öğrenme, aradığınız alanın tarla, arsa, orman vb. gibi niteliklere sahip olup olmadığını, bilgisine erişebilirsiniz.

Belediyeler harita/konum üzerinden imar durumu görüntüleyebilmeniz için genellikle Netcad keos (kent otomasyon sistemi) ya da cbs (coğrafi bilgi sistemi) programları kullanmaktadır.

Yalvaç Belediyesi E-İmar Durumu

Isparta Yalvaç İmar planı sorguladığınızda gerekli detaylar hakkında bilgi edinebilmek için mutlaka plan notları bölümünü incelemelisiniz.

Sorguladığınız arazi 1/1000′ ölçeklik Yalvaç imar uygulama planında yer alıyorsa neler yapılabileceğini, kaç kata kadar müsaade edildiğini, otopark durumunu, yan bahçe, arka bahçe mesafelerini öğrenebilirsiniz.

Yalvaç İmar Planı Nasıl Sorgulanır?

Herhangi bir inşaat faaliyetine girmeden önce mutlaka elinizde Yalvaç Belediyesinden alınmış arazinize ait imar durum belgesi olması gerekiyor.

Yalvaç Belediyesi E-İmar Durumu sorgulamanıza göre sorguladığınız arazinin 1/1000 imar planına sahip olup olmadığı, tarım alanı, orman alanı, sosyal tesis alanı, konut alanı, kadastro bilgileri veya herhangi bir imar planına sahip olmayan imar dışı alan olup olmadığını görebileceksiniz.

İki şekilde Yalvaç Belediyesi E-İmar Durumu sorgulaması yapabilirsiniz.

Yalvaç İmar Planı

1 – Sorgulamak için Yalvaç Belediyesinin e-imar uygulamasına girerek sizden istenecek Mahalle, Sokak, Kapı No bilgilerini girip karşınıza çıkan Parsel ve Ada numaraları seçeneklerden size ait olan Parsel/Ada No seçimi yaparak imar durumunu sorgulayabilirsiniz.

2 – Tapunuz yanınızdaysa veya Ada ve Parsel numarası bilgisine sahipseniz doğrudan adres girmenize gerek kalmadan sadece ada ve parsel numarası ile de sorgulama yapabilirsiniz.

Isparta Yalvaç ilçesi KÖYÜ İmar Durumunu Sorgulamak/Öğrenmek İçin Tıklayın

Ada numarası ve Parsel numarası bilmiyorsanız buradan Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Parsel Sorgulama Uygulaması TKGM tapu ada/parsel numarası sorgulama yapabilirsiniz.

NOT : Eğer belediye e-imar yani harita üzerinden imar durumu görüntüleme uygulamasına sahip değilse veya sistem geçici olarak devre dışıysa “imar durum dilekçesi” yazarak Yalvaç Belediyesinin imar işlerine tapu fotokopiniz ile birlikte vermeniz gerekiyor.

Yalvaç Belediyesi En son, En Yeni İmar Planları ve Değişiklikleri

Isparta Yalvaç Güncel İmar Durumu ve imar planlarındaki son değişiklikleri, askıya çıkan imar planlarını belediyenin web sayfası üzerindeki duyurular bölümünden takip etmelisiniz. En yeni imar planları, askıya çıkan imar planları mutlaka duyurular bölümünde gösterilecektir.

Isparta iline ait diğer ilçeler ve bağlı mahalle ve köyler için sorgulama yapmak istiyorsanız bütün Isparta Geneli İmar Planı sorgulama sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Rate this post

Sende Yorum Bırak

Yorum Yapmak İçin Tıkla